Data dodania 15 stycznia 2018 /

Kursy Tomasza Gilewskiego,  autora książek o programowaniu sterowników PLC marki Siemens są  podzielone na 7 części. Każda z części nie wymaga fizycznego posiadania sterownika . Przykłady i zadania w kursie są możliwe do zrealizowania dzięki symulatora.

Części Kursu:

KURS 1 – Chcę zostać programistą PLC – poziom podstawowy LAD i SCL

Szkolenie skupia się na najpopularniejszym sterowniku rodziny SIMATIC firmy Siemens jakim jest S7-1200. Został on przystosowany do małych i średnich aplikacji, jak również do większości dużych aplikacji. Połączenie sterownika S7-1200 już jego nową aktualizacją oraz najnowszego narzędzia programistycznego przyczyniły się do stworzenia niezwykle wydajnego systemu automatyki oferującego programistom wiele korzyści i ułatwień podczas pracy.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

KURS WIDEO 2A: Chcę zostać programistą PLC – poziom średniozaawansowany LAD

Ten kurs wprowadzi Cię krok po kroku w tajnika programowania sterownika klasycznego, czyli S7-300 jak również najnowszych steroników jakimi są S7-1200 oraz S7-1500. Z tymi materiałami wideo nauczysz się programować, jak robią to doświadczeni automatycy.  Kurs jest skierowany do osób początkujących lub z niewielkim doświadczeniem, które chcą poznać istotne zagadnienia związane ze sterownikiem S7-1200/S7-1500 firmy Siemens i rozpocząć pisanie własnych programów w języku LAD. Te sterowniki są obecnie najpopularniejsze na rynku.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

KURS WIDEO 2B: Chcę zostać programistą PLC – poziom średniozaawansowany SCL

Kurs wporwadza krok po kroku w tajniki programowania sterownika SIMATIC S7-1200 w języku SCL. Kurs jest skierowany do osób początkujących lub z niewielkim doświadczeniem, które chcą poznać istotne zagadnienia związane ze sterownikiem S7-1200 firmy Siemens i rozpocząć pisanie własnych programów w języku SCL.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

KURS WIDEO 3A: Efektywny UR w Siemens TIA Portal

Większość automatyków pracuje w działach utrzymania ruchu. Ich zadanie, to dbanie o maszyny, aby były sprawne cały czas. Jak ogólnie wiadomo, praktycznie każdej maszynie jest sterownik PLC. Zdarzają się sytuacje, że coś się dzieje i pojawia się pulsowanie czerwonych diod LED. Bywają także sytuacje, że trzeba maszynę trochę usprawnić. Wiąże się to z podłączeniem do sterownika i edycją kodu programu. Pierwsze kroki mogą być trudne, ponieważ nie mamy doświadczenia. Jest również obawa że coś uszkodzimy i cały zakład się zatrzyma. Z tymi materiałami wideo nauczysz się wszystkiego co niezbędne, aby takie sytuacje się nie pojawiają. Będziesz wiedział jak podchodzą do tych zagadnień doświadczeni pracownicy UR.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

KURS WIDEO 3B: Efektywny UR w Siemens Step7 v5.5

W zakładach przemysłowych o prawidłowe działanie maszyny dbają automatyce. Praktycznie w każdej maszynie jest sterownik PLC firmy Siemens. Bywają takie momenty, że urządzenie się zatrzymuje. Otwieramy szafę sterowniczą, a sterownik jest w trybie STOP, albo świeci czerwona dioda LED. Często trzeba dodać do maszyna jakąś nową funkcjonalność, przeprowadzić modernizację. Wszystkie podane czynności wiążą się z podłączeniem do sterownika PLC. Pierwsza styczność może przynieść nam stresu. Jest również obawa że coś uszkodzimy i cały zakład się zatrzyma. Sterowniki klasyczne (S7-300, ET200S oraz S7-400) wymagają większej uwagi oraz chociaż małego doświadczenia.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

KURS WIDEO 4: Wizualizacja paneli HMI – TIA Portal

Szkolenie skupia się na najpopularniejszym panelu rodziny KTP firmy Siemens jakim jest KTP 400 Basic PN. Został on przystosowany do małych i średnich aplikacji, jak również do większości dużych aplikacji. Połączenie panelu HMI drugiej generacji oraz najnowszego narzędzia programistycznego przyczyniły się do stworzenia niezwykle wydajnego systemu automatyki oferującego programistom wiele korzyści i ułatwień podczas pracy.

PRZEJDŹ DO SKLEPU

KURS WIDEO 5:  Komunikacja TIA

Ten kurs pokaże Ci najważniejsze zagadnienia odnośnie komunikacji z wykorzystaniem TIA Portal oraz sterownika S7-1200. W tym szkoleniu poznasz najczęściej używane standardy sieci wykorzystywanych w przemyśle. Posiadanie sprzętu NIE JEST KONIECZNE!!!

PRZEJDŹ DO SKLEPU

Opcje : Płatne
POLECANE