Data dodania 18 grudnia 2018 /

Iskrobezpieczna konwersja sygnału w strefach Ex

Przetworniki sygnałów z serii ACT20X zapewniają możliwość podłączania i konwersji sygnałów iskrobezpiecznych. ACT20X HUI SAO LP S to nowy moduł z tej serii, dzięki wyjściowej pętli prądowej, nie wymaga dodatkowego zasilania zewnętrznego (jest zasilany z systemu DCS) i ma tylko 12,5 mm szerokości, dlatego z łatwością może być stosowany w szafach sterowniczych.

Zgodność z normami bezpieczeństwa i precyzja to podstawowe wymogi zakładów przemysłowych z obszarami EX. Funkcje bezpieczeństwa w strefach zagrożonych wybuchem, np. włączanie i wyłączanie agregatów, nadzór nad siłownikami lub monitorowanie temperatury i ciśnienia, wymagają iskrobezpiecznych i precyzyjnych przetworników sygnałów.

Zalety

Zastosowanie w strefach Ex

Uniwersalne wejście iskrobezpieczne i zasilanie z pętli prądowej wyjścia sprawia, że ACT20X jest unikalnym rozwiązaniem dla techniki procesowej. Jego zalety są szczególnie istotne w obiektowych szafkach rozdzielczych. Typowe zastosowania to przemysł górniczy; zarówno na powierzchni jak i pod ziemią.

Niezależny od zewnętrznego źródła zasilania

Dzięki wyjściowej pętli prądowej, iskrobezpieczny przetwornik pomiarowy nie wymaga zewnętrznego zasilania.

Uniwersalne zastosowanie

Uniwersalne wejście iskrobezpieczne pozwala na podłączanie czujników rezystancyjnych, termopar i innych elementów oraz pomiary sygnałów prądowych i napięciowych.

Bezpieczny w strefach Ex

Kompleksowe aprobaty umożliwiają stosowanie go na całym świecie w strefach zagrożonych wybuchem Ex 0, 1, 2 oraz 20 i 22.

POLECANE