Data dodania 20 sierpnia 2019 /

Jako wiodący producent techniki napędowej oferujemy Państwu oczywiście falowniki pasujące do naszych komponentów mechanicznych. Zajmujemy się rozwijaniem oraz produkcją falowników i falowników napędowych do sterowania i regulacji układów przeniesienia napędu w maszynach i urządzeniach. Nasza oferta obejmuje rozwiązania zarówno do instalacji centralnych montowanych w szafach rozdzielczych lub do montażu ściennego, jak również do instalacji decentralnych.

Gdzie stosowane są falowniki?
Falowniki znajdują zastosowanie w różnych gałęziach czy aplikacjach stosowanych w przemyśle. W napędach pomp czy wentylatorów, obrabiarkach, taśmach transportowych i montażowych, dźwigach oraz manipulatorach: W dzisiejszych czasach nie można już wyobrazić sobie produkcji przemysłowej bez zastosowania falowników. Ponieważ w tym obszarze dopasowana lub ciągle regulowana prędkość obrotowa umożliwia optymalizację procesów produkcyjnych zapewniając tę dodatkową zaletę, że napędy z regulacją prędkości obrotowej gwarantują energooszczędną eksploatację

Nasze falowniki dostępne są w zależności od potrzeb i wymagań w różnych wersjach oraz z wieloma opcjonalnymi funkcjami. Poza tym decydującym aspektem jest to, czy falownik ma zostać umieszczony na ścianie, w centralnym i bezpiecznym miejscu w szafie sterowniczej czy może decentralnie w polu. Nadto w zależności od złożoności aplikacji stosowane są falowniki o prostej funkcjonalności lub tak zwane falowniki aplikacyjne charakteryzujące się szerokim zakresem funkcjonalności albo wieloosiowe serwofalowniki.

SEW-Eurodrive jest pierwszą firmą na świecie , która rozwinęła technologię decentralną i wprowadziła na rynek odpowiednie falowniki oraz napędy mechatroniczne. Dzięki nim zakłady produkcyjne w znacznym stopniu redukują nakłady instalacyjne i stwarzają możliwości, dzięki którym możliwe jest tworzenie modularnej architektury maszyn niezależnej od szaf sterowniczych. Nasze portfolio w obszarze falowników obejmuje również urządzenia służące do zwrotu energii do sieci, które można podłączyć z jednym lub większą ilością falowników. Poza tym oferujemy też proste startery silnika do integracji w motoreduktorze.

Nasza oferta obejmująca falowniki do prostych zadań, poprzez falowniki charakteryzujące się kompleksowymi funkcjonalnościami lub falowniki programowalne, po modularne serwofalowniki zapewnia obszerne spektrum elektroniki napędowej do instalacji w szafie sterowniczej lub skrzynce rozdzielczej:

Falowniki do montażu ściennego
Inną znacznie korzystniejszą cenowo możliwościącentralnej instalacji falownika jest montaż ścienny. Opcja ta wykorzystywana jest zawsze wtedy, gdy celem jest uniknięcie zakupu drogiej szafy sterowniczej. Nasze falowniki nadające się do tego rodzaju zabudowy wykonane są odpowiednio w wersji ze stopniem ochrony od IP 54 do IP 66 (do zastosowania w warunkach występowania pyłu i wilgoci).

Startery silnika do instalacji decentralnych
Czy na potrzeby Państwa aplikacji wystarczające są podstawowe funkcje falownika? A może chcą Państwo po prostu włączać lub wyłączać silnik lub zmieniać kierunek obrotów silnika? Również na potrzeby takich zastosowań znajdą Państwo odpowiedni produkt w portfolio SEW-EURODRIVE:

Falowniki do instalacji decentralnych
Aby możliwe było umieszczenie elektroniki napędu bezpośrednio przy silniku lub motoreduktorze, nasza oferta obejmuje kompleksowe spektrum falowników: od falowników z planimetrowanymi rampami na potrzeby prostych aplikacji do wytrzymałych zastosowań, przez falowniki o rozszerzonych funkcjach regulacyjnych po programowalne falowniki do zastosowań w kompleksowej architekturze maszyn. Jeżeli chcą Państwo realizować wieloosiowe ruchy i eksploatować decentralne instalacje ze sprzężonymi modułami maszyn, idealnym wyborem będą wieloosiowe serwofalowniki. Nasze portfolio decentralnych falowników obejmuje:

POLECANE