Data dodania 20 grudnia 2018 / 305

Bezstykowe przesyłanie energii – system bezobsługowy.

System przesyłu bezstykowego FreeCon Contactless, umożliwiają niezawodne i bezstykowe przesyłanie energii elektrycznej w zakresie mocy do 240 W, posiadając kompaktowe wymiary i maksymalną sprawność. Przesyłanie energii może być sterowane również za pomocą urządzeń PLC. A zatem jest możliwe bezpośrednie załączanie prądu 10 A przez sterownik PLC, bez potrzeby zastosowania dodatkowego stycznika.

Dzięki systemowi bezstykowego przesyłania energii FreeCon Contactless, można uniknąć awarii spowodowanych wadliwie działającymi stykami i znacznie obniżyć koszty utrzymania. W ten sposób można zautomatyzować na przykład systemy transportowe bez kierowcy. Można także zastąpić drogie i skomplikowane w utrzymaniu pierścienie ślizgowe, ponieważ sprzęgła FreeCon Contactless w sposób pewny przekazują energię nawet w ruchu obrotowym.

Zalety

Wysoka elastyczność dzięki nieograniczonym opcjom zbliżania

Strona wtórna systemu może być zbliżana do pierwotnej z dowolnego kierunku. Połączenie zostaje ustanowione natychmiast po ustawieniu obu modułów naprzeciw siebie. Połączenie to pozostaje stabilne, nawet w przypadku ruchu obrotowego modułów systemowych.

Wysoka gęstość mocy i maksimum sprawności

Po raz pierwszy w historii moc 240 W może być przesyłana bezstykowo za pomocą dwóch wyjątkowo małych modułów. Ekstremalnie małe straty przesyłu energii powodują, że sprawność systemu osiąga poziom ≥ 90%.

Całkowita ochrona przed wilgocią i brudem

W odróżnieniu od konwencjonalnych połączeń wtyk-gniazdo, które posiadają stopień ochrony tylko IP20 gdy wtyk nie jest w gnieździe, i styki zasadniczo nie są chronione, sprzęgła FreeCon zapewniają stały stopień ochrony IP65. Tak więc przy stosowaniu sprzęgieł FreeCon Contactless problemy powodowane brudnymi czy zaśniedziałymi stykami, należą już do przeszłości.

Szybki rozruch za pomocą złączy energetycznych PROFINET PushPull

Nasz sprawdzony standard złączy wtykowych do aplikacji na napięcie 24 VDC umożliwia szybką instalację i zapewnia, że moduły są zasilane w sposób pewny i niezawodny.

Elastyczność w montażu

Sprzęgła mogą być instalowane opcjonalnie na 3 różnych stronach, poprzez bezpośredni montaż na odpowiednich podzespołach maszyn, za pomocą uchwytów montażowych lub profili rowkowych. Daje to maksymalną elastyczność podczas instalacji. W wielu robotach przemysłowych zmiany narzędzi roboczych dokonywane są nawet kilkaset razy dziennie. W takich zastosowaniach tradycyjne styki są narażone na szybkie zużycie. Stosując system bezstykowej transmisji energii FreeCon Contactless można czerpać korzyści z niezawodnych i niewymagających konserwacji połączeń.

POLECANE
Wydarzenia