Data dodania 16 czerwca 2020 /

LinMot uzupełnił grupę modułów liniowych o nowo zaprojektowaną serią DM01. Jest to kompletne rozwiązanie napędowe ze zintegrowanym na stałe silnikiem. Zależnie od wymagań w zakresie długości skoku i mocy, firma oferuje w rodzinie produktów DM01 ponad 20 wariantów.

Nowe moduły sprawdzają się przy szczególnie precyzyjnych i dynamicznych ruchach. LinMot rozwinął koncepcję produktu, w którym silnik liniowy jest na stałe zmontowany z modułem. Wałki prowadzone przez łożyska kulkowe zapewniają dokładny ruch liniowy. Zaokrąglone powierzchnie obudowy ułatwiają utrzymanie oraz czyszczenie urządzenia. Dzięki doborowi odpowiednich materiałów oraz zastosowaniu ulepszonego procesu produkcji urządzenia, moduły te osiągają wyższą sztywność. Konstrukcja nowej serii DM01 składa się z dotychczas sprawdzonych silników liniowych LinMot PS01-23, PS01-37 i PS01-48, dzięki czemu użytkownik może osiągnąć zakres siły do 572 N i skoku do 575 mm. Pod względem dynamiki nowe moduły osiągają przyśpieszenie do 390 m/s2 i maksymalną prędkość powyżej 2,9 m/s.

 

Każdy produkt nowej serii jest dostarczany do klienta wstępnie zmontowany, zatem do zamówienia potrzebny jest tylko jeden numer artykułu. Dzięki zastosowanej technologii „Plug and Play” uruchomienie zestawu jest bardzo łatwe. Wymagane typy parametrów nie muszą być wybierane ręcznie, gdyż automatycznie odczytywane przez serwonapęd.

Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.
POLECANE