Data dodania 26 maja 2021 /

Superszybki robot KR DELTA przeznaczony do obsługi i komisjonowania małych elementów w wielu branżach (przemysł spożywczy, farmaceutyczny i elektroniczny).

 

Robot KUKA jest stworzony do pracy w wyjątkowo trudnych warunkach. Dzięki korpusowi ze stali nierdzewnej, świetnie nadaje się do higienicznych i wrażliwych obszarów (bezpośredniego kontaktu z żywnością, lekami lub podzespołami elektronicznymi).

Odporna na korozję osłona robota – wykonana ze stali nierdzewnej zgodnie z niemieckim standardem LFGB i amerykańskim US FDA – posiada europejski certyfikat CE, amerykański certyfikat UL oraz niemiecki certyfikat bezpieczeństwa funkcjonalnego TÜV. Robot jest zabezpieczony zgodnie z klasą IP 67 przed pyłem i wilgocią, przez co może być czyszczony również pod wysokim ciśnieniem przy użyciu alkalicznych lub kwasowych środków czyszczących.

Robotem steruje nowy układ sterowania KR C5 micro firmy KUKA, który w porównaniu z poprzednikami umożliwia oszczędność energii o prawie 35%, wymagając przy tym znacznie mniej miejsca i zwiększając bezpieczeństwo. Stąd też wysoka wydajność urządzenia – przy czasie taktowania wynoszącym do 0,5 sekundy zespół złożony z KR C5 micro i KR DELTA świetnie sprawdza się w wykonywaniu zadań typu pick-and-place – wszędzie tam, gdzie wymagana jest duża szybkość (np. w przemyśle spożywczym­). Ponadto robot, dzięki przekładniom i przegubom kulowym zamkniętym w obudowie z samosmarującego się materiału, wymaga niewielu czynności konserwacyjnych.

POLECANE