Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2018/12/PENN®-Commercial-Refrigeration-Controls-by-Johnson-Controls-1-7-screenshot-2.jpg

Elektroniczne sterowniki chłodnicze z adaptacyjną funkcją odszraniania A525


Chłodnie to miejsca służące do przechowywania różnych produktów np. żywności, czy leków. W chłodniach temperatura jest obniżana względem temperatury otoczenia i utrzymywana na stałym poziomie. Temperatura wymagana w chłodni zależy od rodzaju przechowywanych produktów jak i od czasu w jakim mają być przechowywane. Kontrolowanie warunków w nich panujących staje się zatem ważne, biorąc pod uwagę, że wszystkie niedopatrzenia mogą prowadzić do psucia się żywności. W najlepszym przypadku przynosi to straty finansowe, ale może prowadzić nawet do problemów zdrowotnych konsumentów.

Zatem jeżeli temperatura musi być utrzymywana na ściśle określonym poziomie pojawia się pole dla automatyki. W jaki sposób najczęściej kontroluje się temperaturę w chłodniach? Na rynku istnieje wiele zintegrowanych rozwiązań, które zbudowane są ze sterownika chłodniczego i urządzeń wykonawczych. Rodzaj i ilość urządzeń wykonawczych zależy od danej aplikacji. Najczęściej stosuje się parowniki – do odprowadzania ciepła i sprężarki. A temperatura w chłodni zmniejszana jest za pomocą schłodzonego powietrza, które jest wwiewane przez wentylatory.

Jak może wyglądać taki sterownik? Przykładem jest sterownik chłodniczy A525 od Johnson Controls.

Kontrolery z serii A525 to inteligentne sterowniki do zarządzania wielkopowierzchniowymi chłodniami. Cechują się przede wszystkim prostym i intuicyjnym programowaniem. Właściwie lepszym słowem będzie konfiguracja. Korzystając z wyświetlacza LCD oraz przycisków na przednim panelu można skonfigurować całe urządzenie. A jest co konfigurować. Za pomocą pięciu przekaźników kontrolery mogą obsługiwać kontrolę temperatury, adaptacyjne odszranianie, kontrolę prędkości wentylatorów, alarmy oraz zapamiętywanie logów. To, co wyróżnia A525 wśród innych kontrolerów to fakt, że wyświetla on zrozumiałe komunikaty dla użytkowników. Zamiast wyświetlać jedynie kody błędów czy informacji prowadzi on niejako „za rączkę” użytkownika przez wszystkie etapy konfiguracji. Johnson Controls dodatkowo umożliwia włączenie tego kontrolera do zintegrowanego systemu kontrolnego. Wystarczy połączyć go z systemem Verasys.

Normalnym trybem pracy dla kontrolera jest tryb mrożenia. Polega on na odpowiednim załączaniu i wyłączaniu kompresora oraz dostosowaniu prędkości obrotowej wentylatorów w celu utrzymania w chłodni zadanej temperatury. W tym trybie ekran wyświetla tytuł programu, datę, temperaturę zadaną i aktualnie zmierzoną. Oprócz tego kontroler może w inteligentny sposób rozmrażać produkty w chłodni. Istnieją trzy możliwości inteligentnego rozmrażania. Po pierwsze kontroler może wyłączyć kompresor i jedynie w ten sposób kontrolować podwyższanie temperatury. Oprócz tego użyć można elektrycznych urządzeń grzewczych lub gorącego gazu.

Sterowniki A525 mogą być również narzędziem biznesowym. Dzięki ich wielofunkcyjności i możliwości kontroli mają pozytywny wpływ na to, jak działa i prosperuje Twoje przedsiębiorstwo.

Kiedy sterownik podłączymy do systemu zarządzania budynkiem może dostarczać informacje o alarmach albo powiadomienia trzema nowymi kanałami komunikacji: przez SMS, e-mail lub wyświetlając tekst na panelu.

  • Zasilanie 120 VAC albo 240 VAC,
  • 4 wejścia analogowe,
  • 5 wyjść cyfrowe,
  • Klasa ochrony IP65,
  • Temperatura pracy od -40 °C do 100 °C.

Więcej o sterownikach chłodniczych na Virtual Branch Johnson Controls.

Virtual Branch to baza wiedzy o produktach, usługach i technologiach Johnson Controls. Każdy może mieć dostęp do podstawowych informacji, jednak aby dostać się do Virtual Branch PRO niezbędne jest posiadanie loginu i hasła.

Aby uzyskać login i hasło, prosimy napisz wiadomość e-mail na adres: BE-EMEA-automatyka@jci.com
o treści: „Proszę o login i hasło do Virtual Branch PRO”  Utworzono: / Kategoria: , ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY