Data dodania 10 lipca 2017 /

Pełnowartościowe PLC kompaktowej obudowie

Minęło ponad 30 lat od momentu gdy firma Mitsubishi Electric wprowadziła na rynek europejski pierwsze kompaktowe sterowniki PLC. Przez ten czas mając na koncie ponad 10 milionów wykonanych instalacji sterowników kompaktowych, Mitsubishi stało się światowym liderem w tym sektorze rynku.

Małe rozmiary oraz równie niski koszt pozwolił sterownikom kompaktowym na otwarcie zupełnie nowych perspektyw w automatyce przemysłowej. Wiele zastosowań, których uprzednio nie można było zautomatyzować, obecnie korzysta z zalet tych sterowników.

Wprowadzenie sterownika FX3U dało początek trzeciej generacji doskonałej rodziny sterowników PLC Mitsubishi Electric. Nowy model flagowy po raz kolejny ustanawia nowe standardy i to nie tylko w klasie sterowników kompaktowych. Seria FX3U przenosi sterowniki kompaktowe w zupełnie nowy wymiar, pozwalając przy zachowaniu niewielkich wymiarów na uzyskanie wydajności, jaka niegdyś była dostępna wyłącznie dla większych systemów sterujących.

Tym samym rodzina FX składa się teraz z niezależnych, ale w pełni kompatybilnych serii produktów:

Kompaktowe urządzenia PLC

Co oferuje seria MELSEC FX?

 • Zastosowanie na całym świecie
  Dzięki dużemu zakresowi napięcia zasilającego, urządzenia sterujące FX można stosować na całym świecie
 • Uznanie na skalę światową
  Sterowniki Melsec FX spełniają wszystkie istotne standardy przemysłowe i standardy morskie
 • Elastyczne rozwiązania
  Jednostki podstawowe mogą być rozbudowane o moduły poszerzające oraz specjalne moduły funkcyjne, co pozwala idealnie dopasować konfigurację do danego zastosowania
 • Łatwe programowanie
  skomplikowane kody mogą być zawarte w jednej instrukcji
 • Prędkość
  W przypadku obróbki prędkości seria FX zawsze wyznaczała standardy prędkości wykonywania instrukcji (FX3U: 0,065 µs/instrukcja logiczna)
 • Kompatybilność
  Wszystkie produkty rodziny FX są w pełni kompatybilne, mimo tego, że różnią się od siebie i są od siebie niezależne

Urządzenia serii MELSEC-F

Jednostka centralna PLCJednostka centralna PLC

Kompletny sterownik z wbudowanym zasilaczem, procesorem centralnym oraz wejściami i wyjściami. Wyposażona jest w funkcje szybkich liczników oraz wyjścia pozycjonujące.

Rozszerzenie wejść/wyjśćRozszerzenie wejść/wyjść

Dostępny jest szeroki asortyment kompaktowych modułów wejść/wyjść z wbudowanym zasilaczem i modułów wejść/wyjść niezawierających zasilacza, z różną ilością wejść/wyjść i o różnej konfiguracji.

Sterowanie analogoweSterowanie analogowe

Dostępne są opcjonalne moduły wejść i wyjść analogowych, moduły z wejściami do podłączania czujników temperatury oraz moduły regulacji temperatury.

Szybkie zliczanieSzybkie zliczanie

Dostępne są dodatkowe moduły szybkich liczników, będące uzupełnieniem wbudowanych szybkich liczników o dodatkowe funkcje zliczania i zwiększające wydajność systemu w zakresie szybkiego zliczania impulsów.

Sterowanie pozycjonowaniemPozycjonowanieOprócz modułów pozycjonujących wyposażonych w interfejs sieci SSCNETIII, dostępne są także moduły pozycjonujące z szybkim wyjściem impulsowym.

Komunikacja sieciowaOpcjonalne moduły komunikacyjneDostępne są dodatkowe moduły rozszerzające do komunikacji z sieciami CC-Link i Ethernet, a także moduły obsługujące protokoły komunikacji szeregowej RS-232C i RS485.

Elementy opcjonalneElementy opcjonalne/Szkolenia

Oferta obejmuje cały szereg kabli połączeniowych, konwerterów sygnałów i programów szkoleniowych.

 

Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.)
POLECANE