Data dodania 31 marca 2017 /

System Metasys® wyróżnia się na tle tradycyjnej automatyki budynków i obiektów, funkcjonalności i możliwości zarządzania. Przyjęcie standardów informatycznych i wykorzystanie Internetu rozszerza możliwości systemu Metasys poza sferę tradycyjnych systemów kontroli budynków. Z autoryzowanego dostępu do sieci, można uzyskać informacje dotyczące technicznych i ekonomicznych osiągnięć danego obiektu za pośrednictwem dowolnego komputera lub przenośnego urządzenia, obsługującego wspieraną przeglądarkę internetową.

Całkowite zarządzanie obiektem jest możliwe dzięki sieci serwerów i sterowników nadrzędnych, które integrują wszystkie obiekty wykorzystujące połączenie standardów BACnet®, LonTalk® oraz istniejących protokołów systemu Metasys®.

Cechy i zalety

 1. Dostęp do systemu z dowolnego miejsca
  Umożliwia użytkownikowi możliwości wyświetlania i kontroli obiektu poprzez lokalny Intranet lub za pośrednictwem Internetu. Można przeglądać i sterować systemem z dowolnego komputera lub przenośnego urządzenie za pomocą obsługiwanej przeglądarki internetowej.
 2. Elastyczny, wielofunkcyjny interfejs użytkownika
  Zapewnia wgląd w system, który może być dostosowany do wielu typów użytkowników. Można przeglądać dane obiektu w sposób czysto tekstowy jak i poprzez dynamiczne, wysoce zintegrowane grafiki..
 3. W pełni skalowalny system
  Zapewnia elastyczność architektury sieci, na których można zbudować lub rozwinąć system automatyki pojedynczego budynku, zbioru budynków (kampus) czy całego przedsiębiorstwa.
 4. Standardowe protokoły IT
  Wykorzystuje standardowe technologie informatyczne sieci i systemów korporacyjnych, umożliwiając bezpieczną komunikację poprzez prywatne sieci korporacyjne i dostęp do danych historycznych potrzebnych dla analiz biznesowych i procesu planowania.
 5. Kompleksowy system informacji, zarządzania i raportowania
  Destyluje i przekształca surowe dane w tabelaryczne podsumowania oraz w pełni funkcjonalne i konfigurowalne raporty umożliwiające użytkownikom pomiar, analizę i poprawę kontroli nad ich obiektem.
 6. Potężne i konfigurowalne narzędzie do zarządzania energią
  Zarządzanie i zmniejszenie zużycia energii i innych mediów wykorzystując: dostosowane harmonogramy czasowe, optymalny start, ograniczenie zapotrzebowania, zmniejszenie obciążenia, wydajne sterowanie wytwarzaniem wody lodowej, niestandardowe programy.
 7. Oparty o otwarte protokoły systemów zarządzania budynkiem (BMS)
  Integracja urządzeń BACnet® zarówno na IP jak i poziomie Master-Slave/Token-Passing (MS/TP) oraz urządzeń LonWorks® do architektury Metasys. Integracja z protokołami Metasys N1 i N2 jest również dostępna, zabezpieczając dotychczasowe inwestycje.
 8. Bezprzewodowa komunikacja
  Pozwala na ekonomiczne sterowanie i uruchomienie w trudno dostępnych lub często zmieniających się przestrzeniach na wielu poziomach systemu.

UZYSKAJ DOSTĘP DO BAZY WIEDZY JOHNSON CONTROLS

Virtual Branch to baza wiedzy o produktach, usługach i technologiach Johnson Controls. Każdy może mieć dostęp do podstawowych informacji (wystarczy kliknąć w powyższy banner), jednak aby dostać się do Virtual Branch PRO niezbędne jest posiadanie loginu i hasła.

Aby uzyskać login i hasło, prosimy napisz do nas e-mail na adres: BE-EMEA-automatyka@jci.com
o treści: „Proszę o login i hasło do Virtual Branch PRO”  

Kategoria : Produkty
Profil / Zakres : Automatyka budynków
POLECANE