Data dodania 28 czerwca 2021 /

Firma Weintek dostarcza panele operatorskie dopasowane do automatyki przemysłowej. W ostatnich latach, gdy zainteresowanie skupia się na inteligentnych możliwościach, zintegrowanej komunikacji i aplikacjach bezprzewodowych, rola paneli HMI i ich perspektywy na przyszłość również uległy zmianie. Weintek, dostrzegając wciąż duże potrzeby w tych kwestiach oraz chcąc zaoferować bardziej elastyczne rozwiązania, wprowadza model cMT3102X. Jest to nowy typ interfejsu HMI, który umożliwia podłączenie modułu rozszerzającego WiFi – M02. Moduł możliwy jest do nabycia osobno.

cMT3102X, jako zaawansowany interfejs HMI najnowszej serii cMT X o przekątnej 10,1 cala, jest wyposażony w wiele funkcji programowych oraz sprzętowych. Co ważniejsze, jest to pierwszy interfejs HMI obsługujący moduł rozszerzeń komunikacyjnych. M02 to moduł rozszerzeń WiFi, który uzupełnia cMT3102X o łączność bezprzewodową. W większości instalacji urządzenie to będzie montowane w stalowej szafie. Ma tu więc znaczenie obecność zewnętrznej anteny którą można wynieść poza szafę.

Cechy cMT3102X:

• Nieporównywalna prędkość serii cMT X
Czterordzeniowy procesor A17 zapewnia dużą moc obliczeniową i przetwarzanie grafiki. Dostępne jest programowanie JS Object.

• Atrakcyjny wygląd
Minimalistyczny czarny design i srebrna ramka zapewniają atrakcyjny wygląd oraz podkreślają najwyższą jakość.

• Podwójne porty Ethernet
Podwójny port rozdziela warstwy aplikacji i warstwy fizyczne, gwarancja praktycznej konfiguracji w integracji obiektu z komunikacją na zewnątrz.

• Obsługa modułu komunikacyjnego
Moduł rozszerzeń M02 dodaje łączność Wi-Fi, co pomaga przezwyciężyć przeszkody związane z okablowaniem lub instalacją w obiektach mobilnych.

• Obsługa oprogramowania/sprzętu
Wiele zaawansowanych funkcji, takich jak sterownik SIEMENS MPI i CAN Bus, JS Object, WebView, OPC UA, MQTT, SQL Database, PLC Web Browser, CODESYS. EasyAccess 2.0 nie tylko spełnia ogólne wymagania automatyzacji, ale także jest kluczem do udanej integracji systemu. Minimalna wersja oprogramowania narzędziowego: EasyBuilder Pro V6.05.02 lub nowsza.

Cechy M02:

• Modułowa konstrukcja
Moduł MO2 rozszerza możliwości komunikacyjne HMI o połączenie WiFi.

• Obsługa Wi-Fi
Obsługiwane standardy WiFi obejmują IEEE 802.11 b/g/n.

• Antena zewnętrzna
Do zestawu dołączona jest antena 2,94dBi z magnetyczną podstawą. Podstawa możliwi zainstalowanie anteny w miejscu, które pozwoli zmaksymalizować siłę sygnału.

• Montaż
Moduł, po zainstalowaniu na interfejsie HMI, charakteryzuje się kompaktową konstrukcją i niewielkim wysunięciem. Dzięki czemu nie występuje problem z miejscem w szafie sterowniczej.

Multiprojekt Automatyka Sp. z o.o.
POLECANE