Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2023/05/Schneider-Electric-launches-global-Industrial-Digital-Transformation-Services.jpg-min.jpg

Easy Modicon – nowa seria sterowników od Schneider Electric


Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyki przemysłowej już wkrótce wprowadzi na rynek nową serię produktów Easy Modicon. To sterowniki logiczne oraz zasilacze jednofazowe, które z powodzeniem wesprą procesy automatyzacji w nowoczesnych fabrykach.

Już niedługo w ofercie Schneider Electric znajdą się:

 1. Sterowniki logiczne do prostych maszyn Modicon Easy M100

Charakteryzują się one maksymalną liczbą wejść/wyjść (16, 24, 40), łatwą konfiguracją i programowaniem, które obsługiwane są za pomocą pojedynczego, intuicyjnego panelu. Co ważne, dzięki zawartej w nim karcie micro SD, M100 jest łatwy do testowania, debugowania, konserwacji i aktualizacji.

Sterowniki Modicon Easy M100 są zasilane prądem zmiennym. Posiadają port do komunikacji szeregowej, wyjścia przekaźnikowe oraz przełącznik pracy i zatrzymania. Dodatkowo sterownik został wyposażony w systemy ochrony wejścia (zabezpieczenie przed przepięciami). Rozwiązanie cechuje się stopniem ochrony na poziomie IP20. Zadbano również o wysoki poziom izolacji i kompatybilności elektroenergetycznej.

Easy Modicon M100

 1. Sterowniki logiczne Modicon Easy M200

To rozwiązanie o najlepszym stosunku wydajności do ceny dla małych systemów automatyki wymagających elastyczności. Sterownik zawiera konfigurowalną liczbę wejść/wyjść dzięki wyjmowanym listwom zaciskowym, wyjścia przekaźnikowe, porty Ethernet i szeregowe oraz gniazdo kart micro SD.

W przypadku tego modelu system bezpieczeństwa został wzbogacony, w porównaniu do Modicon Easy M100, o zasilacz prądu stałego zabezpieczony przed odwrotną polaryzacją.

Sterowniki logiczne Modicon Easy M200 zostały zaprojektowane z myślą o narzędziach mechanicznych, obsłudze materiałów, maszynach do montażu elektronicznego, pracy z materiałami włókienniczymi, a nawet plastikiem i gumą.

Easy Modicon M200

Kontrolery Modicon Easy M100 oraz Modicon Easy M200 to produkty klasy podstawowej, idealne w procesie automatyzacji drobnych maszyn wykończeniowych, produkcyjnych, montażowych czy pakujących, na przykład platform do przenoszenia towarów, zagęszczarek. Znajdą zastosowanie także w branży budowlanej i innych jako zautomatyzowane systemy kontroli szlabanów, drzwi, rolet, jako dozowniki automatyczne, kontrolery oświetlenia. Sprawdzą się także w myjniach samochodowych.

 1. Zasilacze jednofazowe o mocy od 35 W do 350 W – Easy Modicon ABL2 to niezbędne zasilacze impulsowe działające w skali napięcia od 100 V do 240 V i natężenia od 1,5 A do 15,6 A dedykowane dla maszyn powtarzalnych.

Zasilacze impulsowe serii Easy Modicon ABL2 przeznaczone są do dostarczania napięcia stałego niezbędnego dla urządzeń elektrycznych pracujących w niskonapięciowym systemie automatyki i sterowania (PLC, HMI, czujniki itp.). Produkty od Schneider Electric cechują się zaawansowanymi funkcjami technologicznymi, takimi jak kompaktowość, wysoka wydajność oraz łatwa konserwacja. Wszystkie te elementy sprawiają, że ewentualne przestoje w pracy zostają zredukowane do minimum.

Zasilacze Easy Modicon ABL2 są w pełni elektroniczne i mają regulowany tryb przełączania. Ten model pozwala na wybór szerokiego zakresu mocy (7 modeli od 35 do 350 W) i gwarantuje wysoki stopień stabilności napięcia wyjściowego (dokładność: ± 1%). Oprócz tego ogromną zaletą jest wysoka wydajność produktu (średni czas bezawaryjnej pracy na poziomie ponad 600 tys. godzin) oraz wbudowana diagnostyka przy pomocy diod LED.

Zasilacze Easy Modicon ABL2 posiadają zabezpieczenie przeciwzwarciowe oraz przeciążeniowe z trybem samoczynnej regeneracji (automatyczny reset zabezpieczenia). Oznacza to, że zabezpieczenie resetuje się samoczynnie po wyeliminowaniu wykrytego uszkodzenia, co pozwala uniknąć konieczności podejmowania jakichkolwiek działań lub wymiany bezpiecznika. Oprócz tego wyposażone zostały w inteligentny przełącznik napięcia wejściowego (100-240 V), który zapewnia zwiększoną wydajność i trwałość. Urządzenia te mogą pracować w szerokim zakresie temperatur.

Easy Modicon ABL2

Zasilacze Easy Modicon ABL2 można szybko i łatwo zamontować dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom montażowym umieszonym w obudowie. Dla większej elastyczności zostały zaprojektowane cztery rodzaje montażu.

Easy Modicon ABL2 jest bardziej kompaktowy niż poprzednie wersje (do 20% mniejszy). Co więcej, wysoka wydajność tego produktu (stabilne wyjście 24VDC) oznacza mniej przestojów, a wysokowydajna konstrukcja mniejsze zużycie energii.

Urządzenia z serii Modicon Easy są kompatybilne z rozwiązaniami Eco Struxture od Schneider Electric.Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: Schneider Electric
 • Firma Schneider Electric to lider w zakresie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji w gospodarstwach domowych, obiektach publicznych i centrach danych, a także w zastosowaniach przemysłowych i infrastrukturalnych.
 • Profil Autora
 • https://www.se.com/pl/pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Zapraszam Cię na kurs tworzenia wizualizacji HMI z wykorzystaniem panelu XV102 od firmy EATON. Kurs stworzyłem z myślą o każdym, kto chce zacząć przygodę z tworzeniem wizualizacji HMI przy użyciu programu Galileo. Stworzyłem kurs bazujący n...
 • Zaprojektowane, aby zwiększyć wydajność Sterowniki FX5U/FX5UC zapewniają rodzinie FX wyższą wydajność oraz dodają nowe cechy, które wyznaczają standardy w klasie kompaktowych sterowników PLC. Pozwala to użytkownikom na tworzenie bardziej zł...
 • Poniższy poradnik jest zbiorem schematów połączeń elektrycznych. W poradniku zapoznamy się z podstawami wprowadzenia do systemów przekaźnikowych, sekwencji przełączeń przekaźników, porównania systemów przekaźnikowych z systemami tradycyjnym...
 • WXsmart to uniwersalne rozwiązanie, które można łatwo rozbudować do stacji naprawczej z modułem WXair Rework o pełnym zakresie funkcji.  Oryginalny artykuł w pełnej wersji można znaleźć na stronie  SOS electronic. Firma Weller od wielu lat ...
 • Selektor napędów Panasonic umożliwia przeglądanie napędów z serii MINAS, wyszukiwanie ich w prosty sposób, a nawet porównywanie ze sobą. Dzięki wyszukiwaniu po słowach kluczowych i przy użyciu funkcji filtrowania, potrzeba zaledwie sekund a...
 • Sterowniki  z serii SIMATIC S7-1200 oferują szeroki zakres funkcjonalności i zintegrowane wejścia/wyjścia zamknięte w kompaktowej obudowie. Są doskonałym narzędziem do realizacji standardowych projektów i zadań automatyki, a jednostki S7-12...