Data dodania 19 listopada 2018 /

Flagowy chwytak SCHUNK teraz dostępny także w wersji pyłoodpornej oraz w wersji certyfikowanej do użytku w atmosferze wybuchowej (ATEX)

Firma SCHUNK rozszerza portfolio produktowe swoich legendarnych uniwersalnych chwytaków PGN-plus-P: wszystkie rozmiary PGN-plus-P są teraz dostępne w wersji ATEX, certyfikowanej do użytku w atmosferze wybuchowej. Do końca roku wszystkie rozmiary będą dostępne także w wersji pyłoodpornej jako część katalogowej oferty SCHUNK, wraz z odpowiednimi zestawami do doposażenia istniejących chwytaków. Wersja pyłoodporna wyróżnia się tym, że można ją łączyć z innymi cechami produktu, jak możliwość stosowania w strefie zagrożenia wybuchem, bezkorozyjność, odporność na działanie wysokiej temperatury, czy wersja precyzyjna- tak, aby użytkownicy dysponowali większą elastycznością przy wyborze wariantów urządzenia.

Bezobsługowość przez cały okres eksploatacji

Chwytak PGN-plus-P firmy SCHUNK to realizacja jasno wytyczonego celu: większa wydajność przy niezmiennych wymiarach. Dzięki temu uzyskuje się lepszą dynamikę procesów, oszczędność miejsca oraz oszczędność kosztów inwestycyjnych. Wymiar wspornika między sześcioma przenoszącymi obciążenie ramionami opatentowanej prowadnicy wielozębnej został dwa lata temu zwiększony o 40%, a powierzchnia owalnego tłoka o około 15%, co spowodowało spore zamieszanie na rynku. Możliwe stało się przenoszenie wyższych maksymalnych momentów obrotowych, zakładanie dłuższych palców oraz przenoszenie cięższych elementów. Nowa konstrukcja bestsellera firmy SCHUNK zmniejsza zużycie i wydłuża żywotność, nawet pod normalnym obciążeniem.

Sprzyja temu fakt, że duża powierzchnia diagonalna układu klinowo- hakowego została w nowym chwytaku PGN-plus-P powiększona jeszcze bardziej, co zmniejsza do minimum zużycie i zwiększa niezawodność procesu obróbki. Ponadto kieszenie smarowe, rozmieszczone obwodowo w prowadnicy wielozębnej zapewniają ciągłe smarowanie powierzchni ślizgowych, a chwytak eksploatowany w czystym środowisku jest bezobsługowy przez cały cykl eksploatacji. Testy przeprowadzone w laboratorium firmy SCHUNK pokazały, że nowe produkty mają istotną przewagę nad innymi produktami dostępnymi na rynku, zwłaszcza pod względem żywotności. Czasy cyklu w średnim zakresie siedmiocyfrowym nie należą do rzadkości w przypadku SCHUNK PGN-plus-P. Ale z punktu widzenia użytkownika jeszcze ważniejsza jest duża niezawodność procesu oferowana przez moduły, istotna dla zapewnienia bezproblemowego funkcjonowania systemu.

Duża różnorodność opcji

Zakres wyposażenia chwytaków z rodziny PGN-plus-P jest wyjątkowy. Firma SCHUNK domyślnie wprowadziła możliwości połączeń śrubowych, podparcia lub centrowania. Dla zapewnienia równomiernego przepływu powietrza wewnątrz chwytaka przyłącze powietrza do przedmuchu zostało celowo umieszczone na środku. Na żądanie moduły dostępne są również z dodatkowym sprężynowym mechanizmem bezpieczeństwa do mechanicznego utrzymywania siły chwytania oraz z modułami kompensacyjnymi do kompensowania odchyłek kątowych. Duże wrażenie robi także oferta czujników. Jej zakres sięga od indukcyjnych czujników zbliżeniowych z łatwymi do regulacji krzywkami sterującymi, poprzez w pełni zintegrowane elektroniczne przełączniki magnetyczne i elastyczne czujniki położenia do obsługi maksymalnie pięciu obszarów, po czujniki analogowe o wysokiej rozdzielczości, umożliwiające pomiar z dokładnością do 0,03 mm. Firma SCHUNK dostarcza także specjalne systemy czujników radiowych, które monitorują bezprzewodowo skok szczęk chwytaka i są przeznaczone do stosowania w obrabiarkach, na ograniczonej przestrzeni lub w środowiskach z obecnością agresywnych mediów, czyli miejscach, w których obecność kabli zagrażałaby stabilności procesu.

POLECANE