Data dodania 3 lipca 2023 /

WXsmart to uniwersalne rozwiązanie, które można łatwo rozbudować do stacji naprawczej z modułem WXair Rework o pełnym zakresie funkcji. 

Oryginalny artykuł w pełnej wersji można znaleźć na stronie  SOS electronic.

Firma Weller od wielu lat oferuje rozwiązania najwyższej klasy, w tym stacje lutownicze i rozlutownice serii WX. Czy zastosowana w nich technologia lutowania może być jednak jeszcze lepsza? Oczywiście, że tak. 

WXsmart  to nowa stacja lutownicza firmy Weller, która jeszcze bardziej podkreśla wyjątkowe cechy i parametry poprzedniej wersji, tak aby sprostać najwyższym wymaganiom i potrzebom przemysłowym. Gwarantuje maksymalną wydajność pod względem łączności, obsługuje standardy Internetu rzeczy (IoT) w celu zapewnienia pełnej identyfikowalności nawet za pośrednictwem urządzeń mobilnych i jest wyposażona w proste zdalne sterowanie.

Możliwość rozbudowania o moduł WXair

Stacja lutownicza WXsmart może być rozbudowana o nowy moduł WXair. W ten sposób tworzy ona kompletne rozwiązanie wyposażone we wszystkie funkcje standardowe, ale pełni także funkcje stacji roboczej do lutowania gorącym powietrzem i rozlutownicy. Urządzenie to ma moc 300 W i 2 kanały lutownicze – 1 powietrzny i 1 próżniowy.  

Stacja Weller WXsmart jest kompatybilna ze wszystkimi wyrobami serii WX, a więc można do niej podłączyć łącznie 16 różnych narzędzi.

Świetnie sprawdza się również w połączeniu z następującymi rozwiązaniami: 

 • Rozlutownica Weller WXDP 120 o mocy 120 W do stosowania w poziomie 
 • Rozlutownica Weller WXDV 120 o mocy 120 W do stosowania w pionie i
 • Ołówek gorącego powietrza Weller WXHAP 200 o mocy 200 W. 

Inteligentne funkcje stacji WXsmart

Stacja lutowniczą WXsmart wyposażona została w funkcję inteligentnego wykrywania narzędzi i wprowadzania nawet 10 ustawień parametrów, które można dostosować do własnych potrzeb. Chip  wbudowany we wszystkie inteligentne groty lutownicze (cartridge) zapewnił tym elementom  kilka nowych funkcji.

Podczas testowania stacji lutowniczej WXsmart na pewno zwrócisz uwagę na następujące cechy praktyczne:  

 • niezwykle szybki czas nagrzewania (zaledwie 3 sekundy), doskonałe oddawanie ciepła i krótki czas regeneracji,
 • automatyczna identyfikacja grotu lutowniczego,
 • funkcja blokady grotu zapewniająca pełną kontrolę procesu,
 • unikalny indywidualny numer seryjny umożliwiający pełną identyfikowalność.

 

Warto wspomnieć również o tym,, że stację wyposażono we wszystkie standardowe interfejsy – WiFi, LAN, USB i 2 x RS 232.

Uniwersalna stacja lutownicza typu „all-in-one”

Rozwiązanie „all-in-one” działa jak mózg stacji roboczej, łącząc wszystkie operacje lutownicze w jednym narzędziu. Nie ma potrzeby kupowania kolejnego rozwiązania – platforma WXsmart może być wykorzystywana do realizacji wszystkich czynności lutowania, rozlutowywania oraz do zadań wymagających stosowania gorącego powietrza, zarówno w przypadku komponentów najmniejszych, jak i tych o największych wymiarach.

Platforma w pełni obsługuje Smart Soldering 4.0 z inteligentnymi grotami i narzędziami, które pozwalają zaoszczędzić koszty, czas i miejsce.

WXsmart to praktycznie scentralizowana jednostka sterująca, która kontroluje kilka urządzeń jednocześnie, w tym: 

 • moduł gorącego powietrza/próżni WXair,
 • odciąg oparów,
 • płytkę podgrzewającą,
 • moduł kąpieli lutowniczej
 • i współpracuje z opcjonalnym urządzeniem kalibrującym WCU (autokalibracja).

 

Intuicyjny interfejs z pełnokolorowym wyświetlaczem 

WXsmart to zupełnie nowy, wysoce intuicyjny interfejs użytkownika.

Nowy, zintegrowany kolorowy wyświetlacz umożliwia monitorowanie wykresów mocy i temperatury w czasie rzeczywistym. Korzystanie ze stacji jest niezwykle przyjemne i przyjazne dla użytkownika.

Pełna ochrona antyelektrostatyczna

Weller jest jedynym producentem, który oferuje w pełni bezpieczną platformę do lutowania ręcznego bez wyładowań elektrostatycznych. Duży, opatentowany, kolorowy, szklany ekran dotykowy TFT o przekątnej 4,3 cala jest jedynym ekranem na rynku lutownic ręcznych, który jest naprawdę bezpieczny pod względem wyładowań elektrostatycznych i odporny na działanie wysokiej temperatury. Nie należy zatem się martwić,, że zostanie uszkodzony przez gorące narzędzia lutownicze. KOlejna istotna kwestia –  został on zoptymalizowany do stosowania z ochronnymi rękawicami antystatycznymi [ESD].

Praktyczne sterowanie za pomocą aplikacji WXsmart 

Dużym atutem jest również fakt, że stacja lutownicza WXsmart może być zdalnie sterowana za pomocą aplikacji Weller Smart Control App. Dzięki całkowitej kontroli procesu, WXsmart oferuje maksymalną łączność i możliwość śledzenia – na pulpicie roboczym lub zdalnie za pomocą aplikacji na tablecie lub smartfonie.

Cechy i korzyści, jakie można zyskać dzięki zastosowaniu stacji WXsmart:  

 • najwyższe standardy bezpieczeństwa (szyfrowanie TLS),
 • uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA),
 • mobilne monitorowanie wykresów wydajności i temperatury w czasie rzeczywistym za pomocą tabletu lub telefonu komórkowego,
 • nastawy temperatury, włączanie/wyłączanie narzędzia oraz możliwość sterowania za pomocą intuicyjnej tablicy przyrządów na monitorze komputera lub na ekranach kontrolnych,
 • inteligentne groty lutownicze. 

Ciekawostka: Stacja lutownicza posiada funkcję zdalnej blokady inteligentnych narzędzi lutowniczych, dzięki czemu tylko osoba uprawniona może dokonać jakichkolwiek zmian w ustawieniach.

 

Automatyczna kalibracja

Stacja jest połączona z WCU – Weller Calibration Unit – urządzeniem do precyzyjnego pomiaru temperatury grota, co umożliwia bardzo szybką i łatwą automatyczną kalibrację. Każdy użytkownik z pewnością doceni tę opcję. 

Końcowa ocena stacji lutowniczej WXsmart firmy Weller

Stacja lutownicza WXsmart z pewnością sprawdzi się jako odpowiednie narzędzie nawet dla najbardziej wymagających użytkowników. Na szczególną uwagę zasługuje wysoka jakość, intuicyjne, nowoczesne sterowanie, wiele inteligentnych funkcji, a przede wszystkim fakt, iż jest to rozwiązanie wielofunkcyjne. Powyższe cechy oznaczają oszczędności pod względem kosztów, czasu i miejsca, ale także przekładają się na łatwiejszą i bardziej bezpieczną pracę.

Stację lutowniczą WXsmart firmy Weller oraz inne akcesoria można znaleźć w asortymencie SOS electronic w dziale „technologia lutowania”. 

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat oferty firmy TE Connectivity lub chcesz skorzystać z pomocy doradcy technicznego, skontaktuj się z przedstawicielem handlowym SOS electronic pod adresem sales@sosectronic.com.

Nie przegap żadnych nowości! Śledź SOS electronic na mediach społecznościowych: Facebook, LinkedIn, YouTube, Twitter, Instagram.

ŹRÓDŁO www.soselectronic.com

Profil / Zakres : Narzędzia i wyposażenie
POLECANE