Data dodania 14 stycznia 2021 /

Ekonomiczna, sprawdzona i odporna na zakłócenia komunikacja sieciowa poprzez Modbus RTU

Poza funkcją klasycznej przetwornicy napięcia nowoczesny zasilacz powinien udostępniać cenne dane niezbędne do prewencyjnych napraw i konserwacji urządzeń.

Nowy, montowany zatrzaskowo moduł komunikacyjny Modbus RTU łączy zasilacz Pro 2 z masterem Modbus RTU, a tym samym ze sterownikiem PLC, centralnym systemem sterowania lub kontrolerem IoT. Sprawdzona struktura sieci jest niedroga, prosta w budowie i dzięki RS-485 zadziwiająco odporna na zakłócenia, nawet przy dużych odległościach. Główną zaletą jest ciągła dostępność wartości prądu i napięcia oraz stanów pracy. Umożliwia to szybką reakcję na odchylenia w procesie produkcyjnym. Ponadto ustawienie np. napięcia wyjściowego czy sygnalizacji jest możliwe zdalnie poprzez bloki funkcyjne w programie PLC lub centralny system sterowania – również w razie zmian dokonywanych w trakcie pracy.

Głównym partnerem do komunikacji jest np. interfejs szeregowy w WAGO I/O System skonfigurowany jako master Modbus RTU. Poza zasilaczami do interfejsu Modbus RTU można podłączyć inne urządzenia, takie jak moduły pomiaru mocy, czujniki przepływu prądu, podrzędne jednostki sterujące, urządzenia wizualizacyjne, w sumie do 247 ur ządzeń z interfejsem Modbus RTU.

Zalety:

  • Modbus RTU jest ekonomiczny, prosty w implementacji i odporny na zakłócenia
  • Ciągła dostępność wartości prądu, napięcia oraz stanów pracy
  • Szybka reakcja na odchylenia w procesie produkcyjnym

Więcej informacji o produkcie

Kategoria : Produkty
Profil / Zakres : Sieci i komunikacja
POLECANE