Data dodania 27 maja 2019 /

Podstawowym celem inteligentnego projektowania maszyn jest wzrost produktywności, jednak takie podejście zapewnia także najwyższą jakość i bezpieczeństwo. Wymagania te spełniają sens:Control – rozwiązania sterowania bezpieczeństwem firmy SICK. Oferta produktów obejmuje bezpieczne połączenie szeregowe, sterowniki bezpieczeństwa i przekaźniki bezpieczeństwa. Produkty te cechują się łatwym uruchomieniem, modułowością i optymalną integracją z procesami automatyki. Umożliwiają tym samym doskonałą interakcję człowieka i maszyny.

Bezpieczne połączenie szeregowe

Ekonomiczne, bezpieczne połączenie szeregowe z diagnostyką

Flexi Loop umożliwia bezpieczne połączenie szeregowe maks. 32 czujników bezpieczeństwa przy zachowaniu najwyższego poziomu zapewnienia bezpieczeństwa PL e. Niezależnie od producenta można przy tym stosować różne wyłączniki bezpieczeństwa i czujniki bezpieczeństwa z wyjściami OSSD. Do każdego czujnika lub wyłącznika dostępne są przy tym szczegółowe informacje diagnostyczne. Zintegrowane sygnały przełączające umożliwiają podłączenie urządzeń ryglujących, przycisków i sygnalizatorów. Wszystkie czujniki są zasilane elektrycznie bezpośrednio przez Flexi Loop. Stosowane są standardowe przewody nieekranowane z wtykami M12. W efekcie Flexi Loop zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Bezpieczne połączenie szeregowe zmniejsza nakłady na okablowanie oraz pozwala oszczędzić na wejściach bezpieczeństwa w szafie sterowniczej. Umożliwia także ciągłą diagnostykę wszystkich drzwi, przycisków zatrzymania awaryjnego i czujników. W połączeniu z Flexi Soft i Flexi Classic cały system bezpieczeństwa zostaje dostosowany do potrzeb klienta, a jego realizacja nie pociąga za sobą dużych kosztów.

więcej

Przekaźniki bezpieczeństwa

Właściwy przekaźnik bezpieczeństwa do każdej aplikacji

Szeroki asortyment rozwiązań bezpieczeństwa SICK – od jednokanałowego przycisku zatrzymania awaryjnego aż po laserowy skaner bezpieczeństwa z wyjściami PNP – można podłączyć do przekaźników bezpieczeństwa. Przekaźniki bezpieczeństwa idealnie nadają się do elastycznej i ekonomicznej integracji maszyn. Obszerny asortyment produktów bezpieczeństwa SICK oferuje odpowiednie rozwiązanie do niemal wszystkich zastosowań.

więcej

Sterowniki bezpieczeństwa

Proste, łatwe w obsłudze sterowniki

Sterowniki bezpieczeństwa firmy SICK to proste, elastyczne i skalowalne rozwiązania, służące do konstrukcji inteligentnych maszyn. Sterowniki bezpieczeństwa Flexi tworzą modułową platformę sprzętową, do której nie potrzeba złożonego oprogramowania. Są łatwe w obsłudze i umożliwiają bardzo łatwą integrację komponentów sterowników bezpieczeństwa. Kompaktowa budowa tych sterowników bezpieczeństwa sprawia, że idealnie nadają się do wielu zastosowań.

więcej

Kategoria : Produkty
Profil / Zakres : Sterowanie i regulacja
POLECANE