PARTNERZY

www.sick.pl
tel: +48 22 539 41 00
oferty@sick.pl
PRODUKTY I SKLEP POZNAJ SICK

Od automatyzacji produkcji i logistyki, aż po automatyzację procesów technologicznych — SICK należy do ścisłej czołówki wśród producentów czujników. Jako lider rynku w dziedzinie technologii, firma SICK ze swoimi czujnikami i rozwiązaniami aplikacyjnymi tworzy doskonałe podstawy dla bezpiecznego i efektywnego sterowania procesami, ochrony ludzi przed wypadkami oraz ochrony środowiska naturalnego.

pl.mitsubishielectric.com
tel: +48 12 347 65 00
mpl@mpl.mee.com
NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

www.findernet.com
tel: +48 61 865 94 07
finder.pl@findernet.com
KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

www.johnsoncontrols.com
tel: +48 22 518 19 00
be-emea-automatyka@jci.com
KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

www.wago.pl
tel: +48 71 360 29 70
wago.elwag@wago.com
BLOG WAGO POZNAJ WAGO

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

panasonic-electric-works.com
tel: +48 42 230 96 33
info.pewpl@eu.panasonic.com
KATALOG ONLINE POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Works Europe zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

www.eaton.com
tel: +48 58 554 79 00
oferty@staport.pl
Poznaj easyE4 POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

pepperl-fuchs.com
tel: +48 22 256 97 70
info@pl.pepperl-fuchs.com
PRODUKTY POZNAJ PEPPERL+FUCHS

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel.

Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

MENU PROFIL

Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

Cyfrowy dialog z maszyną

Szerokie możliwości aplikacji chmurowych

Zwykle gdy producent maszyn sprzedaje swój produkt, brak wieści od nabywcy uważa za dobry znak – potwierdzenie, że maszyna pracuje. Czy jednak taka maszyna działa bez przerw i zakłóceń? – to już inne kwestia. Uzyskanie obszernego dostępu do danych zagwarantuje wiedzę o stanie i wydajności maszyny. Z aplikacją w chmurze Asset Performance Monitor otwiera się szerokie spektrum możliwości, w tym stworzenie nowych modeli biznesowych.

Dzięki cyfryzacji, Przemysłowemu Internetowi Rzeczy (IIoT) i aplikacjom w chmurze możliwe jest teraz monitorowanie maszyn w zakładzie klienta i ocena jakości ich pracy. Te nowo odkryte możliwości otwierają przed konstruktorami maszyn fascynujące perspektywy. Konstruktorzy wiedzą, że mogą analizować produktywność, zużycie energii i kluczowe wskaźniki efektywności sprzedanych maszyn, nie wiedzą jednak, czy w oparciu o tę wiedzę mogą oferować nowe usługi i tworzyć nowe modele biznesowe. Znawcy Przemysłowego Internetu Rzeczy odpowiadają na to pytanie zdecydowanie twierdząco. Taką właśnie możliwość daje dostęp do obszernych danych na temat stanu maszyny.

Zdalny dostęp czy rozwiązanie chmurowe?

Aby móc lepiej reagować na potrzeby klientów, konstruktorzy maszyn muszą mieć możliwość komunikowania się ze swoimi maszynami pracującymi u klienta. Tylko w ten sposób możliwe jest analizowanie zachowań maszyny i badanie jakości pracy. Pomimo przytłaczających argumentów przemawiających za rozwiązaniem opartym na chmurze, producenci maszyn są często nadal sceptyczni w tej kwestii. Jedno z częściej zadawanych pytań dotyczy korzyści:

Co takiego oferuje rozwiązanie oparte na chmurze, czego nie można uzyskać poprzez zdalny dostęp?

Jest na to prosta odpowiedź: zdalny dostęp pokazuje tylko to, co można zobaczyć na ekranie HMI urządzenia. Rozwiązanie oparte na chmurze dostarcza wiedzy głębszej i bardziej znaczącej – wiedzy o stanie i wydajności maszyny. Niezliczone możliwości, jakie daje taka wiedza są obecnie dostępne dla klientów B&R dzięki pierwszej aplikacji w chmurze – Asset Performance Monitor.

Szczegółowa ocena zachowań maszyny

Aplikacja Asset Performance Monitor gromadzi przez całą dobę dane dotyczące maszyny, opracowuje je i wyświetla w przejrzysty sposób na pulpicie. Ułatwia to producentom OEM śledzenie pracy ich maszyn – w każdym miejscu i o każdej porze. „Aplikacja w chmurze zapewnia im pełny obraz całej floty maszyn”, twierdzi René Blaschke, ekspert B&R w dziedzinie IIoT. Po raz pierwszy dysponują oni szczegółowymi ocenami zachowania ich maszyny u klienta. Konstruktorzy, mając możliwość śledzenia wskaźników produkcji, zużycia energii i kluczowych wskaźników efektywności swoich maszyn, mogą wybrać i porównać dane dla danego typu maszyny w odniesieniu do wszystkich uruchomionych egzemplarzy. Dzięki temu mogą identyfikować słabe punkty i wprowadzać odpowiednio ukierunkowane usprawnienia w maszynie. Wiedza uzyskana na podstawie analiz danych może być również wykorzystana do konstruowania bardziej sprawnych maszyn.

Nowe modele biznesowe

Właściwie ukierunkowane usprawnienia maszyn są jednak tylko jednym ze sposobów wykorzystania uzyskanych danych. Asset Performance Monitor oferuje również konstruktorom maszyn możliwość wdrożenia nowych modeli biznesowych. Jako przykład mogą posłużyć umowy dotyczące poziomu usług i niestandardowe usługi serwisowe. Konstruktorzy maszyn mogą również oferować swoim klientów jako usługę modernizacje dla całych maszyn lub ich określonych funkcji. Mogą oferować nowe i ulepszone usługi w zakresie monitorowania energii i stanu, w tym przetwarzania danych dotyczących zużycia zasobów oraz wyświetlania alarmów. Dzięki mapp Technology firmy B&R konstruktorzy nie muszą już opracowywać i stale aktualizować tych funkcji we własnym zakresie. Wystarczy, że zaimplementują i skonfigurują gotowe komponenty oprogramowania mapp.

Silne oparcie w platformie ABB Ability

Rozwiązanie oparte na chmurze wykorzystuje platformę ABB Ability – ujednoliconej, międzybranżowej oferty cyfrowej autorstwa firmy ABB, macierzystej spółki B&R. Platforma ABB Ability oparta jest na infrastrukturze Microsoft Azure. Zapewnia to niezawodny dostęp do wszystkich usług ABB Ability na całym świecie. Główna korzyść, jaką producentom maszyn daje wsparcie tak silnych partnerów to spokój ducha. Blaschke wyjaśnia: „System jest w pełni skalowalny, nie ma zatem znaczenia, czy producent maszyn ma u klienta pięć maszyn, czy tysiąc.

Lokalne przepisy dotyczące danych, takie jak ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) w Europie, mogą być zintegrowane z rozwiązaniem B&R, gdyż platforma ABB uwzględnia te wymogi prawne. „Do ochrony danych wykorzystywane są wyłącznie najnowsze algorytmy szyfrujące, protokoły i technologie”, zapewnia Blaschke. Dzięki Asset Performance Monitor konstruktorzy maszyn otrzymują gotowe do użycia rozwiązanie, które gwarantuje bezpieczeństwo i integralność ich danych.

Otwarta architektura

Aby aplikacja chmurowa mogła zbierać dane z maszyny, sama maszyna lub linia produkcyjna muszą być połączone z bramką edge gateway, taką jak komputer Automation. Komputer odbiera dane ze sterownika maszyny za pośrednictwem OPC UA i przekazuje je do chmury z użyciem protokołu MQTT. Brama edge gateway automatycznie ustanawia połączenie z chmurą ABB Ability i instaluje niezbędne oprogramowanie.

Dzięki Asset Performance Monitor mamy gotowe rozwiązanie. Poprzez zwykłe zalogowanie się nazwą użytkownika i hasłem producent maszyn uzyskuje dostęp do Asset Performance Monitor oraz wszystkich oferowanych funkcji.

Wszyscy zyskują

Zarówno producenci maszyn, jak i operatorzy mogą skorzystać z rozwiązania opartego na chmurze, które ma dostęp do odpowiednich danych. Z rozwiązaniem opartym na chmurze, konstruktor maszyn jest wreszcie w stanie aktywnie współpracować z klientem końcowym po sprzedaży maszyny. Asset Performance Monitor może również obsługiwać wielu klientów. Pozwala to ograniczyć zakres danych, które poszczególni użytkownicy mogą wyświetlić. Producenci maszyn mogą odsprzedawać system swoim klientom, którzy dzięki temu będą mogli lepiej poznać eksploatowane przez siebie maszyny: To początek prawdziwego dialogu posprzedażowego.

Przygotował: Carmen Klingler-Deiseroth, niezależny dziennikarz

31 maja 2019 / Kategoria: ,
  • Autor: B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.
  • B&R to innowacyjna firma z branży automatyzacji z siedzibą w Austrii i przedstawicielstwem na całym świecie. Dalekowzroczność i intuicyjne poczucie dynamiki rynku pozwalają firmie na wprowadzanie najbardziej nowoczesnych technologii łącząc je z inżynieryjnym kunsztem. B&R jako globalny lider oferuje klientom praktycznie z każdej branży kompleksowe rozwiązania z zakresu sterowania, techniki napędowej, wizualizacji czy bezpieczeństwa i komunikacji.
  • Profil Autora
  • http://www.br-automation.pl

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

>KLIKNIJ<

Zestaw startowy PNOZmulti 2 wraz z licencją w promocyjnej cenie

Zestaw startowy PNOZmulti 2 wraz z licencją w promocyjnej cenie

>KLIKNIJ<

PODSUMOWANIE – Robotech: Robotics Technology Conference

PODSUMOWANIE – Robotech: Robotics Technology Conference

>KLIKNIJ<

Produkcja masowa to już przeszłość

Produkcja masowa to już przeszłość

>KLIKNIJ<

Nowy bezsmarowy napęd z paskiem zębatym firmy igus

Nowy bezsmarowy napęd z paskiem zębatym firmy igus

>KLIKNIJ<

Liga Mistrzów Automatyki WAGO 2019 – Open & Easy! 30000 zł w puli + wyjazd na targi SPS

Liga Mistrzów Automatyki WAGO 2019 – Open & Easy! 30000 zł w puli + wyjazd na targi SPS

>KLIKNIJ<

WEBINARIUM ONLINE: SAIA PCD SUPERVISOR – SCADA JAKIEJ NIE ZNACIE!

WEBINARIUM ONLINE: SAIA PCD SUPERVISOR – SCADA JAKIEJ NIE ZNACIE!

>KLIKNIJ<

Bezpieczeństwo współpracy robota przemysłowego z człowiekiem – WYWIAD

Bezpieczeństwo współpracy robota przemysłowego z człowiekiem – WYWIAD

>KLIKNIJ<

LoRaWAN – bezprzewodowa komunikacja dla świata IoT na przykładzie urządzeń firmy Sabur

LoRaWAN – bezprzewodowa komunikacja dla świata IoT na przykładzie urządzeń firmy Sabur

>KLIKNIJ<

Najlepszy (darmowy) sposób na poznanie IXON Cloud: Wirtualne Urządzenie Demo

Najlepszy (darmowy) sposób na poznanie IXON Cloud: Wirtualne Urządzenie Demo

>KLIKNIJ<

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #3 – POPRAWA JAKOŚCI WIADOMOŚCI I PODSTAWOWA DIAGNOSTYKA

WYSYŁANIE SMSÓW Z POZIOMU PLC #3 – POPRAWA JAKOŚCI WIADOMOŚCI I PODSTAWOWA DIAGNOSTYKA

>KLIKNIJ<

7 porad, które ułatwią Ci programowanie robotów KUKA

7 porad, które ułatwią Ci programowanie robotów KUKA

>KLIKNIJ<

Adresowanie pośrednie w sterownikach S7 – tips and tricks

Adresowanie pośrednie w sterownikach S7 – tips and tricks

>KLIKNIJ<

Dobór komponentów szafy elektrycznej w 4 prostych krokach

Dobór komponentów szafy elektrycznej w 4 prostych krokach

>KLIKNIJ<

Poznaj rozwiązania OnRobot i zwiększ wydajność produkcji! – Dni otwarte w Warszawie

Poznaj rozwiązania OnRobot i zwiększ wydajność produkcji! – Dni otwarte w Warszawie

>KLIKNIJ<

Najszybsza szafa świata – czyli o nowym systemie doboru szaf elektrycznych VX25

Najszybsza szafa świata – czyli o nowym systemie doboru szaf elektrycznych VX25

>KLIKNIJ<

Jak odczytywać oznaczenia ATEX na przykładzie przekaźników Finder?

Jak odczytywać oznaczenia ATEX na przykładzie przekaźników Finder?

>KLIKNIJ<

KONKURS IAUTOMATYKA WRZESIEŃ 2019

KONKURS IAUTOMATYKA WRZESIEŃ 2019

>KLIKNIJ<

Czy różnicówka w twoim domu zawsze cię ochroni?

Czy różnicówka w twoim domu zawsze cię ochroni?

>KLIKNIJ<

Sposoby unikania osobliwości kiści w robotach KUKA

Sposoby unikania osobliwości kiści w robotach KUKA

>KLIKNIJ<

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty EMT TOUR: Optymalizacja czasu cyklu stanowisk zrobotyzowanych

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty EMT TOUR: Optymalizacja czasu cyklu stanowisk zrobotyzowanych

MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

  • Sterowniki kompaktowe, modułowe i zintegrowane, CODESYS V3 (programowanie, wizualizacja, komunikacja), Krótkie cykle czasowe, EtherCAT, BACnet (opcjonalnie), Modbus, CANopen, Porty szeregowe: RS232, RS485, 2 konfigurowalne karty Ethernet, W...
  • Zapraszamy do składania zapytań ofertowych o wszystkie produkty EATON w tym sterowniki easyE4 przez portal allektro.pl (Kliknij tutaj) lub przez kontakt e-mail oferty@staport.pl...
  • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
  • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
  • SEE Electrical jest to środowisko projektowe firmy IGE+XAO Polska do rysowania schematów elektrycznych i automatyki. Program daje możliwość projektowania pneumatyki, hydrauliki oraz doskonale się spełnia przy tworzeniu schematów kart wejści...
  • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...B&R Automatyka Przemysłowa Sp. z o.o.

Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…