Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/11/Final-ligi-mistrzow-automatyki-wago-2019-open-and-easy.jpg

Finał Ligi Mistrzów Automatyki WAGO – zobacz najlepsze zgłoszenia

autor: WAGO.PL.

Przez ponad 8 tygodni mogliście Wy – automatycy, programiści, projektanci – zgłaszać swoje autorskie projekty. Takiej ilości zgłoszeń się nie spodziewaliśmy. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie, a wybór zwycięzców  jeszcze trudniejszy. Jednak do finałowej 6 nie mógł się dostać każdy. Zanim ogłosimy wyniki krótko przypomnimy Wam o co chodziło w akcji Open & Easy.

Zasady gry

Od 13.09.2019 do 12.11.2019 na stronie openandeasy.pl mogliście opisywać to nad czym teraz pracujecie lub realizacje z przeszłości, z której jesteście naprawdę dumni. Proste? Pewnie, że tak! Dodatkowo praca nie musiała zawierać produktów firmy WAGO.

Po poprawnym dodaniu swojego zgłoszenia na stronę każdy uczestnik zostawał nagradzany drobnym upominkiem WAGO, jego projekt udostępniano na stronie openandeasy.pl. Takie udostępnienie powodowało to, że każdy mógł polubić konkretny projekt, a trzy z nich o największej ilości lajków zostały nagrodzone nagrodami specjalnymi.

A co z 6 finalistami? To oni walczą o nagrodę główną, czyli voucher o wartości 5 000 zł na zakup wyrobów WAGO i miano Mistrza Automatyki WAGO 2019. Każda z pozostałych 5 osób otrzyma voucher o wartości 2 500 zł na zakup wyrobów WAGO i miano Wicemistrza Automatyki WAGO 2019. Dodatkowo te 6 osób pojedzie na targi SPS w Norymberdze, gdzie odbędzie się gala finałowa i to tam zostaną wręczone nagrody główne.

W takim razie poznajmy finalistów!

IT SCADA

Autor: Roman / Branża: przemysł / Obszar zastosowania: Monitoring i sterowanie SCADA

Opis: Prezentowany projekt to działający system monitoringu i sterowania SCADA. Coraz więcej urządzeń ma możliwość podłączenia do sieci internetowej. Wykorzystanie tej właściwości umożliwiło stworzenie systemu SCADA do monitoringu i sterowania urządzeń rozproszonych na dużym obszarze jak i w obrębie pojedynczego budynku.

Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat tego mistrzowskiego zgłoszenia.

PFC200 W SFERYCZNYM OGRODZIE BADAWCZYM

Autor: Mateusz / Branża: przemysł / Obszar zastosowania: Organizacja Pożytku Publicznego

Opis: Sferyczny Ogród Badawczy, to najbardziej nietypowa realizacja naszego Stowarzyszenia w ostatnich latach na terenie siedziby w Sopotni Wielkiej. W ramach projektu przewidywane było założenie innowacyjnej plantacji jadalnych upraw pod szklarnią o kształcie sferycznym. Zachęca to do udziału w eksperymentach i doświadczeniach młodzież lokalną i dzieci.

Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat tego mistrzowskiego zgłoszenia.

INTELIGENTNE ZARZĄDZANIE OŚWIETLENIEM I ENERGIĄ ELEKTRYCZNĄ PRODUKOWANĄ W MAŁEJ ELEKTROWNI WODNEJ

Autor: Dominik / Branża: energetyka / Obszar zastosowania: Zarządzanie oświetleniem oraz zarządzanie i pomiar energii elektrycznej

Opis: Zawsze interesowała mnie branża odnawialnych źródeł energii. Możliwość uzyskania energii elektrycznej często przysparza sporo wyzwań, np. w fotowoltaice jest to dobór ogniw oraz dobre umiejscowienie ich względem padających promieni słonecznych, z kolei w produkcji energii wiatrowej dużo wyzwań stawia ukształtowanie terenu.

Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat tego mistrzowskiego zgłoszenia.

SYSTEM BMS – GALERIA HANDLOWA

Autor: Michał / Branża: budownictwo / Obszar zastosowania: HVAC, pomiar i raportowanie zużycia mediów, monitorowanie stacji Trafo

Opis: W roku 2018 zrealizowałem system BMS dla galerii handlowej, oparty o sterowniki Wago 750-880 oraz platformę Asix do zwizualizowania systemu.

Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat tego mistrzowskiego zgłoszenia.

PRZYGOTOWANIE MASY CELULOZOWEJ W PACKPROFIL Sp. z o.o.

Autor: Rajmund / Branża: przemysł / Obszar zastosowania: Sterowanie procesem technologicznym

Opis: Prezentowany projekt to układ sterowania liną technologiczną przygotowania masy celulozowej w firmie PACKPROFIL Sp. z o.o.  Dotychczasowe wysiłki są zogniskowane na etapie przygotowania masy celulozowej a przede wszystkim na usunięciu wszelkich zanieczyszczeń dostających się wraz z surowcem. Przygotowanie i oczyszczanie masy celulozowej jest procesem wieloetapowym i tworzy spójny ciąg technologiczny, którym zawiadują sterowniki PLC firmy WAGO.

Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat tego mistrzowskiego zgłoszenia.

MONITORING ENERGII ELEKTRYCZNEJ

Autor: Tomek / Branża: energetyka / Obszar zastosowania: pomiar energii

Opis: Przedstawiony w tej publikacji system monitoringu energii elektrycznej powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie jednego z klientów WAGO. Zainteresowanie klienta wzbudziła jedna z ciekawszych cech funkcjonalnych kart do pomiaru energii elektrycznej, oferowanych przez WAGO, jaką jest możliwość pośredniego pomiaru napięcia, przez przekładniki napięciowe, bez użycia przewodu neutralnego.

Kliknij by dowiedzieć się więcej na temat tego mistrzowskiego zgłoszenia.

A po więcej …

mistrzowskich projektów zapraszamy na stronę konkursu openandeasy.plWszystkim uczestnikom dziękujemy, a finalistom życzymy powodzenia w następnym etapie mistrzostw! Do zobaczenia na targach SPS w Norymberdze.



Utworzono: / Kategoria: , , , ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!



PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ



NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Reklama



POLECANE FIRMY I PRODUKTY



WAGO.PL