Data dodania 30 sierpnia 2017 / 1045

Przekaźniki czasowe DIL ET zostały dopasowane do konstrukcji styczników DIL E. Wariant ETR 4 został zoptymalizowany do pomiarów i monitorowania przekaźników standardowych, jak i przekaźników bezpieczeństwa. Wariant ETR 2 przekaźnika czasowego jest zoptymalizowany do użycia w rozdzielnicach obsługowych (wymiary modułu 17.5 mm), co pozwala na oszczędność miejsca i jednolity wygląd osprzętu.


Przekaźniki czasowe ETR i DIL ET

Niezależnie od tego czy aplikacja obsługuje przenośniki taśmowe, kontroluje wentylatory, czy ruchome schody – ETR4 oferuje maksymalną niezawodność w szerokim zakresie zastosowań. Eaton ETR4 są doskonałym wyborem gdziekolwiek wymagane są ekstremalnnie precyzyjne opóźnienia i niezawodne operacje przełączania. Ponad to wąska kontrukcja obudowy i szeroki zakres napięcia czynie je doskonałymi do zastosowania w rozdzielnicach i systemach sterowania. Co więcej, różnorodność funkcji, która dochodzi do 10 w modelach wielofunkcyjnych, zapewnia spełnienie zapotrzebowania na wszystkie najważniejsze operacje czasowe za pomocą jednego urządzenia, minimalizując nadmiarowość nawet w przypadku różnorodności aplikacji.


Szeroki zakres czasu

Opóźnienie jest jednym z najważniejszych funkcji zależnych od czasu. Przekaźniki czasowe EATON z powodzeniem spełniają to zapotrzebowanie w szerokim zakresie czasu. Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z krótkimi sygnałami rozszerzeń, czy ekstremalnie długimi procesami. Wielozakresowowść przekaźników czasowych typ ETR 2, 4 i ETR DIL ET pozwala ustawić precyzyjnie czas w granicach od 0,05s do 100h. Przyk ładowo dla użycia przekaźnika ETR 4 w pierwszym kroku wybiera się zakres czasu „Range”, kolejno dokładny czas za pomocą „Time”, a funkcję pokrętłem „Function”.


Sygnalizację czyni prostą

Opto-izolowane wejście B1 uruchamiaja przekaźnik czasowy ETR4 z dowolnego punktu w obwodzie. Oszczęda to jeden kontakt i dodatkowe okablowanie. Możliwe jest także uruchamianie napięciem inne niż napiecie sterowania. Dla przykładu przekaźnik będzie zasilany 230V 50Hz, natomiast sygnał aktywujący to 24VDC. Czerwone diody LED sygnalizują stany przełączania przekaźników czasowych. Tymczasem dioda zielona świeci się gdy moduł jest zasilony, miga kiedy czas jest mierzony. Ponadto istnieje możliwość podłączenia zdalnego potencjometru ETR4-70/DILET70 używając zacisków Z1/Z2 by regulować czas zewnętrznie. Daje to możliość regulacji czasu przy zamkniętych drzwiach rozdzielnicy.


Stopień ochrony

Wszystkie urządzenia na rynek światowy zgodnie z IEC/EN 60947 z aprobatą UL/CSA. Wiele przekaźników cechują cewki wielo-napięciowe. Ułatwia to to konserwację oraz zwiększa elastyczność na wymagania klienta. W zależności od aplikacji, istnieje możliwość wyboru między jedno i wielo-funkcyjnymi przekaźnikami.

POLECANE
Wydarzenia