Data dodania 20 kwietnia 2018 /

Zwiększenie poziomu zabezpieczeń i minimalizowanie możliwości manipulacji przy układach bezpieczeństwa jest obszarem, w którym firma Balluff systematycznie wprowadza nowe rozwiązania, które mają na celu zapewnienie ciągłości i wzrost efektywności procesu produkcji.  

Najnowszym rozwiązaniem, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę jest rygiel bezpieczeństwa z kodowaniem RFID – BID Z01K.  Czujnik bezpieczeństwa, wykorzystuje podwójne zabezpieczenie. Z jednej strony oferuje klasyczne zabezpieczenie mechaniczne, z drugiej kodowany transponder RFID, który pasuje tylko do jednego zamka. Dzięki temu uzyskujemy wysoki poziom kodowania oraz zabezpieczenia drzwi i osłon ochronnych, zapewniając tym samym skuteczną ochronę personelu i procesu produkcji.

Kompaktowa obudowa wraz z wysokim stopniem ochrony IP69 gwarantuje możliwość zastosowania w trudnodostępnych miejscach, narażonych na działanie czynników przemysłowych, tj. pyłów i zanieczyszczeń. Dodatkowo zastosowane rozwiązania techniczne, w postaci zabudowanej elektroniki oraz wyjść OSSD gwarantują możliwość ich zastosowania w aplikacjach bezpieczeństwa do poziomu PLe i SIL 3.

 

Kategoria : Produkty
Profil / Zakres : Sieci i komunikacja

Strona WWW :
www.balluff.pl
POLECANE