Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/10/Weidmuller_WIW_wywiad_montaz_listwy_grafika_wyrozniona_1200_628.jpg

Czy maszyna zastąpi człowieka przy budowie szaf? Wywiad z inżynierami Weidmuller


Weidmuller na targach WIW zaprezentował usługę umożliwiająca zaprojektowanie szyny DIN wraz z odpowiednimi elementami, zamówienie jej, złożenie przez robota dostępnego na stanowisku i odbiór. Rozwiązanie to ma pozbawić konieczności wykonywania żmudnych zadań wykwalifikowanego personelu. Przy tej okazji poruszyliśmy też temat systemu Pick to Light, czyli systemu zapobiegającego popełniania błędów operatorów przy ręcznym montażu.

Na naszym portalu dostępny jest artykuł o oprogramowaniu Weidmuller Configurator napisany przez naszą redaktorkę Agatę. Poza maszyną do automatycznego montażu listew zaciskowych w filmie pokazaliśmy także system Pick-to-Light oraz ciekawostkę dla osób zajmujących się prefabrykacją szaf: Centrum Obróbki Przewodów WPC. Więcej o produktach i rozwiązaniach firmy Weidmuller znajdziesz na stronie https://www.weidmuller.pl/.

Wystąpili:
Waldemar Bryła – Weidmuller
Paweł Szczepanik – Weidmuller
Marcin Faszczewski – iAutomatyka.pl

Kamera:
Piotr Gwiazdowski – iAutomatyka.pl
Łukasz Gudel – iAutomatyka.pl

Montaż:
Łukasz Gudel – iAutomatyka.plUtworzono: / Kategoria: , , , , ,
  • Autor: Marcin Faszczewski • iAutomatyka.pl
  • Redaktor naczelny w iAutomatyka.pl. Założyłem blog i portal iAutomatyka.pl aby wspólnie z Automatykami, Firmami i Integratorami publikować i szerzyć informacje związane z automatyką.  Nazywamy to Projektem iAutomatyka! Od artykułów wyjaśniających zasady w świecie automatyki po wpisy informacyjne z wydarzeniami firm. Zapraszam Automatyków do założenia bezpłatnego konta i publikowania artykułów o automatyce razem z nami. Zapraszam też firmy do założenia profilu i umieszczenia swojej działalności w katalogu i na mapie automatyki jak i publikowania artykułów wśród społeczeństwa automatyków.
  • Profil Autora
  • https://iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY