Data dodania 23 sierpnia 2018 /

System znakowania laserowego LP-M

Seria Panasonic LP-M wyróżnia się wysoką prędkością. Dzięki mocy wyjściowej do 50W umożliwia bardzo szybkie grawerowanie metalu. Opcjonalne oprogramowanie NAVI LINK-3D pozwala na wyświetlenie trójwymiarowej symulacji znakowanego wyrobu. Użytkownik widzi od razu, w którym miejscu znakowanie znajdzie się na przedmiocie i jak będzie wyglądać. To daje możliwość zwiększenia wydajności produkcji i jednoczesnego obniżenia kosztów.

 

System znakowania laserowego LP-S

Moc wyjściową tego modelu podwyższono z 12W do 50W, aby zwiększyć efektywność grawerowania w metalu. Pozwala to na szybkie grawerowanie i znakowanie w kolorze czarnym stali narzędziowych. Solidna obudowa, precyzyjna konstrukcja i wysokiej jakości elementy spełniają wymogi stopnia ochrony IP67G, znakowarki serii LP-S sprawdzają się więc nawet w najtrudniejszych zastosowaniach w przemyśle motoryzacyjnym i obróbce metali. Złącze jest wodo-, pyło- i olejoodporne. Soczewki są zabezpieczone dodatkowym szkłem ochronnym. Unikatowa konstrukcja znakowarki pozwala odłączyć kabel światłowodowy od głowicy znakowarki. To znacząco upraszcza integrację i serwisowanie urządzenia.

 

System znakowania laserowego LP-SW

System znakowania laserowego LP-S500W to owoc wielu lat pracy i produkt najwyższej jakości. Dzięki wysokiej mocy wyjściowej (50 W) i nowo opracowanemu systemowi optycznemu umożliwia wyjątkowo czytelne znakowanie w kolorze czarnym. Ta niezawodna i wszechstronna znakowarka laserowa otwiera nowe wymiary znakowania. Przy wszystkich silnych stronach tego rozwiązania firmy Panasonic dodatkowe wrażenie robi także możliwość odłączania kabla światłowodowego i niezwykła łatwość konfiguracji. Odległości do poszczególnych przedmiotów wystarczy wprowadzić tylko raz. Późniejsze korekty są dokonywane automatycznie.

 

System znakowania laserowego LP-V

Seria Panasonic LP-V wykorzystuje zaawansowaną technologię i oferuje wiele zalet przewyższających systemy konwencjonalne. Cechuje się lepszą jakością wiązki laserowej, mniejszymi wymiarami obudowy, znacząco dłuższym okresem użytkowania i niższymi kosztami stałymi. Światłowodowe znakowarki laserowe zużywają bardzo niewiele energii, ponieważ wykorzystuje się w nich prosty układ chłodzenia powietrzem. Znakowarka LP-V umożliwia grawerowanie lub znakowanie w kolorze czarnym na niemal każdym rodzaju metalu. Pozwala też na wysokiej jakości znakowanie tworzyw sztucznych w tym poprzez zmianę koloru.

 

System znakowania laserowego LP-Z

Model LP-Z jest wyposażony w funkcję 3D i nadaje się zwłaszcza do znakowania skomplikowanych powierzchni. Ostrość jest regulowana automatycznie, co gwarantuje stałą gęstość energii wiązki laserowej. Ta technologia zwiększa jakość znakowania na dużych powierzchniach dwuwymiarowych (do 330 mm x 330 mm). Seria LP-Z jest wyposażona w interfejs enkoderowy do znakowania obiektów poruszających się po zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Funkcje standardowe obejmują też nanoszenie różnych kodów (kodów Data Matrix, kodów kreskowych, dat ważności, numerów partii itp.).

 

System znakowania laserowego LP-GS

Cechujące się wysoką wydajnością i dużą wytrzymałością urządzenia serii LP-GS zachwycają kompaktową konstrukcją. Ten wariant systemu znakowania laserowego CO2 mieści się w zaskakująco niewielkiej obudowie, którą łatwo zintegrować. W zależności od konkretnej procedury znakowania lub etykietowania kontrola osi Z umożliwia precyzyjne ustawienie właściwej odległości od znakowanego obiektu. Konfiguracja trwa krótko, a ponowne uruchomienie systemu wymaga zaledwie kilku kroków. Podłączona kamera umożliwia też precyzyjną regulację ustawienia.

 

 

System znakowania laserowego LP-400

Systemy znakowania laserowego serii Panasonic LP-400 zaprojektowano dla branż, w których obowiązują szczególnie duże wymagania co do prędkości i funkcjonalności. To wysokiej jakości rozwiązanie zapewnia znakomitą jakość znakowania i umożliwia precyzyjną obróbkę wielu różnych materiałów. Niektóre urządzenia z tej serii, emitujące wiązkę laserową o średnicy zaledwie 95 μm, sprawdzają się szczególnie przy nanoszeniu bardzo małych oznaczeń na materiałach trudnych w obróbce. Dostępne są też rozwiązania, które ze względu na nieco mniejszą długość fali (9,3 μm) spełniają wymogi znakowania przezroczystych tworzyw sztucznych, takich jak politereftalan etylenu (PET) czy poliwęglan (PC).

 

 

System znakowania laserowego LP-300

Systemy znakowania laserowego LP-300 nadają się do odpornego na ścieranie, trwałego znakowania tworzyw sztucznych, powierzchni emaliowanych, szkła i materiałów organicznych, takich jak papier, drewno, guma czy skóra. Wykorzystują długość fali z zakresu podczerwieni średniej i zapewniają wysokiej klasy rezultaty. Nie wymagają przy tym dodatkowych materiałów eksploatacyjnych: działają bezkontaktowo i nie ulegają zużyciu. Tak jak można oczekiwać od skutecznej znakowarki laserowej CO2: urządzenia serii LP-300 praktycznie nie wymagają konserwacji. Zakres czynności serwisowych jest bardzo niewielki, a koszty użytkowania są minimalne.

 

 

Więcej informacji o systemach znakowania laserowego znajdziesz na stronie Panasonic.

POLECANE