Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

CNC – kiedy stały się niezbędnym narzędziem w zakładach produkcyjnych?

Wraz z rozwojem technologii, także w wielkich fabrykach zaczęto odchodzić od ręcznego ustawiania maszyn. Dlaczego było to złe? Otóż, nie było, bo nie wolno dopuścić do takich myśli. Każde rozwiązanie, obojętnie jak proste, było początkiem do czegoś większego, rozbudowanego i oferującego jeszcze lepsze funkcjonalności. Tak też było z maszynami CNC. Choć obecnie kojarzą nam się z nowoczesnością, prężnym rozwojem, to warto wspomnieć, że są na rynku już prawie pół wieku.

Jak to możliwe? Otóż już w latach 70-tych powstawały pierwsze systemy komputerowe i postanowiono z tym wejść do fabryk. Maszyny, które do tej pory były sterowane przez człowieka, jego skrupulatne obliczenia, często też i błędne, zostały zamieniane na maszyny CNC.

Nowa technologia, która ma wpływ na rozwój firmy

Wiele osób nie ma wątpliwości co do tego, że rozwój tego sektora był dużym udogodnieniem. Maszyny stały się samowystarczalne, ponieważ do obsługi kilku potrzebny był już tylko jeden wyszkolony operator, a nie kilku. Tym samym, firmy tutaj mogły sporo zaoszczędzić, stawiać na wykwalifikowaną kadrę i trudnić się w bardziej skomplikowanych projektach. Skomputeryzowane systemy pozwoliły na coś jeszcze, co podkreślają głównie specjaliści z mettec.com.pl – dokładne projekty i wyliczenia, które robi algorytm, pozwoliły również i tutaj na spore oszczędności. Przede wszystkim, wyeliminowano ryzyko błędu, które niszczyło produkt, ale i pozwala na obróbkę bez dużych strat w materiale.

Bezpieczeństwo i komfort dzięki obrabiarkom CNC

Ważną kwestią, którą mało kto porusza, jest bezpieczeństwo pracy. W fabrykach nawet najlepiej wyszkoleni specjaliści mogli ulec wypadkom, często tym nieszczęśliwym. Przytrzaśnięcie, uszczerbki na zdrowiu – stare maszyny, które były sterowane ręcznie, nie posiadały z reguły zabezpieczeń. Nowoczesne obrabiarki CNC już takie mają. Przede wszystkim, strefa pracy jest lepiej zabezpieczona, nie tylko plastikową szybą, ale i posiada czujniki. Często te maszyny posiadają tak zwane układy samoczynnej kontroli pracy, a także same wykrywają usterki, informując o nich operatora na panelu kontrolnym lub poprzez odpowiednie oprogramowanie w komputerze. To pozwoli także zaoszczędzić na naprawach. Nie trzeba bowiem szukać problemu na ślepo, a rozpocząć prace dokładnie tam, gdzie są wymagane.