Data dodania 28 sierpnia 2017 / 1479

EC4P uzupełnia w łatwy sposób i niweluje różnice pomiędzy przkeźnikiem easyControl i PLC.

CECHY:

EasyControl cechuje się 256 kByte’ami pamięci programowej, prędkością przetwarzania rozkazu 0.3 µs oraz opcjonalną kartę rozszerzeń Ethernet. Rozszerzenia opcji komunikacji takich jak CANopen oraz Ethernet, szeroki zakres różnych aplikacji . Kompaktowy sterownik dostępny jest w 16 wariantach cechujących się wejściami i wyjściami przekaźnikowymi oraz tranzystorowymi. Dostępne są z ekranami oraz bez, a także z wyjściami analogowymi.

Cechy szczególne:

 • Elastyczny interfejs
 • Zintegrowany interfejs komunikacyjny może być używany do CANopen oraz easyNet.
 • Złącze Ethernet
 • Interfejs Ethernet sprawia, że sterownik może zostać zaprogramowany w sposób konwencjonalny, ale również zainstalowany w infrastrukturach OPC.
 • Zewnętrzne gniazdo kart pamięci
 • Gniazdo kart pamięci służy do aktualizacji firmware’u, ale również do archiwizacji oraz programowania.

PODZESPOŁY:

Lokalne lub rozproszone rozszerzenia są realizowane na easyControl ze standardowymi modułami rozszerzeń z gamy produktów EATON

Rozszerzenia lokalne
Wraz z modułami rozszerzeń EASY618-AC-RE, EASY618-DC-RE lub EASY620-DC-TE można skonfigurować urządzenie do obsługi maksylanie 24 wejść i 16 wyjść. Rozszerzenia położone są bezpośrednio przy urządzeniu bazowym i są połączone za pomocą interfejsu easy-Link.

Rozszerzenia rozproszone
Moduł parujący EASY200-EASY umożliwia rozproszenie modułów do 30m.

Elastyczny w komunikacji:
easyControl wyposażony jest w wszechstronne funkcje komunikacyjne takie jak Ethernet, CANopen, easyNET i easy-COM. easyControl mogą być podłączone do sieci PROFIBUS DP, CANopen, DeviceNet lub AS-Interface poprzez moduły komunikacyjne.

easyNet
easyControl mogą być w prosty sposób podłączone do wszystkich rozszerzeń easy i połączone w sieć easyNet w atrakcyjnej cenie. Do 8 węzłów – easy800, easyMFD lub easyControl mogą komunikować się ze sobą w odległości do 1000 metrów. Nie ma znaczenia, czy dany aparat wyposażony jest we własny program czy jest to rozproszony moduł wejścia / wyjścia. Uniwersalne aplikacje automatyki umożliwiają wykorzystanie maksymalnie 320 punktów wejść / wyjść.

CANopen
easyControl może pracować jako master lub slave w CANopen poprzez zintegrowany interfejs CANopen. easyControl można podłączyć bezproblemowo do wszystkich sterowników PLC, paneli sterujących, kontrolerów dysków i urządzeń na obiekcie wyposażonych CANopen.

Ethernet
easyControl wyposażony jest w interfejs Ethernet, w zależności od wersji urządzenia. Jest zatem doskonale przystosowane do wymagań, takich jak serwery OPC, proste programowanie i integracja z istniejącą infrastrukturą.

Łączenie w magistrale
Łączenie w magistrale komunikacyjne jest szczególnie łatwe przy użyciu modułów komunikacyjnych. Łączenie z wszystkimi jednostkami bazowymi eay600 / 700/800, MFD-Titan easyControl za pomocą easy-Link. Dostępne magistrale dla easyControl: PROFIBUS DP, CANopen, DeviceNet i AS-Interface.

Bluetooth
obszarami. Adapter umożliwia wygodnie zarządzanie i obsługę urządzeń zdalnie. 8-cyfrowy kod zabezpieczający PIN zapobiega nieuprawnionemu zdalnemu dostępowi do PLC.

OPROGRAMOWANIE:

CoDeSys jest systemem programowania dla easyControl bazującym na CoDeSys 3S dla sterowników przemysłowych w zgodności z międzynarodową normą IEC 61131-3. easy Soft CoDeSys obejmuje wszystkie pięć języków programowania IEC61131-3 (IL, LD, FBD, ST, AS), jak również graficzny język swobodnego przepływu CFC.

Cechy:

 • Pełna symulacja projektu nawet bez podłączonego PLC (symulacji w trybie offline)
 • Graficzna konfiguracja sterowania
 • Szeroka dokumentacja
 • Wysokowydajne narzędzia testowe i uruchomieniowe
 • Wszystkie wymagane poprawki udostępniane online
POLECANE
Wydarzenia