Data dodania 28 maja 2019 /

Jedno z najważniejszych zadań w produkcji przemysłowej to pomiar odległości. Różnorodność zastosowań jest jednak tak wielka, że żaden czujnik nie jest w stanie sprostać wszystkim tym zadaniom. Dlatego SICK dysponuje szeroką ofertą czujników do pomiaru odległości, które nadają się do bardzo wielu zastosowań. Ze względu na zasadę działania, dalmierze można podzielić na optoelektroniczne i ultradźwiękowe.

Czujniki pomiaru przemieszczeń

Niezmiennie wysoka jakość produktu dzięki optycznym pomiarom odległości z dokładnością co do mikrometra

Czujniki pomiaru przemieszczeń są precyzyjnymi czujnikami laserowymi o zakresach pomiarowych do 1000 mm. Ze względu na dokładność pomiaru stosowane są przede wszystkim w procesach ważnych z punktu widzenia jakości lub kosztów, polegających na regulacji, sortowaniu czy kontroli. Mierzone cechy to na przykład wymiary, pozycja i kształt. Dzięki zastosowaniu czujników pomiaru przemieszczeń oferowanych przez firmę SICK mogą Państwo poprawić jakość swoich produktów końcowych poprzez wdrożenie 100-procentowej kontroli jakości, redukując jednocześnie koszty wynikające ze zużycia materiału i przestojów.

więcej

Dalmierze dalekiego zasięgu

Szybkie, precyzyjne, dostosowane do konkretnych zastosowań – dalmierze SICK dalekiego zasięgu

Dalmierze dalekiego zasięgu oferowane przez firmę SICK łączą nadzwyczaj precyzyjne wyniki pomiarów z wysoką niezawodnością przy bardzo dużym zakresie pomiarowym. Dalmierze dalekiego zasięgu pracują na zasadzie pomiaru czasu przebiegu światła i mogą być używane do samych pomiarów albo jednocześnie do pomiarów i przełączania. Dzięki dużemu zakresowi pomiarowemu czujniki nadają się do zastosowań w wielu branżach i przy bardzo różnie postawionych zadaniach.

więcej

Czujniki ultradźwiękowe

Uniwersalny i precyzyjny pomiar za pomocą czujników ultradźwiękowych firmy SICK

Dźwięk to zjawisko naturalne, które każdej istocie żywej przekazuje informacje o jego otoczeniu – bezkontaktowo i na różne odległości. Właściwości dźwięku wykorzystują czujniki ultradźwiękowe SICK. Obiekty i odstępy są dokładnie rejestrowane i to przy wyśmienitym tłumieniu tła i niewrażliwości na wiele rodzajów substancji obcych obecnych w otoczeniu. Zastosowanie określa typ wyjścia – przełączające, analogowe lub połączenie wyjścia przełączającego i analogowego – wedle życzenia.

więcej

Wykrywacz pozycji

Dokładne pozycjonowanie względne – niezawodne i skuteczne

Wykrywacze pozycji DMP są czujnikami optoelektronicznymi, których zadanie polega na pozycjonowaniu z dokładnością co do milimetra. Ta rodzina czujników znajduje zastosowanie głównie w technice magazynowej i przenośnikowej, gdzie liczą się niezawodność, szybkość i precyzja. Dokładne pozycjonowanie odbywa się w osiach X i Y przy zasięgu roboczym od 200 mm do 2000 mm – w zależności od wariantu urządzenia.

Dalmierze średniego zasięgu

Perfekcyjne połączenie zasięgu, niezawodności, precyzji i ceny

Dalmierze średniego zasięgu oferują zakresy pomiarowe od 50 mm do 50 000 mm, co sprawia, że można ich używać w najróżniejszych aplikacjach. Dzięki wysokiej niezależności od struktury i koloru powierzchni obiektu pomiaru umożliwiają one poprawę jakości i stabilności procesu. Czujniki wyróżniają się znacznie uproszczoną obsługą i odpowiednio szybszym uruchomieniem. Stanowią perfekcyjne połączenie zasięgu, niezawodności, precyzji i ceny.

więcej

Liniowe czujniki pomiarowe

Nowy wymiar w technice pomiarów liniowych

Liniowe czujniki pomiarowe SICK dysponują wysoce innowacyjnymi technologiami, które pozwalają na bezkontaktowy pomiar prędkości i długości. W przypadku czujników OLM zastosowano system wizyjny, który rejestruje aktualną pozycję na podstawie zamontowanej taśmy z kodem kreskowym. Pełni ona funkcję miary referencyjnej, która służy czujnikom OLM do pozycjonowania na odcinku do 10 km z dokładnością do 0,15 mm. Nie ma przy tym znaczenia, czy droga przemieszczenia ma postać linii prostej czy krzywej. Czujniki z rodziny produktów OLV rejestrują długości i prędkości z użyciem laserowej technologii dopplerowskiej. Umożliwia ona wysoce precyzyjne pomiary na niemal wszystkich materiałach – i to przy prędkościach do 80 m/s i temperaturach materiału sięgających 1100 °C.

więcej

Optyczne przesyłanie danych

Optyczne przesyłanie danych – prosty sposób na komunikację bezprzewodową

System transmisji danych w podczerwieni typu ISD umożliwia komunikację bez okablowania. Typowe zastosowania obejmują na przykład technikę magazynową i przenośnikową w systemach układnic, gdzie potrzebna jest bezprzewodowa komunikacja pomiędzy pojazdem a stacjonarną częścią systemu. Optyczny system transmisji danych składa się z optycznie skorelowanej pary nadajnika i odbiornika, które służą do dwukierunkowej komunikacji na duże odległości. Jest to nieulegająca zużyciu, niedroga i wysoce niezawodna alternatywa w stosunku do kabli.

więcej

POLECANE