Data dodania 27 maja 2019 /

Optoelektroniczne urządzenia ochronne są doskonałym wyborem pozwalającym uzyskać maksymalną produktywność maszyn i systemów. Inaczej niż w przypadku ogrodzeń i drzwi, nie przeszkadzają w podnoszeniu i przenoszeniu materiałów oraz poprawiają widoczność obszaru pracy maszyny. Szerokie portfolio spełnia kompleksowo wymagania dotyczące zabezpieczenia miejsc niebezpiecznych, dojść i obszarów zagrożenia. Za pomocą interfejsów przeznaczonych do urządzeń SICK można tworzyć doskonale współpracujące ze sobą kompletne systemy.

Laserowe skanery bezpieczeństwa

Safety first — bezpieczeństwo w przemyśle skutecznie rozwiązane

Laserowe skanery bezpieczeństwa firmy SICK łączą know-how i doświadczenie z maksymalną wydajnością. Czy to w postaci mobilnej czy stacjonarnej, do ochrony obszaru lub zabezpieczenia dostępu — obszerne portfolio oferuje dla każdego wymagania korzystny finansowo pakiet produktów. Kompaktowe urządzenia skanują otoczenie i mierzą odległości zgodnie z zasadą pomiaru time-of-flight. Zintegrowane lustro obrotowe pozwala na monitorowanie dowolnie zdefiniowanych obszarów ochronnych w dwóch wymiarach.

więcej

Systemy kamer bezpieczeństwa

Szybkie i łatwe zabezpieczanie miejsc i stref niebezpiecznych

Systemy kamer bezpieczeństwa to elektroczułe wyposażenie ochronne, którego działanie jest oparte na zasadzie przetwarzania obrazu. Nadajnik i odbiornik są zintegrowane w jednej obudowie. Kompaktowe systemy kamer nie wymagają dodatkowego oprogramowania i mogą być uruchamiane jednym naciśnięciem przycisku. Automatyczne ustawienie zapewnia maksymalną elastyczność przy projektowaniu pola ochronnego. Wysoki stopień swobody podczas konstruowania maszyn oferuje użytkownikowi maksymalną ergonomię.

więcej

Jednowiązkowe bariery bezpieczeństwa

Bariery bezpieczeństwa do zastosowań w ekstremalnych warunkach

Jednowiązkowe bariery bezpieczeństwa składają się albo z samotestujących się nadajników i odbiorników, albo testowalnych nadajników i odbiorników w połączeniu z modułem analizującym. Wyróżniają się zarówno dużym zasięgiem, jak i różnorodnością kształtów oraz wielkością. Są zgodne z typem 2 lub 4 wg EN 61496 oraz PL c lub PL e wg EN ISO 13849. Obszary zastosowań: roboty, obrabiarki, centra obróbkowe, urządzenia paletyzujące, magazyny wysokiego składowania i automatyczne linie obrabiarkowe.

więcej

Zestawy aktualizacyjne do optoelektronicznych urządzeń ochronnych

Proste rozwiązanie do wymiany starszych urządzeń ochronnych

Zestawy aktualizacyjne firmy SICK są idealnie dopasowane do produktu, który mają zastąpić. Urządzenia ochronne SICK działają niezawodnie przez wiele lat. Jeśli jednak po wieloletniej eksploatacji dojdzie do awarii, SICK oferuje zestawy aktualizacyjne, które umożliwiają szybszą i łatwiejszą wymianę rozwiązania. Są to najnowsze technologie, które przygotowano i dobrano pod kątem sprawnej integracji z istniejącymi systemami.

więcej

Optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa

Optymalne i ekonomiczne rozwiązania dostosowane do indywidualnych wymagań

Optoelektroniczne kurtyny bezpieczeństwa są stosowane wszędzie tam, gdzie trzeba niezawodnie i ekonomicznie zabezpieczyć miejsca i obszary zagrożenia. Zależnie od wariantu, rozmaite funkcje maszyn są zintegrowane albo możliwe do realizacji za pomocą rozwiązań sterowania bezpieczeństwem. Spektrum obejmuje małe i kompaktowe modele lub ekstremalnie wytrzymałe i odporne warianty do specjalnych zastosowań w trudnych warunkach, aż do najwyższego poziomu bezpieczeństwa.

więcej

Wielowiązkowe bariery bezpieczeństwa

Ekonomiczność i efektywność znajdują swój wyraz w funkcjonalności i wzornictwie

Wielowiązkowe bariery bezpieczeństwa to elektroczułe wyposażenie ochronne korzystające z dwóch lub więcej wiązek światła. Gdy zostanie przerwana co najmniej jedna z wiązek, do maszyny przekazywany jest sygnał wyłączający w celu zatrzymania niebezpiecznego stanu. System składa się z nadajnika i odbiornika. W systemach aktywnych/pasywnych nadajnik i odbiornik znajdują się w jednej obudowie, a elementy odbijające światło po stronie pasywnej odbijają wiązkę.

więcej

Lustra i kolumny do urządzeń

Przemyślana kombinacja do zabezpieczania dostępu

Swobodny wybór miejsca: lustra i kolumny do urządzeń SICK są stosowane tam, gdzie nie ma możliwości zainstalowania optoelektronicznych urządzeń ochronnych. Lustra do urządzeń w połączeniu z kolumnami są idealnym rozwiązaniem do zabezpieczenia stref w centrach obróbkowych lub śluzach materiałów z wielu stron. Optoelektroniczne urządzenia ochronne są montowane w wolnostojących kolumnach do urządzeń. Gwarantuje to prawidłowe nadzorowanie stref niebezpiecznych. Lustra połączone z kolumnami do urządzeń są stosowane do odchylania wiązek wysyłanych przez nadajnik do odbiornika. Umożliwia to zabezpieczenie maszyny ze wszystkich stron za pomocą jednej pary czujników i znaczne zredukowanie nakładów związanych z okablowaniem. Kolumny do urządzeń oferują stabilną ochronę i są wyposażone w dwa zewnętrzne rowki montażowe. Tym samym montaż stacji mutingu jest bardzo łatwy.

więcej

POLECANE