Data dodania 5 marca 2021 /

Weintek wprowadza na rynek nowe standardowe panele operatorskie z serii cMT X:

  • cMT2078X
  • cMT2108X
  • cMT2158X

Panele te posiadają czterordzeniowy procesor o wysokiej wydajności, który zapewnia szybkie i płynne działanie oraz z łatwością upora się z najtrudniejszymi obliczeniami. Nowe modele serii cMT X dostępne są w 3 rozmiarach: 7″, 10″ i 15″.

Łatwa wymiana wcześniej zamontowanych paneli na nowy model

Nowe panele operatorskie wykorzystują te same otwory montażowe co poprzednie modele dzięki czemu nie ma konieczności wprowadzania modyfikacji w budowie maszyny. W kwestii oprogramowania, konwersja dotychczasowego projektu jest tak prosta jak jego otwarcie. Nie ma potrzeby przeprojektowania projektu, dzięki czemu możemy zaoszczędzić mnóstwo czasu. W przypadku funkcji, których nie można bezpośrednio przekonwertować, możemy skorzystać z aktualizowanych dokumentów i wskazówek.

Funkcje nowych modeli

Wybierając nowe standardowe modele paneli HMI serii cMT X można skorzystać ze wszystkich funkcji, które pomogą zwiększyć wydajność oraz zapewnią doskonałą funkcjonalność i komunikację z innymi systemami, na przykład:

  • Obsługa i kontrola: aplikacja mobilna cMT Viewer w trybie Monitor może być stosowa do kontroli wielu urządzeń jednocześnie, tymczasem WebView umożliwia bezproblemowy nadzór przy użyciu przeglądarki.
  • Uproszczony interfejs użytkownika: wykres kołowy, wykres słupkowy, tabela itd. są wstępnie skonfigurowane i przed publikacją wymagają jedynie niewielkich korekt. Obiekt wywołania akcji, który posiada konfigurację opartą na graficznym interfejsie, można zastąpić poleceniem makro. Umożliwi to skrócenie czasu opracowania aplikacji oraz uprości proces wprowadzania zmian po wdrożeniu.
  • Łatwe diagnozowanie problemów: cMT Diagnoser umożliwia skuteczną kontrolę tego co się dzieje na ekranie i stanu komunikacji oraz pomaga w debugowaniu makr „wiersz po wierszu”.
  • Wydajniejsze połączenie: seria cMT X obsługuje sterowniki PLC wielu producentów oraz ich charakterystyczne mechanizmy dostępu: 64- bitowy dostęp do rejestrów, komunikacja oparta na tagach i import adresów tagów (np. komunikacja Siemens S7 i import plików z TIA).
  • Funkcje multimedialne: seria cMT X obsługuje odtwarzanie plików wideo i PDF, kamerę IP oraz nagrywanie wideo.
  • Zwiększona elastyczność operacyjna: systemy serii cMT X są wyposażone w wbudowaną klawiaturę ekranową obsługującą wiele języków.

Niezależnie od tego, czy rozpoczynasz nowy projekt, planujesz wymienić stare panele HMI, czy wdrażasz rozwiązanie IIoT, seria cMT X od Weintek sprawdzi się doskonale!

Po specyfikacje nowych modeli zapraszamy na naszą stronę.

Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.
POLECANE