Data dodania 9 listopada 2017 /

Siemens zaopatruje świat w rozwiązania niezbędne do sprostania wyzwaniom wynikającym ze zmian demograficznych, urbanizacji, zmian klimatu i globalizacji. Ze swoją szeroką ofertą najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych zajmujemy mocną pozycję w całym obszarze biznesowym związanym z elektryfikacją – od wytwarzania energii, przez jej transmisję, dystrybucję i inteligentne sieci, po efektywne wykorzystanie energii elektrycznej we wszystkich obszarach gospodarki. Jesteśmy partnerem naszych klientów w automatyzacji ich procesów produkcyjnych, a dzięki specjalistycznemu oprogramowaniu i rozwiązaniom w zakresie inteligentnej analizy danych wspieramy przedsiębiorstwa w procesie digitalizacji.

Nasza działalność biznesowa

Elektryfikacja, automatyzacja i cyfryzacja to dziedziny, w których Siemens od dawna wykazuje długoterminowy wzrost. Aby w pełni wykorzystać ich potencjał rynkowy, nasza działalność biznesowa została podzielona na dziewięć branż oraz branżę Healthcare, która jest zarządzana oddzielnie.


Strategia firmy:

Do czego dążymy? Co nas wyróżnia? Jak osiągniemy sukces? – na te pytania musi odpowiedzieć sobie każda nowoczesna firma. My to zrobiliśmy, a efektem tych działań jest nasz program pt. „Wizja 2020”, który skupia się na trzech obszarach:

1. Jasno sprecyzowana misja

„Wizja 2020” określa ścieżkę, która umożliwi naszej firmie utrzymanie pozycji lidera w rozwijających się obszarach biznesowych, wzmocnienie pozycji na głównych rynkach oraz ciągłą poprawę wyników w porównaniu do naszych konkurentów.

2. Kultura własności

Motorem zrównoważonego biznesu jest nasza kultura własności, w ramach której każdy pracownik czuje się odpowiedzialny za sukces firmy. „Działaj tak, jakby to była twoja firma” – takie motto przyświeca każdemu w Siemensie, od członka zarządu do stażysty.

3. Spójna strategia

Dysponujemy rozległą, specjalistyczną wiedzą dotyczącą elektryfikacji, od produkcji, przesyłu i rozdziału energii do inteligentnych sieci pozwalających na jej efektywne wykorzystanie. A dzięki wyjątkowym kompetencjom w zakresie automatyki jesteśmy przygotowani na wyzwania epoki digitalizacji.
Na co dzień przekuwamy inżynierską pasję w realne zyski, zarówno nasze, jak i naszych klientów, a dzięki pomysłowym rozwiązaniom staramy się podnieść jakość życia obecnych i przyszłych pokoleń. Bo tylko wyznaczanie sobie ambitnych zadań pozwala osiągnąć długofalowy sukces. Dlatego właśnie Siemens na całym świecie powodzenie „Wizji 2020” wiąże z realizacją siedmiu głównych celów, które określają kierunek działań naszej korporacji.

Ingenuity for life

Siemens tworzy to co ma znaczenie. Oferuje innowacje, które ułatwiają życie – klientom, społeczeństwu i każdemu z nas. To właśnie jest „Ingenuity for life”.

Power and Gas

Branża Power and Gas jest zaufanym partnerem w dziedzinie produktów i rozwiązań światowej klasy, na potrzeby rynku rafineryjnego i petrochemicznego, energetycznego oraz przemysłowego. Naszym celem jest dostarczanie klientom niezawodnych, wydajnych, czystych i bezpiecznych produktów i rozwiązań.

Wind Power

Oddzielnie zarządzana firma Siemens Wind Power jest wiodącym dostawcą niezawodnych, przyjaznych dla środowiska i opłacalnych rozwiązań w zakresie odnawialnych źródeł energii. Obniżanie kosztów związanych z pozyskiwaniem energii z wiatru jest naszym nadrzędnym celem, ponieważ chcemy, by odnawialne źródła energii stały się w pełni konkurencyjne wobec konwencjonalnych źródeł energii.

Power Generation Services

Mając do dyspozycji pełną gamę innowacyjnych produktów i usług, jesteśmy wiodącym partnerem serwisowym, gwarantującym wysoką niezawodność i optymalne działanie urządzeń generujących energię, stosowanych w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej, branży ropy naftowej i gazu oraz zakładach przetwórstwa przemysłowego na całym świecie.

Energy Management

Branża Energy Management jest jednym z wiodących na świecie dostawców produktów, systemów, rozwiązań i usług na potrzeby rentownego, niezawodnego i inteligentnego przesyłu i rozdziału energii elektrycznej. Nasza oferta obejmuje m. in. obiekty i systemy dla sieci rozdzielczej niskiego napięcia, rozwiązania w zakresie inteligentnych sieci, a także sieci przesyłowych wysokiego napięcia.

Building Technologies

Branża Building Technologies jest światowym liderem wśród dostawców bezpiecznych, wydajnych energetycznie i przyjaznych środowisku budynków i infrastruktury. Jako partner w zakresie technologii, konsultacji i wdrażania systemów oraz dostawca produktów i usług, Building Technologies oferuje systemy przeciwpożarowe, zabezpieczenia, automatykę budynków, ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (HVAC), a także produkty i usługi zarządzania energią.

Mobility

Oferujemy wydajny i zintegrowany przewóz osób i towarów, koleją i  po drogach – za wszystkie produkty, rozwiązania i usługi dotyczące transportu odpowiada branża Mobility.

Digital Factory

Digital Factory ma w swojej ofercie szeroką gamę płynnie zintegrowanych rozwiązań w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług opartych na  technologii Wspierają one przedsiębiorstwa produkcyjne na całym świecie w zwiększaniu elastyczności i wydajności procesów produkcyjnych oraz skracaniu czasu wprowadzania produktów na rynek.

Process Industries and Drives

Innowacyjna, zintegrowana technologia dostępna w trakcie całego cyklu życia pozwoli Ci znacznie zwiększyć wydajność i skrócić czas wprowadzania produktów na rynek. Pomożemy Ci w ciągłej poprawie niezawodności, bezpieczeństwa i wydajności produktów, procesów i zakładów produkcyjnych.

Financial Services

Siemens Financial Services (SFS) to międzynarodowy dostawca usług finansowych na rynku B2B. Wspieramy inwestycje naszych klientów w maszyny i urządzenia poprzez rozwiązania leasingowe, zapewniamy finansowanie projektów oraz finansowanie strukturyzowane.

Healthcare

Siemens Healthcare jest jednym z największych dostawców infrastruktury medycznej na świecie i liderem w dziedzinie obrazowania medycznego, diagnostyki laboratoryjnej oraz medycznych systemów informatycznych.

 

POLECANE