Data dodania 28 maja 2019 /

Wszechstronność zastosowań w zautomatyzowanych procesach produkcyjnych, np. w maszynach pakujących, stawia czujnikom najwyższe wymagania. Typowe zastosowania to detekcja nadrukowanych znaczników, wykrywanie etykiet oraz rozróżnianie barwnych powierzchni przy najwyższych prędkościach. Możliwe jest przy tym wykrywanie nawet najmniejszych części i precyzyjne pozycjonowanie obiektów. SICK dysponuje szeroką ofertą takich produktów, jak czujniki kontrastowe, bezznacznikowe, czujniki kolorów, czujniki luminescencji, widełkowe i matrycowe. Umożliwiają one wykonywanie wielu najróżniejszych zadań.

Czujniki kontrastu

Czujniki kontrastu są stosowane przede wszystkim w maszynach do pakowania i maszynach drukarskich do wykrywania znaczników. Czujniki kontrastu KT firmy SICK rejestrują najmniejsze różnice kontrastu przy największych szybkościach, np. nadrukowane znaczniki na foliach czy opakowaniach. Wykrywają niewielkie różnice szarości między znacznikiem a tłem na matowych, błyszczących lub przezroczystych powierzchniach. W zależności od wymagań dostępne są różne typy urządzeń z różnymi procedurami rejestrowania kontrastu i wariantami konfiguracji Teach-in.

więcej

Czujniki luminescencji

Doskonałe rozwiązanie do materiałów luminescencyjnych

Czujniki luminescencji wykrywają widzialne i niewidzialne znaczniki, które świecą w promieniach światła UV. Fluorescencyjne materiały i znaczniki są pewnie wykrywane na dowolnym nośniku, niezależnie od wzoru, koloru czy właściwości powierzchni. Czujniki luminescencji wysyłają promienie UV o długości fali ok. 375 nm. Materiały fluorescencyjne przekształcają promienie UV w widzialne światło o większej długości fali. Tak odbite światło jest odbierane i interpretowane przez czujnik luminescencji.

więcej

Czujniki widełkowe

Prostota, elastyczność i precyzja – wszystkie te cechy są oferowane przez jeden czujnik widełkowy.

W przypadku czujników widełkowych firmy SICK nadajnik i odbiornik są zintegrowane w tym samym korpusie, nie jest więc konieczna regulacja. Dzięki precyzyjnej wiązce świetlnej i wysokiej dokładności detekcji wykrywane są nawet najmniejsze różnice w tłumieniu światła. Duża liczba różnych wielkości widełek, łatwy montaż i bardzo duża odporność na światło zewnętrzne to tylko niektóre zalety tych czujników widełkowych.

więcej

Czujniki matrycowe

Wiersz po wierszu z coraz lepszym efektem – czujniki matrycowe Ax20

Czujnik matrycowy działa na zasadzie próbkowania. Samodzielnie wykrywa najmniejsze różnice poziomu szarości w widocznym obszarze. Pozycjonowanie np. krawędzi wstęgi papieru na podstawie położenia krawędzi wstęgi lub na podstawie kontrastowej linii to tylko jedno z wielu zastosowań. W podobny sposób można wykrywać szerokości, średnice i szczeliny. Wyjątkowo kompaktowy i wytrzymały metalowy korpus umożliwia zastosowanie także w bardzo ciasnych lub problematycznych przestrzeniach.

więcej

Czujniki koloru

Detekcja koloru

Czujniki koloru wykrywają kolor powierzchni. Czujniki wysyłają światło (czerwone, zielone, niebieskie) na kontrolowane obiekty, obliczają współrzędne chromatyczne odbitego promieniowania i porównują z wcześniej zapamiętanymi wartościami wzorcowymi. Jeżeli wartości kolorów mieszczą się w ramach ustalonego pasma tolerancji, aktywowane jest wyjście przełączające.

więcej

Czujniki połysku

Duża wydajność w przypadku materiałów połyskliwych

Czujnik połysku Glare wykrywa połysk i rozróżnia połysk na równych powierzchniach. Dba przy tym o możliwie najlepszą równowagę między niezawodnością a redukcją kosztów. Połysk na powierzchni obiektów uchodził dotąd za czynnik zakłócający, a inżynierowie usilnie starali się rozwiązać ten problem. Teraz właściwości połysku stały się kryterium rozróżniającym w sterowaniu procesem – niezależnie od koloru, przezroczystości czy wzorzystości. Obecnie prędzej zobaczymy błysk w oku inżyniera, niż połysk na jego czole. Czujnik Glare, wykorzystujący inteligentną technologię Delta-S, to kolejny kamień milowy w rozwoju czujników zorientowanych na potrzeby klientów. Zaś firma SICK wzmacnia swoją wiodącą pozycję w zakresie czujników optoelektronicznych do wykrywania najróżniejszych obiektów.

więcej

Czujniki kontrastu, koloru i luminescencji

Sterowanie wykrywaniem także w trudnych zastosowaniach z nadrukowanymi znacznikami

Czujniki kontrastu, koloru i luminescencji stanowią uzupełnienie naszej rodziny czujników kontrastu. Wszystkie czujniki są wyposażone w system sterowania rejestrowaniem i tym samym są optymalnym rozwiązaniem do wykrywania znaczników maszyn drukujących w warunkach trudnego nadruku o niezwykle małym kontraście, złożonych, wielokolorowych nadruków lub przy bardzo dużych prędkościach. Nasza paleta czujników kontrastu, koloru i luminescencji obejmuje także wariant światłowodowy z certyfikatem ATEX, do stosowania w strefach zagrożenia wybuchem (np. przy stosowaniu farb drukarskich na bazie rozpuszczalników).

więcej

Czujniki do rozpoznawania wzorców

Od rozpoznawania wzorców po szybkie określanie pozycji

Czujnik do rozpoznawania wzorców to próbkujący czujnik optoelektroniczny. Wyraźne wzorce obrazu służą jako referencja do późniejszego stabilnego wykrywania i pozycjonowania obiektów. Niezależnie od znaczników referencyjnych, za pomocą inteligentnych algorytmów przetwarzania sygnału generowany jest stabilny sygnał przełączający przy dużych prędkościach. Do typowych obszarów zastosowań należy m.in. przemysł opakowaniowy.

więcej

POLECANE