Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2021/11/czujniki-indukcyjne-artykul-dawid-wróblewski-iautomatyka.jpg

Czujniki indukcyjne – Działanie, budowa, podłączenie, zastosowanie


Podejrzewam, że każdy już słyszał porównanie czujników pomiarowych maszyny do zmysłów człowieka. Może jest to już dość oklepane porównanie. Jednak moim zdaniem idealnie oddaje ich rolę, zasadę działania oraz w ogóle sens stosowania. Jednak czujników jest całe mnóstwo, jeden czujnik działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, jeszcze jeden działa z wykorzystaniem analizy promieniowania cieplnego emitowanego przez ciało (tzw. pirometry). Znajdziemy także czujniki rezystancyjne i jeszcze wiele, wiele więcej ich rodzajów. Nie sposób o nich opowiedzieć w jednym materiale. Dziś wzięliśmy się za czujniki indukcyjne, które trafiły w ręce Dawida Wróblewskiego.

Czujniki indukcyjne – Zasada działania, budowa, podłączenia, zastosowanie

Nasz ekspert otrzymał czujniki, dzięki uprzejmości firm ifm, Sick oraz Pepperl+Fuchs. Czujniki możecie znaleźć i kupić na platformie merXu. Międzynarodowej platformie B2B, na której znajdziecie szeroką gamę urządzeń przemysłowych.

Sprawdź ofertę czujników indukcyjnych na platformie merXu!

Czujniki indukcyjne są jednymi z najpopularniejszych urządzeń pomiarowych stosowanych w zakładach produkcyjnych i we wszelkiego rodzaju maszynach. A jak one działają? Najprościej mówiąc, czujnik wykrywa zmianę parametrów obwodu magnetycznego czujniki w wyniku przemieszczania się elementów w obszarze jego działania. Brzmi skomplikowanie? Czegoś nie rozumiesz? Nic się nie bój, Dawid opowie Ci o tych urządzeniach w taki sposób, że bez problemu wszystko zrozumiesz i będziesz wiedział, jak działają.

Oprócz wytłumaczenia zasady działania, Dawid opowie Ci o ich budowie, przedstawi branże i miejsca ich zastosowania. Opowie trochę o sposobie ich podłączenia. Dodatkowo przedstawi pokrótce proces parametryzacji czujnika IO-Link SIG200 od firmy Sick. Brzmi ciekawie, prawda? Zapraszamy na półgodzinną lekcję, w której Dawid odsłoni Wam sekrety czujników indukcyjnych.

Jeżeli potrzebujecie czujników indukcyjnych zapoznajcie się z ofertą firm ifm, Sick oraz Pepperl+Fuchs. Czujniki, ale też nie tylko, znajdziecie na platformie merXu.Utworzono: / Kategoria: ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆiAutomatyka.pl