Data dodania 28 września 2020 /

Robot współpracujący Mitsubishi Electric – MELFA ASSISTA – może współdzielić z ludźmi przestrzeń roboczą. Prostszy, bardziej elastyczny i bardziej wydajny. Ten robot zmieni twoje dotychczasowe spojrzenie na to, czym są „roboty”.

Łatwe sterowanie

Łatwe poruszanie za pomocą przycisków sterujących. 
Przyciski sterujące na ramieniu robota zapewniają łatwe sterowanie robotem ASSISTA, a ręczny moduł do programowania i uczenia nie jest już potrzebny. Dioda LED na ramieniu robota wskazuje status robota.

Łatwe programowania

Nie jest wymagana żadna specjalistyczna wiedza.
Dzięki RT-Visual-Box programy mogą być tworzone wizualnie za pomocą intuicyjnych operacji. „Programowanie wizualne” – oprogramowanie to pozwala operatorom łatwo zaprogramować robota za pomocą interfejsu programistycznego „szkolenie przez pokaz”. Pozwala to na przesuwanie ramienia robota i łatwe definiowanie punktów orientacyjnych.

Łatwa instalacja

Różnorodność komponentów i zastosowań.
ASSISTA oferuje szeroką gamę komponentów, takich jak chwytaki, palce, system wizyjny i inne urządzenia peryferyjne, opracowanych przez grupę organizacji znanych jako Partnerzy Robotów MELFA. Narzędzia te można łatwo konfigurować i dopasowywać do aplikacji. Robot ASSISTA może być także skonfigurowany do swobodnego poruszania się jako część pojazdów bezzałogowych AGV/AMR lub jako robot mobilny.

Chwytanie przy pomocy ASSISTA

Wystarczy do ramienia robota podłączyć chwytaki

Kategoria : Produkty
Profil / Zakres : Robotyka
Opcje : NOWOŚĆ!
Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.)
POLECANE