Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/09/fatia-2.png

EDUKACJA I PRZEMYSŁ – AUTOMATYKA I ROBOTYKA – FATIA GROUP NA RYNKU POLSKIM I MIĘDZYNARODOWYM

autor: ProCobot.

Fatia Group wprowadza na rynek kompleksową ofertę produktów, rozwiązań oraz systemów automatyki i robotyki dla sektora przemysłu i edukacji.

Fatia Group bazuje na wiedzy i doświadczeniu firm: ProCobot, która dzięki statusowi preferowanego Partnera Universal Robots (UR) i Mobile Industrial Robots (MIR) otworzyła w Polsce rynek robotów współpracujących (cobotów), oraz Encon-Koester, który był cenionym i doświadczonym dostawcą rozwiązań dydaktycznych i edukacyjnych z zakresu automatyki i robotyki dla szkół średnich i uczelni wyższych.

W skład Fatia Group aktualnie wchodzą następujące marki:

 • Edu4Industry – Academic Systems Provider – dostawca stanowisk dydaktycznych i badawczych z zakresu automatyki i robotyki. Misją dywizji jest bliska współpraca z technikami i uczelniami wyższymi, w celu dostosowania procesu nauczania do wymogów Przemysłu 4.0. Natomiast wyspecjalizowane stanowiska badawcze pozwalają na przyspieszenie rozwoju polskich projektów badawczo-rozwojowych. Dyrektorem Dywizji Edu4Industry został Maciej Antonik – związany z branżą nowych technologii w edukacji i przemyśle od ponad 10 lat.

„Rosnące tempo rozwoju technologicznego stawia ogromne wyzwania przed inżynierami i naukowcami naszych czasów. Education for Industry – wykorzystując lata doświadczeń zgromadzonych pod szyldem Encon Koester, oferuje pomoc szkołom i uczelniom w kształceniu przyszłych inżynierów i rozwijaniu technologii przyszłości. Koncentrujemy swoje działania na automatyce i robotyce, które są jednymi z kluczowych dziedzin IV rewolucji przemysłowej” – mówi Maciej Antonik – Dyrektor Dywizji Edu4Industry.

 • All4Robots – Robotics Solutions Provider – innowacyjny ekosystem dla aplikacji zrobotyzowanych. Dostawca rozwiązań Plug-and-Produce, gdzie łatwa i szybka instalacja stanowi kluczowy element automatyzacji stanowisk i prac w zakładzie produkcyjnym. Na czele All4Robots stanął Marcin Gwóźdź, który od ponad 12 lat ściśle związany jest z automatyzacją produkcji oraz Damian Góral, który ostatnie lata spędził na kompleksowym doradztwie
  w zakresie automatyzacji zakładów produkcyjnych przy użyciu robotów współpracujących.

„Chcemy pokazać przedsiębiorcom, jak podejść do tematu inwestycji w robotyzację, by uświadomić im dynamikę transformacji przemysłu- jednocześnie wskazując rozwiązania gotowe, sprawdzone – szybkie do wdrożenia i przezbrojenia oraz elastyczne. Tylko takie dają możliwości implementacji dla procesów, które mogą być efektywnie zautomatyzowane” – mówi Marcin Gwóźdź – zarządzający All4Robots.

 • EuroInTech – European Industrial Technology – to dywizja, która jest w stanie przedstawić koncepcję, zaprojektować i dostarczyć każde, nawet najbardziej rozbudowane rozwiązanie z zakresu automatyzacji
  i robotyzacji laboratoriów szkoleniowych i dydaktycznych w dowolne miejsce na świecie. Wszyscy Partnerzy EuroInTech, m.in. firmy z grupy Rhein Koester – posiadają międzynarodowe doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań zarówno w sektorze edukacji i dydaktyki, jak i przemysłu. Managerem EuroInTech został Mouni Mallela, który rozwija markę na rynku międzynarodowym.

„W naszych wszystkich działaniach stawiamy na promocję najlepszych i najbardziej nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych, które umożliwiają bardzo elastyczne kształcenie młodych inżynierów, pomagając w dostosowaniu się do dynamicznie zmieniających się wymagań w światowym przemyśle. Rozumiemy przemiany technologiczne rządzące obecną sytuacją gospodarczą na świecie, mamy doskonałe kontakty z Partnerami chociażby z Indii czy Chin, które pozwalają nam szybko dostosowywać nasze działania do aktualnych globalnych trendów” – mówi Mouni Mallela – manager EuroInTech.

Technologia automatyzacji i robotyzacji ma wpływ na ekonomiczne i organizacyjne aspekty funkcjonowania przedsiębiorstw.

Oparte na tradycyjnym przemyśle gospodarki krajów CEE, zwłaszcza Europy Wschodniej, stają dziś przed unikatową szansą skorzystania z tzw. renty zapóźnienia – korzyści ekonomicznej wynikającej z pominięcia pewnych etapów rozwoju automatyzacji przemysłu. Podmioty poszukujące prostej drogi do wzrostu wydajności produkcji, mogą uniknąć powtarzania niekorzystnych procesów przejściowych i kopiować gotowe, sprawdzone na dojrzałych rynkach rozwiązania, bez ponoszenia kosztów związanych z dochodzeniem do nich. Centrum kompetencji i platformą wymiany wiedzy pomiędzy zaawansowanymi technologicznie rynkami azjatyckimi i zachodnioeuropejskimi a rynkiem CEE jest powołana do życia Fatia Group ze swoją wizją przemysłu 4.0.

Szkoły średnie o profilu technicznym i wyższe uczelnie dzięki ofercie E4I uzyskują bezpośredni i prosty dostęp do infrastruktury dydaktycznej oraz wiedzy i wielu dekad globalnych doświadczeń branży automatyki i robotyki przemysłowej. Zakłady produkcyjne mogą pominąć czasochłonne i kosztowne testy prototypowych rozwiązań dzięki ofercie A4R, która zakłada dostarczanie wyłącznie gotowych, dojrzałych i sprawdzonych rozwiązań. Indywidulane podejście i szerokie spojrzenie na innowacyjne projekty gwarantuje międzynarodowe doświadczenie i globalna sieć kooperacji EIT.

Zarząd firmy wiąże rozwój biznesu z koncepcją Industry 4.0.

„Fatia Group łączy i wspiera wszelkie innowacyjne działania z obszaru zarówno nowoczesnej edukacji, jak i nowoczesnego przemysłu. Chcemy być jeszcze bliżej Klientów niż dotychczas, ponieważ potrzebują oni rzetelnych partnerów, by z jednej strony kształcić swoich uczniów, studentów lub pracowników, z drugiej – by automatyzować procesy produkcyjne i zdobywać dzięki temu wymierne korzyści i przewagę konkurencyjną na przestrzeni najbliższych lat. Wierzę, że nasz zapał, wiedza, umiejętności i doświadczenie pomogą innym na drodze do sukcesu zarówno na polu dydaktycznym jak i w twardych realiach przemysłowych – mówi Paweł Lewandowski – CEO FATIA Group.

Partnerami strategicznymi na chwilę obecną są światowi liderzy w branży, firmy: Universal Robots, Mobile Industrial Robots, Kinova, Quanser, Siemens, Clearpath Robotics, OnRobot, Robotiq, Ouster oraz inne.

O Fatia Group:

Fatia Group Sp. z o.o.  jest dynamicznie rozwijającą się firmą, przenikającą zagadnienia edukacji inżynierskiej w robotyzacji i automatyzacji w przemyśle.  Fatia współpracuje z pionierami i najbardziej renomowanymi światowymi dostawcami z tego najszybciej rozwijającego się obszaru nowoczesnych technologii robotyzacji, edukacji, dydaktyki. Kompleksowo doradza klientom jak poprawić produktywność, obniżyć koszty i ulepszyć jakość produkcji. W sektorze edukacji pomaga kształcić inżynierów dla Przemysłu 4.0.

Prezesem firmy jest Paweł Lewandowski, związany z branżą przemysłową od ponad 30 lat.

http://www.fatiagroup.com/

http://www.all4robots.com/

https://www.edu4industry.com/

http://www.eurointech.com/Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: ProCobot
 • Jesteśmy liderem na rynku od 7 lat. Jesteśmy pierwszym i największym dystrybutorem robotów współpracujących UR oraz robotów mobilnych MIR w Polsce. Prowadzimy także centrum szkoleniowe i autoryzowany serwis.
 • Profil Autora
 • https://www.procobot.com/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Selektor napędów Panasonic umożliwia przeglądanie napędów z serii MINAS, wyszukiwanie ich w prosty sposób, a nawet porównywanie ze sobą. Dzięki wyszukiwaniu po słowach kluczowych i przy użyciu funkcji filtrowania, potrzeba zaledwie sekund a...
 •   Sterowniki FX5U zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej złożonych i zaawansowanych systemów automatyki...
 • PR200 to uniwersalne i łatwe w obsłudze urządzenie zaprojektowane w plastikowej obudowie do montażu na szynie DIN jako alternatywa dla PLC. Przekaźnik jest dostępny w kilku wersjach dla napięcia stałego i przemiennego. Jest wyposażony w cyf...
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
 • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
 • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...