Data dodania 8 października 2018 / 148

Sterownik Unitronics z serii UniStream o przekątnej ekranu 7”, znany jako sterownik o budowie modułowej, teraz jest dostępny również z wbudowanymi wejściami i wyjściami.

Dzięki wbudowanemu ekranowi HMI oraz wejściami i wyjściami, sprawdzi się on doskonale tam gdzie nie ma zbyt dużo miejsca na integrację systemu sterującego, a potrzebne jest dokładne sterowanie procesem. Konfigurację wejść/wyjść sterownika można rozszerzyć poprzez lokalne moduły rozszerzeń lub też poprzez nowe moduły Remote I/O https://www.elmark.com.pl/producenci/sklep/unitronics-unistream-remote-io. W zależności od modelu oraz konfiguracji dodatkowych modułów, sterownik może zawierać do 2048 punktów wejść/wyjść cyfrowych, analogowych, szybkich oraz temperaturowych.

Sterownik dostępny jest w wersjach UniStream 7” oraz UniStream 7” Pro. W myśl przemysłu 4.0, obie serie obsługują SNMP, VNC, FTP, SMS, e-mail i komunikację za pośrednictwem modemu GSM/GPRS. Wersja Pro dodatkowo obsługuje Webserver, pliki wideo oraz SQL, a także posiada wbudowane gniazdo audio.

 

Wersja PRO

Wersja podstawowa

Zasilanie

24VDC

Obsługa I/O

Do 2048 punktów

Pamięć wewnętrzna

RAM: 1 GB, ROM: 6GB pamięci systemowej + 2GB pamięci dla

użytkownika

RAM: 512 MB, ROM: 3GB pamięci systemowej + 1GB pamięci dla użytkownika

Porty

1x port Ethernetowy, 1x USB port, 1x USB Host,1x slot microSD, 1x

Audio OUT

1x port Ethernetowy, 1x USB port, 1x USB Host,1x slot microSD

Stopień ochrony

IP66/IP65/NEM4X (od frontu)

Typ wyświetlacza

TFT LCD 65,536 kolorów (16bit), rezystancyjny

Rozdzielczość

800 x 480 pixele (WVGA), 7″ ekran dotykowy

Klawiatura

wirtualna

 

Sterownik posiada wbudowane porty Ethernet, 1 host USB i 1 port USB Mini-B. Istnieje również możliwość dodania portów RS485, RS232 i CANbus.

Do programowania służy całkowicie darmowy program UniLogic, który jest do pobrania na stronie producenta: https://unitronicsplc.com/software-unilogic-for-programmable-controllers/. Jest to nowe, intuicyjne środowisko programistyczne do programowania PLC oraz HMI. Dzięki możliwości budowania własnych bloków funkcyjnych oraz tworzenia własnych tagów, czas programowania może zostać skrócony nawet o 50%.

Firma Elmark Automatyka sp. z o.o. zapewnia pełne wsparcie techniczne przy sterownikach Unitronics oraz umożliwia wypożyczenie sprzętu w celach testowych!

POLECANE
Wydarzenia