Data dodania 31 sierpnia 2017 /

System PKZ łączy różne typy wyłączników przeznaczonych do ochrony obciążeń takich jak silniki elektryczne, transformatory oraz instalacje. Zakres prądów znamionowych chronionych obciążeń wynosi od 0,16 A do 65 A.

 Samoczynny wyłącznik silnikowy PKZM01 z napędem przyciskowym:

Wyłączniki silnikowe z napędem przyciskowym wykorzystywane są najczęściej w małych maszynach i urządzeniach, w których preferowana jest obsługa poprzez naciśnięcie.
Nowe samoczynne wyłączniki silnikowe PKZM01 dedykowane są do tego rodzaju zastosowań. Dostępne są w zakresie prądów znamionowych do 16 A.

Szereg akcesoriów takich, jak np. obudowy o stopniu ochrony IP65 z przyciskiem grzybkowym ułatwia stosowanie wyłączników PKZM01 zależnie od wymagań stawianych przez użytkownika.
Wykorzystanie większości tych samych akcesoriów co w aparatach PKZM0 sprzyja ograniczeniu kosztów magazynowych.

Samoczynne wyłączniki PK(Z)M0:

Samoczynne wyłączniki PK(Z)M0 zależnie od wykonania przeznaczone są do ochrony silników elektrycznych w zakresie prądów znamionowych do 32 A i transformatorów dla prądów do 25 A.

Dostępne wykonania wyłączników serii PK(Z)M0:

 Samoczynne wyłączniki do ochrony transformatorów PKZM0-…-T:

Samoczynne wyłączniki silnikowe PKZM0-…-T przeznaczone są do ochrony transformatorów o prądzie znamionowym do 25 A. Posiadają wysoką zdolność wyłączania podniesioną do 150 kA (aparaty wyprodukowane po 01.06.2004 i oznaczone Ser. No 04). Wbudowany wyzwalacz zwarciowy z fabrycznie ustawionym prądem zadziałania oraz wyzwalacz przeciążeniowy z regulowaną nastawą zapewnia skuteczną ochronę zarówno odbiornika, jak i instalacji.

 Wyłączniki silnikowe PKE

Eaton Electric wprowadza na rynek wyłączniki silnikowe PKE z elektroniczną jednostką sterującą. Wyłączniki silnikowe PKE z elektronicznym członem przeciążeniowym stanowią interesującą alternatywę dla stosowanych w wyłącznikach serii PKZ rozwiązań wykorzystujących właściwości bimetalu. Wyłączniki silnikowe z elektronicznym wyzwalaczem o szerokim zakresie nastaw posiadają szereg zalet w porównaniu z standardowymi zabezpieczeniami termicznymi.

Charakterystyka wyłączników PKE: Szeroki zakres nastaw, niewielkie straty cieplne, klasa wyzwalania większa niż 10 oraz bardzo dokładna i stała w czasie charakterystyka wyzwalania. Szeroki zakres nastaw redukuje ilość urządzeń w typoszeregu (do mniej niż 50%), minimalizuje wymagania projektowe i redukuje koszty związane z transportem i magazynowaniem.

Wyłącznik silnikowy PKE dostarcza najwyższy poziom elastyczności w zabezpieczaniu silników o prądzie znamionowym do 32 A. W drugiej połowie 2010 roku zakres prądowy zostanie zwiększony do 65 A.

PKE – Redukcja ilości aparatów ze względu na szeroki zakres nastaw

  • Uproszczony wybór odpowiedniego aparatu do aplikacji
  • Ułatwienie i przyspieszenie projektowania
  • Redukcja kosztów związanych z magazynowaniem i transportem.

Samoczynne wyłączniki silnikowe PKZM4:

Samoczynne wyłączniki silnikowe PKZM4 przeznaczone są do ochrony odbiorników o prądzie znamionowym do 65 A. Posiadają wysoką zdolność wyłączania podniesioną do 150 kA (aparaty wyprodukowane po 01.06.2004 i oznaczone Ser. No 04) dla modeli o prądzie znamionowym do 25 A. Wbudowany wyzwalacz zwarciowy z fabrycznie ustawionym prądem zadziałania oraz wyzwalacz przeciążeniowy z regulowaną nastawą zapewnia skuteczną ochronę zarówno odbiornika, jak i instalacji.

 

POLECANE