Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/03/Promass_F_200_Horiz_Side_PG_heartbeat.jpg

Heartbeat Technology – unikatowa diagnostyka w przepływomierzach Endress+Hauser


Od sprawności urządzeń pomiarowych zależy poprawne działanie całej linii produkcyjnej. Niespodziewane usterki wstrzymują produkcję i narażają zakłady na poważne straty. Czy usterkę można przewidzieć na tyle wcześnie, aby można jej było zapobiec? Dzięki diagnostyce predykcyjnej jest to możliwe już dziś!

Kompleksowa diagnostyka i monitoring przepływomierzy

Heartbeat Technology, wprowadzona przez Endress+Hauser, sprawiła, że wizja ta stała się rzeczywistością. Przepływomierze z serii Proline, dzięki zaawansowanej autodiagnostyce, zapewniają najwyższą bezawaryjność oraz bardziej wiarygodną, szybszą i łatwiejszą weryfikację aktualnego stanu urządzenia pomiarowego niż było to dotychczas możliwe. W procesie technologicznym oznacza to wymierne korzyści w postaci zapewnienia wysokiej jakości produktu oraz zmniejszeniu liczby i skróceniu długości trwania przestojów.

Przełomowe rozwiązanie diagnostyczne

Ze względu na to, że pokrycie diagnostyczne testów realizowanych przez urządzenie obejmuje 95% jego funkcji, to średnie prawdopodobieństwo wystąpienia niezauważonej usterki zdecydowanie maleje. Przekroczenie fabrycznych parametrów referencyjnych powoduje alarm lub ostrzeżenie zgodnie z NAMUR NE107. Opcjonalnie dostępne są również weryfikacja i monitoring. Umożliwiają one raportowanie i analizę funkcjonowania urządzenia. Heartbeat Weryfikacja umożliwia wygenerowanie dokumentacji zgodnej z normą bezpieczeństwa PN-EN 61511-1 potwierdzającej, że parametry urządzenia są zgodne ze specyfikacją techniczną. Przepływomierze z Heartbeat Technology i SIL są zgodne z PN-EN 61508. Dokumentacja ta spełnia też wymagania normy systemu zarządzania jakością ISO 9001 oraz posiada atest zewnętrznej instytucji certyfikującej – TÜV.

Certyfikat TUV Proline 300 500

Heartbeat Monitoring doskonale sprawdza się w wymagających aplikacjach, powiadamiając użytkownika o pogarszaniu się stanu urządzenia, w wyniku np. korozji lub erozji czujnika. Obniża to znacząco ryzyko nieoczekiwanej awarii. Procedura weryfikacji trwa najczęściej zaledwie kilka minut i może być zainicjowana za pomocą wyświetlacza lokalnego, oprogramowania FieldCare/DeviceCare, wbudowanego serwera WWW lub systemu użytkownika. Raport z wynikami testu w formacie PDF może być pobrany na dysk komputera PC za pośrednictwem FieldCare lub zwykłej przeglądarki internetowej. Osiem ostatnich raportów przechowywanych jest w zabezpieczonej przed skasowaniem pamięci przepływomierza. Cała procedura wykonywana jest bez demontażu urządzenia i przerywania pomiaru. Przejrzystość, a co za tym idzie łatwa interpretacja raportu, pozwalają na szybkie podjęcie działań, prowadzących do usunięcia usterki.

Unikatowa konstrukcja przepływomierzy Proline pozwala na zabudowanie dwóch redundantnych wzorców  pomiarowych. Jeden z nich posiada dane zapisane podczas kalibracji fabrycznej, natomiast drugi nadpisuje aktualne parametry. Wartości te są porównywane na bieżąco i odchyłka nawet na poziomie 0,01% powoduje sygnalizację błędu, co daje całkowitą pewność oceny stanu urządzenia w każdym momencie jego pracy.

Heartbeat Technology jest dostępna w coraz większej liczbie przepływomierzy Endress+Hauser. Dzięki temu, można ją aktywować w każdej chwili, nawet wtedy, gdy urządzenie pracuje już na obiekcie. Czynność tę można wykonać samodzielnie lub podczas wizyty serwisowej.

Korzyści

  • Nieprzerwana autodiagnostyka, niezależna od procesu i warunków otoczenia
  • Zrozumiałe komunikaty diagnostyczne i wskazówki do działania
  • Dodatkowo mierzone wartości do celów związanych z monitorowaniem stanu urządzenia (status, analiza trendu)
  • Łatwa i miarodajna weryfikacja „na żądanie” bez przerywania procesu i demontażu urządzenia
  • Wyniki weryfikacji (uzyskiwane na bieżąco i identyfikowalne) są trwale zapisywane w samym urządzeniu pomiarowym i natychmiast dostępne dla cyklicznych badań
  • Funkcja jest dostępna poprzez dowolny interfejs – obecność personelu na obiekcie nie jest wymagana.

Dowiedz się więcejUtworzono: / Kategoria:
  • Autor: Endress+Hauser
  • Endress+Hauser to światowy lider w obszarze aparatury kontrolno-pomiarowej, usług i rozwiązań dla automatyki przemysłowej. Firma produkuje urządzenia do pomiaru przepływu, poziomu, ciśnienia, temperatury, gazów, analizy cieczy oraz rejestracji danych. Optymalizujemy procesy produkcyjne pod kątem wzrostu wydajności i bezpieczeństwa. Bazując na ponad 65-letnim doświadczeniu, tworzymy urządzenia dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, a także Przemysłu 4.0. Działamy w następujących obszarach: przemysł spożywczy, chemiczny, wydobywczy, naftowo-gazowniczy, energetyka, przetwórstwo kruszyw, farmacja, biotechnologia, gospodarka wodno-ściekowa.
  • Profil Autora
  • http://www.pl.endress.com

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY