Data dodania 31 sierpnia 2017 / 1070

Rozrusznik silnikowy z regulacją prędkości DE1 firmy Eaton to nowa klasa urządzeń, która w jednym urządzeniu łączy funkcje przemiennika częstotliwości z łatwością instalacji i obsługi charakterystycznej dla klasycznych rozruszników silnikowych.

Ze względu na konieczność osiągnięcia efektywności energetycznej wymaganej przez dyrektywę ErP wzrasta zapotrzebowanie na technologie napędowe ze zmienną prędkością obrotową silnika, także w przypadku funkcjonalnie prostszych zastosowań. Przemienniki częstotliwości są przeznaczone do znacznie bardz

 

iej złożonych zastosowań i wymagają odpowiedniej wiedzy specjalistycznej. Inaczej jest w przypadku nowego rozrusznika silnikowego z regulacją prędkości PowerXL DE1. Umożliwia on użytkownikowi uzyskanie żądanej wydajności energetycznej dla danego zastosowania poprzez sterowanie prędkością obrotową, a montaż i uruchomienie są tak proste jak w przypadku klasycznych rozruszników silnikowych.

DE1 jest skonstruowany w oparciu o zasadę ‘bez zbędnych wyłączeń’ co oznacza, że automatycznie zapobiega zbędnym wyłączeniom w różnych sytuacjach granicznych. Wszystko po to aby zapewnić maksymalną dostępność maszyny ograniczając ewentualne przestoje do minimum.

DE1 przeznaczony jest to sterowania prędkością trójfazowych silników elektrycznych zakresie mocy do 2,2 kW przy zasilaniu napięciem 1 x 230 V AC oraz do 7,5 kW przy zasilaniu napięciem 3 x 400 V AC.

POLECANE
Wydarzenia