Data dodania 9 sierpnia 2021 /

W drodze do IoT: WAGO oferuje bramki RS-485 dla EnOcean® i Zigbee®.

Inteligentne sterowanie oświetleniem i techniką budynkową za pomocą komunikacji radiowej staje się dla inwestorów coraz atrakcyjniejsze, zwłaszcza w obliczu rosnącego znaczenia IoT.

WAGO wprowadza na rynek bramki RS-485 dla dwóch protokołów radiowych EnOcean® i Zigbee®, które można podłączyć do WAGO I/O System 750 za pomocą interfejsu szeregowego. Do tego celu wykorzystywany jest albo moduł szeregowy systemu I/O, albo sterownik z interfejsem szeregowym.

Integracja z e!COCKPIT i obsługa standardowych protokołów, takich jak Modbus i ESP-3 (EnOcean®) upraszczają dwukierunkową komunikację między systemem I/O a bramkami EnOcean® lub Zigbee®.

Transmisja szeregowa umożliwia stosowanie długich przewodów, dzięki czemu bramki mogą być instalowane w sporym oddaleniu od systemu I/O. Jest to szczególnie ważne, jeśli sterownik i system I/O znajdują się w bardziej odległym pomieszczeniu, ponieważ maksymalne zasięgi standardów radiowych w budynku są ograniczone.

Atrakcyjne wzornictwo i wewnętrzna antena pozwalają na montaż również w widocznym miejscu, np. na ścianie lub na suficie. Możliwa jest również instalacja szafie sterowniczej, dzięki zintegrowanemu wspornikowi szyny montażowej oraz opcji podłączenia anteny zewnętrznej.

Planowana dostępność – 3. kwartał 2021 r.

Korzyści:

  • Proste podłączenie bramek EnOcean® i Zigbee® do WAGO I/O System 750
  • Możliwa instalacja w dużej odległości od systemu I/O
  • Atrakcyjne wzornictwo pozwala na

POLECANE