Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/04/PepperlFuchs-profilometr-SmartRunner-iAutomatyka.jpg

Czujnik kształtu? Profilometr w technologii SmartRunner od Pepperl+Fuchs


Czujniki w świecie automatyki są jak zmysły u człowieka. Dostarczają informacji dla mózgu systemu sterowania – sterownika PLC. Bez informacji o stanie obiektu sterownik nie byłby w stanie podejmować właściwych decyzji i odpowiednio sterować aktuatorami. Tak samo człowiek bez informacji o otaczającym go świecie, byłby zmuszony na ślepo podejmować decyzje. Na ślepo? Wzrok to tylko jeden ze zmysłów. Mamy przecież dotyk, słuch, węch, smak… Ale to ze wzroku pochodzi większość informacji. Nawet teraz, czytając ten tekst zauważ, że pracuje twój zmysł wzroku, a wiadomości procesuje mózg.

Wzrok dostarcza nam takich informacji jak kolor, kształt, wielkość przedmiotów. Jak to wygląda w świecie automatyki? Fajnie byłoby testować, czy nasz produkt będący gdzieś tam na linii produkcyjnej spełnia nasze wymagania i jest np. o odpowiednim kształcie. Oczywiście można posadzić Panią Basię lub Pana Jarka z suwmiarką, którzy sprawdzą każdy element osobno… No ale HALO! Mamy XXI wiek i technologię niemal z kosmosu. Dlatego na linię produkcyjną wkraczają profilometry SmartRunner od Pepperl+Fuchs. Specjalnie dla Ciebie je przetestowaliśmy, zobacz sam:

 

Pssst! Konkurs o którym mowa w filmie trwa do 13 maja, zgłoszenie wyślij na adres: mbachowski@pl.pepperl-fuchs.comUtworzono: / Kategoria: , ,
  • Autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl
  • Redaktor w iAutomatyka.pl Jestem absolwentem kierunku Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Głównym obszarem moich zainteresowań była mechanika, dopóki nie odkryłem ile radości dają urządzenia automatyki! Głównie styczność mam z Mitsubishi Electric, EATON, Siemens, WAGO, Webhmi i kilka innych.
  • Profil Autora
  • http://www.iautomatyka.pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY