Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/01/small.png

EMS z Wilna wchodzi w kolejny etap współpracy z YAMAHA

autor: RENEX Group.

Grupa RENEX – dystrybutor YAMAHA poinformowała o rozwinięciu współpracy pomiędzy YAMAHA SMT a litewską firmą Elgama.

Firma Elgama z Wilna opracowuje i produkuje inteligentne liczniki energii elektrycznej do zastosowań domowych, przemysłowych i użytkowych. Jej produkty są certyfikowane zgodnie z wiodącymi standardami międzynarodowymi i eksportowane do ponad 25 krajów.

Firma kładzie duży nacisk na rozwój. Ponad 20% jej pracowników jest bezpośrednio zaangażowanych w opracowywanie kolejnych generacji produktów.

We współpracy z wybranymi firmami partnerskimi, Elgama dostarcza również kompletne rozwiązania typu Advanced Metering Infrastructure (AMI), które pomagają przedsiębiorstwom z branży energetycznej w zarządzaniu dużą liczbą zainstalowanych liczników oraz w gromadzeniu, przechowywaniu i analizie danych. Rozwiązania te łączą w sobie MDMS, infrastrukturę komunikacyjną oraz inteligentne urządzenia pomiarowe. Jednocześnie są oparte o otwarte standardy, co pozwala na ich skalowanie i elastyczność stosowania.

Firma Elgana produkuje Inteligentne liczniki i urządzenia AMI we własnym zakresie przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń do montażu. Jednocześnie wykorzystuje swoje pozostałe moce przerobowe świadcząc usługi produkcji elektronicznej (EMS) na prężnie rozwijającym się rynku litewskim dla podmiotów z branż sieci przemysłowych, automatyzacji i laserów precyzyjnych.

Aby sprostać wysokim wymaganiom tych dwóch działalności Elgama polega na zapleczu technologicznym opartym o nowoczesne, wysoko wydajne i precyzyjne urządzenia do montażu powierzchniowego.

„Jesteśmy wyposażeni tak, aby sprostać wymaganiom technicznym i dostarczać konkurencyjne cenowo produkty i usługi, które stanowią dużą wartość dla klientów i użytkowników końcowych. Inwestujemy w najlepszą możliwą technologię produkcji, aby rozszerzać nasze możliwości i utrzymywać naszą reputację w zakresie jakości.” – komentował Dyrektor Generalny Martynas Čereška.

Zgodnie z tą myślą, Elgama zainstalowała w ostatnim czasie całkowicie nową linię do montażu powierzchniowego. Inwestycja obejmuje kompaktową, szybką drukarkę YAMAHA YCP10, dwa kompaktowe automaty YAMAHA YSM20R oraz system automatycznej kontroli optycznej (AOI) 3D o wysokiej rozdzielczości YSi-V. Razem tworzą one unikalne, inteligentne rozwiązanie działające w standardzie 1-Stop firmy YAMAHA.

Objęta inwestycją kompaktowa drukarka YCP10 zapewnia wysoką wydajność i łatwość obsługi, a dzięki niewielkim wymiarom umożliwia efektywne wykorzystanie powierzchni fabryki.

Natomiast YSM20R, jest najwyższej klasy urządzeniem z serii YSM, zapewniającym wiodącą w swojej klasie wydajność 95 000 cph oraz możliwość pracy z szerokim zakresem komponentów bez konieczności wymiany głowicy. Dwa automaty YSM20R firmy Elgama, umieszczone w linii (grafika1), zwiększają wydajność i elastyczność wymiany podajników minimalizując czas przezbrojenia.

Grafika 1. Dwa moduły montażowe YSM20R pracują szeregowo dla zwiększenia wydajności i elastyczności.

Zastosowano również opcjonalny sekwencer sATS30 umożliwiający pracę non-stop i znacznie upraszczający uzupełnianie maszyny komponentami o komponenty podawane na tackach takie jak układy scalone.

Urządzenie inspekcyjne AOI YSi-V 3D (Grafika 2) zostało wyposażone w oświetlenie o wielu długościach fali, laser do pomiaru wysokości komponentów oraz opcjonalną kamerę czterokątną, która umożliwia szczegółową ocenę poszczególnych połączeń lutowanych. Zebrane dane mogą być przekazywane, co umożliwia bieżące rozwiązywanie problemów za pomocą narzędzi programowych, takich jak QA Option i aplikacja na smartfony Mobile Judgement.

Grafika 2. System YAMAHA YSi-V AOI sprawdza każdą płytkę w wysokiej rozdzielczości i 3D.

Co dalej?

Urządzenia i roboty przemysłowe YAMAHA są dostępne również w Polsce. Można je zobaczyć i sprawdzić w działaniu w CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWYM RENEX. W ramach tego ośrodka Grupa RENEX – będąca jedną z największych polskich firm z branży elektronicznej, a zarazem dystrybutorem YAMAHA SMT oraz Robotics na Polskę i kraje bałkańskie realizuje swoją misję świadczenia kompleksowych usług dla branży elektronicznej.

Grupa RENEX dostarcza nie tylko same urządzenia ale również szeroki zakres usług doradczych, serwisowych i szkoleniowych. Specjaliści CENTRUM TECHNOLOGICZNO-SZKOLENIOWEGO RENEX pomagają w identyfikacji problemów produkcyjnych i doborze odpowiednich rozwiązań technologicznych.

 

W Centrum prowadzone są również szkolenia z zakresu wprowadzanych rozwiązań. W ośrodku działa AUTORYZOWANE CENTRUM SZKOLENIOWE YAMAHA dostarczające wiedzę specjalistyczną dotyczącą obsługi i programowania urządzeń i robotów przemysłowych, w tym robotów typu SCARA, co pozwala użytkownikom w pełni korzystać z ich możliwości.

 

Więcej na www.renex.plUtworzono: / Kategoria:
 • Autor: RENEX Group
 • RENEX jest jedną z największych i najdłużej działających polskich firm, dostarczającą najnowsze technologie w zakresie produkcji i serwisu urządzeń elektronicznych. Jako pierwsi, oddaliśmy do Państwa dyspozycji w pełni wyposażony Demo-Room w kompletne linie do produkcji elektroniki.
 • Profil Autora
 • http://www.renex.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
 •   Sterowniki FX5U zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej złożonych i zaawansowanych systemów automatyki...
 • Flagowy system SCADA od GE Digital: Proficy HMI/SCADA iFIX, rozwijany od ponad 35 lat, wykorzystywany w tysiącach organizacji na całym świecie w w wielu branżach jest już dostępny w nowej wersji 2023! Proficy HMI/SCADA iFIX to kompleksowe o...
 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • Inteligentny chwytak równoległy SCHUNK EGI z certyfikowanym interfejsem PROFINET-IRT został zaprojektowany z myślą o rozmaitych wymagających zastosowaniach z zakresu przenoszenia w branży elektronicznej, farmaceutycznej i laboratoryjnej. Te...