Data dodania 18 lutego 2019 /

Technologia SmartBridge® od Pepperl+Fuchs stanowi łącznik między czujnikami, a Przemysłem 4.0: Dotychczas dane procesu generowane przez urządzenia będące częścią infrastruktury IO-Link były przetwarzane głównie w obiegu urządzenia. Wartościowe informacje o parametrach i statusie, które mogłyby dać wgląd w stan urządzenia, pozostają niewykorzystane. To właśnie tutaj widoczne są zalety technologii SmartBridge: interfejs SmartBridge jest wpięty w połączenie jednostki sterującej i urządzenia IO-Link. Pobiera on informacje przesyłane pomiędzy infrastrukturą IO-Link, a czujnikiem lub elementem wykonawczym i wysyła dane procesu do urządzenia mobilnego poprzez łączność Bluetooth.

Ta dodatkowa ścieżka komunikacji wprowadza całkowicie nowe ułatwienia w obsłudze czujników. Aplikacja SmartBridge, stworzona przez firmę Pepperl+Fuchs, wyświetla przesłane przez interfejs dane na ekranie tabletu lub smartfonu. Dzięki temu obsługa danych dotyczących stanu i procesu odbywa się za pomocą ekranu dotykowego i metody „Touch and Type”, przez co jest równie łatwa jak konfiguracja parametrów. Gdy tylko nowe urządzenie zostanie wykryte, wymagane sterowniki są wgrywane automatycznie. Sterowniki te umożliwiają graficzne i tekstowe przedstawienie odpowiedniego urządzenia polowego. Dane procesu można również rejestrować na karcie microSD w celu ich analizy na komputerze.

Ten prosty, wygodny sposób wyświetlania danych i parametrów urządzenia pomaga pracownikom technicznym w uruchamianiu maszyn i instalacji oraz upraszcza analizę awarii w przypadku czynności konserwacyjnych. Dzięki interfejsowi SmartBridge możesz wykorzystać pełny potencjał swoich urządzeń IO-Link!

Produkty

Interfejs SmartBridge WRM-F301-IO-B15-2V15:

  • Monitorowanie i kontrola urządzeń IO-Link za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne.
  • Bezreakcyjny dostęp do danych czujnika i danych siłownika z procesu produkcyjnego.
  • Rejestrowanie danych procesowych w celu monitorowania i rozwiązywania problemów.
  • Parametryzacja urządzeń IO-Link.
  • Interfejs IO-Link Bluetooth.
  • Wykrywanie błędów podczas konserwacji.
  • Sensorik 4.0

Więcej Informacji: https://www.pepperl-fuchs.com/poland/pl/classid_6420.htm

POLECANE