Data dodania 17 sierpnia 2020 /

Rodzina kurtyn bezpieczeństwa VISION firmy ReeR, jest idealnym rozwiązaniem do zabezpieczania dostępu większości aplikacji przemysłowych w kategorii 2. Kurtyna posiada funkcję testową, aktywowaną automatycznie co 0,5 s, bez przerywania pracy  maszyny. Dzięki temu funkcja auto-diagnostyki cały czas sprawdza poprawne działanie urządzenia. Istnieje szeroka gama, różnych wersji modelu VISION w zależności m.in. od zasięgu, wysokości chronionej czy rozdzielczości. Modele Master/Slave służą do kaskadowego połączenia dwóch kurtyn tworząc strefę ochronną składającą się z dwóch płaszczyzn. Ponadto występują wersje z funkcją mutingu Vision XML – do czasowego wygaszania wiązek. Jest to rozwiązanie idealne dla zabezpieczeń systemów transportowych, intralogistycznych i magazynowych. Główną zaletą modeli Vision VX jest zintegrowanie funkcji bezpieczeństwa zawierające między innymi auto-monitoring wyjść PNP (500mA) oraz kontrolę styków zewnętrznych (EDM) z możliwością wyboru automatycznego lub ręcznego restartu. Kurtyny świetlne mogą być podłączone do dedykowanych interfejsów bezpieczeństwa serii AD SR, programowalnego sterownika MOSAIC lub bezpośrednio do styczników uruchamianych i kontrolowanych przez kurtynę świetlną (tylko wersje z EDM).

Modele kurtyn VISION

VISION VL – z automatycznym startem / restartem. Posiada zasięg do 6 m. Ma dwa wyjścia bezpieczeństwa PNP (500 mA). Podłączona jest za pomocą przewodów ze złączami M12. Posiada funkcję bezpieczeństwa nadzorowaną poprzez zewnętrzny moduł bezpieczeństwa AD SR1 lub MOSAIC. 

VISION VH – modele wysokiej klasy z automatycznym startem / restartem. Posiada zasięg operacyjny do 16 m. Ma dwa wyjścia statyczne bezpieczeństwa PNP (500 mA). Podłączona jest za pomocą przewodów ze złączami M12. Jest idealną kurtyną świetlną do bezpośredniego połączenia z modułami bezpieczeństwa (tj. AD SR1) lub sterownikami bezpieczeństwa (np. MOSAIC).

VISION VXL – do wyboru manualny lub automatyczny start / restart. Posiada zasięg do 8 m. Ma wejście na sygnał zwrotny z zewnętrznych przekaźników w celu monitorowania położenia styków (EDM). Posiada dwa wyjścia statyczne bezpieczeństwa PNP (500 mA). Ma podłączenie za pomocą przewodów ze złączami M12. Jest odpowiednią kurtyną optyczną do bezpośredniego sterowania i monitorowania obwodów maszyny bez potrzeby stosowania zewnętrznych modułów bezpieczeństwa. Produkt jest bardzo konkurencyjny cenowo.

VISION VX – do wyboru manualny lub automatyczny start / restart. Posiada zasięg do wyboru: od 0 do 6 m (low range) lub od 1 do 18 m (high range). Ma wejście na sygnał zwrotny z zewnętrznych przekaźników w celu monitorowania położenia styków (EDM). Posiada dwa wyjścia statyczne bezpieczeństwa PNP (500 mA). Jest podłączone za pomocą przewodów ze złączami M12. Jest idealną kurtyną świetlną do bezpośredniego sterowania i monitorowania obwodów maszyny bez potrzeby stosowania zewnętrznych modułów bezpieczeństwa.

VISION VX LR – modele dalekiego zasięgu z automatycznym startem / restartem. Posiada zasięg do wyboru: od 10 do 22 m (low range) lub od 18 do 60 m (high range). Ma dwa wyjścia statyczne bezpieczeństwa PNP (500 mA). Posiada wejście na sygnał zwrotny z zewnętrznych przekaźników w celu monitorowania położenia styków (EDM). Jest idealną kurtyną do zabezpieczeń szerokich stref lub do zastosowań z lustrami odbijającymi wiązki.

VISION VX M – S – zestawy Master / Slave z wbudowanymi funkcjami sterowania. Posiadają zasięg do wyboru: od 0 do 6 m (low range) lub od 3 do 18 m (high range). Kurtyna VX M-S umożliwia szeregowe połączenie dwóch par kurtyn świetlnych i połączenie np. wykrywanie dłoni w jednej płaszczyźnie i obecności osoby w drugiej lub zabezpieczenie większej liczby stron maszyny.

Główne zalety:

  • jedna para wyjść bezpieczeństwa sterująca obiema kurtynami
  • brak zakłóceń między kurtynami świetlnymi zainstalowanymi obok siebie
  • start / restart do wyboru ręczny lub automatyczny

VISION MXL L – kurtyuna bezpieczeństwa do aplikacji z funkcją mutingu. Jest wyposażona w oryginalny system składający się z dwóch poziomych ramion (nadajnika i odbiornika) z wbudowanymi i połączonymi ze sobą czujnikami mutingu. Możliwa jest regulacja ramion w pionie w celu utworzenia płaszczyzny detekcji, którą można ustawić pod kątem względem powierzchni. Kurtyna zarządza funkcją mutingu w trybie jednokierunkowym, dzięki czemu znajduje zastosowanie miedzy innymi w bramkach wyjściowych systemów paletyzacji. Zasięg od 1 do 2,5m. Posiada dwa wyjścia statyczne bezpieczeństwa PNP (500 mA). Posiada wejście na sygnał zwrotny z zewnętrznych przekaźników w celu monitorowania położenia styków (EDM).

VISION MXL T – kurtyna bezpieczeństwa do aplikacji z funkcją mutingu. Wyposażona jest w oryginalny system składający się z czterech poziomych ramion (2 nadajników i 2 odbiorników) z wbudowanymi i połączonymi ze sobą czujnikami mutingu. Kurtyna zarządza funkcją mutingu w trybie dwukierunkowym, dzięki czemu znajduje zastosowanie miedzy innymi w bramkach wejściowych/wyjściowych systemów paletyzacji. Zasięg od 1 do 2,5 m. Posiada dwa wyjścia statyczne bezpieczeństwa PNP (500 mA). Ma wejście na sygnał zwrotny z zewnętrznych przekaźników w celu monitorowania położenia styków (EDM).

VISION VX WT/WTH – Kurtyna bezpieczeństwa w wodoodpornej obudowie IP 67, z systemem grzewczym (WTH) lub bez (WT). Model dostępny z 2, 3, 4 wiązkami. Posiada maksymalny zasięg do 50 m. Obudowa wykonana jest z przezroczystego poliwęglanu. Posiada zawór odprowadzający wilgoć i zapobiegający kondensacji pary wodnej. Charakteryzuje się szczelnością do ciśnienia strumienia wody 40 bar. Jest połączona elektrycznie za pomocą wstępnie wyprowadzonego kabla o długości 10 m. jest Idealną kurtyną do zastosowań w trudnych warunkach środowiskowych oraz przemyśle spożywczym.

Wybrane zastosowania:

  • paletyzatory i depaletyzatory
  • systemy obsługi i przechowywania
  • linie montażowe i demontażowe
  • zrobotyzowane obszary
  • maszyny do obróbki drewna i kamienia
  • systemy spawalnicze i roboty
  • ochrona na duże odległości i ochrona obwodowa za pomocą luster odbijających wiązki (kolumny SP i FMC)
Profil / Zakres : Aparatura elektryczna
POLECANE