Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/11/WAGO-WIW-_2022.jpg

Co zobaczysz na WIW-ie 2022?


Już za pasem mamy jedno z największych, jeśli nie największe na Polskiej arenie, wydarzenie ze świata przemysłu, maszyn, urządzeń automatyki i cyfryzacji. Oczywiście mowa o Warsaw Industry Week, które odbędzie się w dniach 7-9 listopada w Nadarzynie niedaleko Warszawy. Tegoroczna, już 6 edycja zapowiada się bardzo interesująco. Spis wystawców sugeruje wręcz, że tempo targów po covid-owym spowolnieniu, wraca ze zdwojoną siłą. Każdy z nich zamierza pochwalić się nowinkami w swojej ofercie, a przedstawiciele firm z chęcią porozmawiają o najnowszych branżowych trendach. Kto wie? Może nawiążesz jakąś nowy kontakt biznesowy? A jeśli jesteś głodny wiedzy to nie zabraknie też konferencji, seminariów i warsztatów. To zdecydowanie ciekawa pozycja na najbliższe dni!

LENZE

W tym roku na targach WIW przygotowano pokaz nowego przemiennika i550 motec z funkcjami cyfrowymi dla Smart Factory​. Cała seria i500 zdobyła dużą popularność. We wrześniu tego roku został wyprodukowany już milionowy przemiennik częstotliwości i500 cabinet. Wysoką pozycję na rynku osiąga również i550 protec – do wymagających zastosowań w IP66 / NEMA4X Outdoor​. i550 motec to nowość, która z pewnością jest warta uwagi, chociażby ze względu na rozbudowaną funkcjonalność safety, związaną z kontrolą prędkości oraz możliwość zastosowania jako master IO-link, co umożliwia bezpośrednie podłączanie inteligentnych czujników posiadających ten rodzaj transmisji. A to tylko część jego zalet! Ponadto prezentacji nie ominie niezawodny silnik Smart Motor, który w ciągu kilku lat zyskał szerokie uznanie klientów.

Zobacz również jak zoptymalizować produkcję w oparciu o rzeczywiste dane. Obliczenia OEE i śledzenie przestojów to krok dalej w digitalizacji produkcji. Oba rozwiązania są łatwe do wdrożenia i doskonale współpracują z systemem automatyzacji Lenze. Odwiedzający będą mogli się także przekonać jak łatwa i intuicyjna może być realizacja projektu, dzięki zbiorowi modułów oprogramowania, który składa się z gotowych do użycia, przetestowanych rozwiązań maszynowych oraz aplikacji technologicznych.

Więcej o WIW w wydaniu Lenze na stronie: LINK

A na targach znajdziesz ich w hali B -> B3.24

WAGO

Na stoisku tego ugruntowanego producenta na rynku automatyki postawiono między innymi na rozwiązania dla automatyki budynkowej. Na pewno zagości tu nowy sterownik CC100 oraz rozwiązania systemu WAGO I/O Field z analogowym konwerterem IO-Link. A jeśli potrzebujesz sprzętu do pracy w trudnych, nawet jak na przemysłowe, warunkach środowiskowych, gamę I/O  System Field( IP67)  rozszerzono o wydajniejsze sterowniki serii PFC200 i kilka nowych modułów I/O. Typowe przykłady można
znaleźć w sektorze energetycznym, budownictwie okrętowym, instalacjach morskich i kolejnictwie. Nowe jednostki wyposażono w procesor Cortex A8 1 GHz, 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci eMMC. Umożliwia to wdrażanie aplikacji o dużym zapotrzebowaniu na moc obliczeniową lub przestrzeń dyskową.

Pojawią się także nowości z zakresu pomiaru energii elektrycznej czyli liczników 4PU i 4PS. Bardzo ciekawe jest zastosowanie w nich beznarzędziowych złącz znanych z popularnych złączek tego producenta. Rozwiązanie obsługuje zarówno pomiar bezpośredni do 65A jak i półpośrednich. Oczywiście liczniki zgodne są z dyrektywą MID co pozwala na rozliczanie kosztów energii zmierzonych przez te liczniki na przykład z najemcami lokali w budynkach.

Nie zbraknie też zasilaczy gdzie oferta została rozszerzona o nowe jednostki zasilane trójfazowo, zachowujace zasilanie nawet po zaniku jednej z faz. Co ciekawe ich monitoring może być realizowany przez protokoły IO-Link oraz Modbus RTU i TCP za pośrednictwem dodatkowego modułu komunikacyjnego.

Więcej o WIW w wydaniu WAGO na stronie: LINK

EUCHNER

Nie mogło zabraknąć tej firmy na tak ważnym wydarzeniu. Sektor bezpieczeństwa automatyki procesów to zdecydowanie pozycja warta odwiedzenia. A specjaliści z firmy Euchner znają się na tym wyśmienicie. Zatem jeśli chcesz dopytać o jakieś szczegóły, rzucić okiem na nowości w ofercie lub zapoznać się, śmiało możesz tam zagościć!

Na stoisku znajdziesz pewnego rodzynka w postacji klamki bezpieczeństwa z komunikacją sieciową PROFINET/Profisafe oraz wariant z EtherCAT-em. Do takiej klamki możemy dołożyć szereg przycisków i lampek sygnalizacyjnych tworząc niewielki panel operatorski. Te rozwiązanie znakomicie wpisuje się w standardy przemysłu 4.0.

Jeszcze jedną technologię można powiedzieć „kocha” firma Euchner. Wykorzystanie RFID pozwala na wyeliminowanie możliwości oszukiwania systemów ryglujących oraz idealnie sprawdza się przy kontroli dostępu zastępując używanie stacyjek z kluczami lub haseł dostępowych w sterownikach PLC.

Więcej o WIW w wydaniu EUCHNER na stronie: LINK

Pepperl+Fuchs

Firma Pepperl+Fuchs jest jednym z niewielu wystawców targów Warsaw Industry Week, który brał udział w każdej ich edycji.

Po raz kolejny oprócz swojej szerokiej oferty produktowej w postaci interaktywnych paneli demonstracyjnych, pokaże swoje portfolio jako case-study we współpracy ze wieloletnimi partnerami technologicznymi. Firma Europa Systems zaprezentuje systemy do transportu ładunków lekkich pozwalających na swobodny i bezpieczny przepływ towarów na odcinkach poziomych, pionowych i pochyłych. Jest to pełna integracja z innymi systemami wykorzystywanymi w procesach automatyzacji magazynu czy logistyki produkcji. Z kolei firma Blumenbecker Engineering Polska pokaże aplikację Conveyor picking, gdzie robot pobiera elementy z ruchomej platformy w sposób zorientowany przy użyciu kamery serii VOS od PepperlFuchs poprzez odczyt kodów QR, po czym układa je na stół odkładczy tworząc logo firmy.

FINDER

Bezkompromisowe podejście do jakości, duża dostępność produktów i szeroka gama zastosowań – z tej strony znany jest nam włoski producent komponentów do automatyki budynkowej i przemysłowej – Finder. W tym roku Polski odział tej marki zapowiedział wielką rewolucję, którą ma nam zaprezentować podczas targów. Równolegle do światowej premiery na targach SPS w Norymberdze Finder pokaże w Warszawie szereg nowych rozwiązań. Przedstawiciele firmy uchylili przed nami rąbka tajemnicy i faktycznie możemy stwierdzić, że Finder nie zasypuje gruszek w popiele. Nowe produkty udowodnią, że w dalszym ciągu chcą walczyć o pozycję lidera rynku. Zapowiedziane produkty w dużym stopniu będą uzupełnieniem oferty i mogą twórczo rozwinąć zastosowanie już znanych klasyków.

Nie możemy zdradzić zbyt wiele, ale dość powiedzieć, że każdy z automatyków znajdzie tu coś dla siebie. Zarówno do dużych przemysłowych rozwiązań, analizy sieci, zarządzania zużyciem energii czy sterowania całymi układami jak latarnie miejskie itp. Wśród nowości znajdzie się również nowa aplikacja smart home, która w sprytny sposób połączy Bliss2 i Yesly, ułatwiając programowanie komponentów inteligentnego domu i zarządzania nimi.
Jednak z największą niecierpliwością czekamy na premierę produktu, który do tej pory jest pilnie strzeżony – jeśli zapowiedzi producenta pokryją się z założeniami (a w dużym stopniu uważamy, że tak) faktycznie szykuje nam się zapowiadana rewolucja we włoskim stylu.

Na targach znajdziesz ich na stanowisku B2.16

Podsumowanie

Wydarzenie jest obowiązkowe w kalendarzu każdego automatyka i integratora maszyn przemysłowych. Lecz my zapraszamy na nie wszystkich, którzy chcą na własne oczy zobaczyć kawałek świata automatyzacji procesów przemysłowych w akcji i nie tylko. My już się nie możemy doczekać! A Ty?

PS. Wszystkich szczegółów o wydarzeniu oczywiście dowiesz się z oficjalnej strony, czyli tutaj: industryweek.pl.



Utworzono: / Kategoria: , , , ,
  • Autor: Pawel Zadroga • iAutomatyka.pl
  • Redaktor w iAutomatyka.pl Jestem absolwentem kierunku Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Białostockiej. Głównym obszarem moich zainteresowań była mechanika, dopóki nie odkryłem ile radości dają urządzenia automatyki! Głównie styczność mam z Mitsubishi Electric, EATON, Siemens, WAGO, Webhmi i kilka innych.
  • Profil Autora
  • http://www.iautomatyka.pl/

Reklama



PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ



NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Reklama



POLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Proficy Operations Hub produkcji GE Vernova (uprzednio GE Digital) jest wszechstronnym klientem webowym, agregującym i wizualizującym dane z różnych źródeł, dzięki czemu może stanowić jedno źródło wiarygodnej wiedzy o produkcji. Umożliwia b...
  • Szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk Usługa u-link gwarantuje szybki i bezpieczny dostęp do maszyn i fabryk, co ułatwia zdalne utrzymanie ruchu, jednocześnie pozwalając na wydajne zarządzanie zakładami produkcyjnymi i stacjami klie...
  • RPI-1ZI-U24A, to przekaźnik  instalacyjny wytrzymujący maksymalny prąd załączania 120A w czasie 20ms. Przekaźnik ten dedykowany jest do załączania obwodów o wysokim prądzie początkowym, w szczególności do obwodów oświetleniowych, potwierdzo...
  • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
  • Nowoczesne dotykowe panele operatorskie HMI firmy WEINTEK Labs. – Bezpłatne oprogramowanie narzędziowe w pełnej wersji – Precyzyjne, dotykowe ekrany wyświetlające szczegółową grafikę – Obszerne biblioteki komponentów grafi...
  • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...