Data dodania 30 października 2018 / 133

Sprawna automatyzacja to podstawa każdego efektywnego procesu produkcyjnego. Dzięki zwiększeniu udziału maszyn i technologii w niektórych procesach produkcyjnych zwiększa się wydajność i optymalizują się koszty produkcji. Jakie są największe trudności z wdrożeniem procesów automatyzacji? To bardzo postępowa dziedzina,bardzo złożona i szybko rozwijająca się.Nie jest to jej wadą, ale na pewno sporym wyzwaniem. Osoby, które się nią zajmują potrzebują stałego dostępu do najbardziej aktualnych informacji. Zostaną one zaprezentowane podczas Konferencji: „Automatyzacja i komunikacja sieciowa w zakładach produkcyjnych”.

Termin: 28 listopada g. 9:00-15:30, warsztaty g. 15:45-17:00

Miejsce: Hotel Prime Bytom, ul. Strzelców Bytomskich 87C, Bytom

Zasady udziału: dla przedstawicieli zakładów produkcyjnych wydarzenie jest bezpłatne

Podczas Konferencji Technicznej poza zagadnieniami związanymi z automatyzacją pojawią się także kwestie infrastruktury komunikacyjnej, która jest integralną częścią instalacji technologicznych w przemyśle, energetyce,ect. Prelegenci skupią się m.in. na tematach związanych z uruchamianiem, zarządzaniem i utrzymaniem przemysłowych sieci Ethernet, bezprzewodowych przemysłowych rozwiązaniach komunikacyjnych. Opowiedzą o nowych protokołach i standardach komunikacyjnych, hybrydowym bezpieczeństwie oraz rozwiązaniach „cloud’owych”.

Ścisłe połączenie postępującej integracji poziomu produkcyjnego zakładów przemysłowych z obszarem IT i systemami biznesowymi tworzy dla dostawców urządzeń sieciowych jeszcze bardziej atrakcyjny, ale też konkurencyjny rynek branżowy.

Uczestnictwo w Konferencji zapewni niezwykle cenną, bezpośrednią konsultację z praktykami z obszaru najnowszych rozwiązań w schemacie: prezentacje + praktyczne warsztaty + konsultacje specjalistów = pełna wiedza uczestników.

Dla kogo?

Pracownicy działów produkcji, technicznych, Utrzymania Ruchu, technologicznych i konstruktorskich, badań i rozwoju, zakupów, a także prezesi, właściciele, dyrektorzy wykonawczy zakładów produkcyjnych.

W PROGRAMIE M.IN.

 • Układy bezpieczeństwa w systemach zrobotyzowanych
 • Zalety parametryzacji i pomiarów z wykorzystaniem IO-Link
 • Dobór kabli w procesie automatyzacji i komunikacji linii produkcyjnych
 • Cyberbezpieczeństwo przemysłowe – jak chronić sieci produkcyjne
 • Decentralizacja instalacji i skrócenie czasów przestojów
 • Rozproszone systemy pomiarowe w diagnostyce maszyn i procesów

PO CZĘŚCI PRELEKCYJNEJ DLA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁY PRZYGOTOWANE DWA PRAKTYCZNE WARSZTATY:

1. ROZWIĄZANIA WIZYJNE W APLIKACJACH PRZEMYSŁOWYCH

Praktyczny kurs na tematskutecznych i sprawdzonych rozwiązań wizyjnych. Uczestnicy dowiedzą się jak skutecznie realizować aplikacje kontroli jakości, a podczas praktycznych ćwiczeńdokładnie zrozumieją przedstawiane koncepcje.

Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji zainteresowanych w zakresie wykorzystania rozwiązań wizyjnych do kontroli jakości i usystematyzowanie wiedzy na ten temat. Zgromadzeni zapoznają się także z nowościami z obszaru rozwiązań wizyjnych (system multikamerowy).

2. SYSTEM SIECIOWY W INSTALACJI BEZPIECZEŃSTWA

Eksperci opowiedzą o prostej i przejrzystej instalacji bezpieczeństwa, dzięki której można zmniejszyć czasy przestojów w zakładzie, przy zachowaniu najwyższych parametrów bezpieczeństwa.Warsztaty będą nastawione na zdobycie praktycznej wiedzy w zakresie uruchomienia i szybkiej diagnostyki instalacji Safety.

Celem warsztatów jestpodniesienie kompetencji pracowników działu Konstrukcji Maszyn i Utrzymania Ruchu w zakresie wykorzystania systemów Safety oraz wiedzy w zakresie systemów Safety w TIA Portal. Zaprezentowane zostaną także możliwości sieci PROFIsafe.

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Krajowej Izby Gospodarczej.

ZAREJESTRUJ SIĘ
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Co otrzymasz w ramach uczestnictwa?

 • udział w prelekcjach i wybranym warsztacie
 • przerwy kawowe i ciepły poczęstunek
 • imienny certyfikat potwierdzający udział w konferencji
 • pakiet materiałów konferencyjnych
 • dostęp do prasy branżowej

Więcej informacji: www.axonmedia.pl/konferencje/aktualne/automatyzacja-komunikacja-sieciowa-listopad-2018-bytom/

Kategoria : Wydarzenia
Lokalizacja : Śląskie
Start : 28.11.2018
Czas trwania : 1 dzień
POLECANE
Wydarzenia