Data dodania 28 sierpnia 2017 /

Potencjalne zagrożenia związane z ruchem maszyn muszą być rzetelnie zarządzane. Przekaźnik bezpieczeństwa Eaton ESR5 monitoruje urządzenia zabezpieczające, takie jak przyciski awaryjne, osłony, kurtyny świetlne i sterowanie ręczne. W przypadku wykrycia stanu niebezpiecznego, przekaźnik bezpieczeństwa ESR5 potrafi szybko wyłączyć zasilanie urządzenia.

Funkcje bezpieczeństwa:

Zatrzymanie awaryjne (EMERGENCY-STOP)

Eaton zapewnia jedno i dwu-kanałowy wariant dla realizacji aplikacji bezpieczeństwa. Wewnętrzna logika przekaźników bezpieczeństwa monitoruje obwody bezpieczeństwa (awaryjny, drzwi bezpieczeństwa) i aktywuje ścieżki umożliwiające przepływ w stanach bezpiecznych. Ścieżki są wyłączane po uruchomieniu urządzeń zabezpieczających lub w razie awarii. Błędy występujące w układzie sterowania, takich jak doziemienia i zwarcia są niezawodnie wykrywane.

Monitorowanie osłon ruchowych

Dostępne obszary zagrożenia muszą być zabezpieczone. Położenie ruchomego urządzenia zabezpieczającego jest wykrywane za pomocą przełączników lub bezstykowych czujników położenia, które są monitorowane i oceniane za pomocą  logicznego urządzenia bezpieczeństwa. Ocena ryzyka zapewnia wymagany stopnia redukcji ryzyka poprzez urządzenia zabezpieczające.

Monitorowanie kurtyn świetlnych

Dostęp do stref niebezpiecznych jest monitorowany przez kurtyny świetlne. Przypadkowe lub niechciane wtargnięcie do stref niebezpiecznych jest wykrywane i oceniane przez przekaźniki bezpieczeństwa ESR.

Monitorowanie obsługi oburęcznej

Zalety:

  • Zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa
  • Wąska obudowa
  • Wiele styków bezpieczeństwa  – dostępne 5 oraz 2 ścieżki sygnałowe
  • Certyfikat TÜV Rheinland, UL/CUL, CSA

Parametry bezpieczeństwa

  • Performance Level PL e to EN ISO 13849-1
  • Safety Integrity Level SIL CL 3 to IEC 62061

 

POLECANE