Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

MITSUBISHI ELECTRIC NEWS

FACEBOOK

YOUTUBE

TWITTER

LINKEDIN

Mitsubishi Electric – Oddział w Polsce

Mitsubishi Electric to światowy lider w produkcji sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zapewnia wysoce niezawodne rozwiązania zarówno klientom korporacyjnym, jak i indywidualnym na całym świecie, w tym również w Europie Środkowo -Wschodniej.

Polski oddział Mitsubishi Electric zarządza sprzedażą, serwisem oraz wsparciem technicznych poprzez lokalne biura oraz sieć dystrybutorów w regionie Europy Środkowo Wschodniej, która obejmuje Polskę, Czechy, Węgry, Słowację, Rumunię, Bułgarię, Słowenię oraz pozostałe kraje bałkańskie.Zmieniamy świat na lepsze przy użyciu zaawansowanych technologii.

Motto firmy „Changes for the Better” — czyli zmiany na lepsze — zawiera w sobie wszystko, do czego dążymy i aspirujemy, aby przez innowacyjność każdego dnia wpływać na rozwój społeczeństwa i przemysłu. Od 90 lat pomagamy tworzyć lepsze jutro, wykorzystując nasze najnowocześniejsze technologie.

 • Serwonapędy
 • Sterowniki Motion
 • Falowniki
 • Roboty przemysłowe MELFA
 • Aparatura kontrolno-pomiarowa
 • Pulpity operatorskie
 • Styczniki i rozruszniki silnikowe
 • SCADA (MAPS)
 • Monitoring zużycia energii
 • Sterowniki programowalne MELSEC
 • Sterowniki do prostych zastosowań
 • Wyłączniki próżniowe nieskiego napięcia
 • Mitsubishi CNC

MELSERVO to system składający się z silnika serwo i wzmacniacza, idealny do sterowania ruchomymi częściami różnych maszyn. Zapewnia możliwość nadzwyczajnie precyzyjnej i łatwej regulacji szybkości, obrotów, wyrównania, położenia itp. Dzięki temu można budować i rozwijać konkurencyjne maszyny w każdym przemyśle.

Dowiedz się więcej

Sterowniki umożliwiające bardzo precyzyjne sterowanie położeniem. Silnik serwo jest sterowany za pomocą szybkiej sieci optycznej SSCNET, a skomplikowane sterowanie synchroniczne przebiega bardzo łatwo.

Dowiedz się więcej

Seria FREQROL falowników do ogólnego zastosowania umożliwia łatwe wprowadzanie zmian szybkości 3-fazowych silników indukcyjnych. Szeroki asortyment produktów zapewnia optymalne sterowanie oraz oszczędność energii dla wielu rodzajów maszyn.

Dowiedz się więcej

Najlepsze w swojej klasie. Mniejsze, lżejsze i szybsze roboty, zdolne do wykonywania jeszcze cięższych zadań — zarówno pod względem obciążenia, jak i funkcjonalności. Na zaawansowany rozwój produktów firmy Mitsubishi Electric ogromny wpływ miało z pewnością wprowadzenie silników i sterowników wyposażonych w zestaw układów scalonych T64-bit RICS. Dostępne modele robotów są teraz wyposażone w wiele funkcji takich jak wykrywanie kolizji czy pomiar siły, sprawiając, że są one bezpieczne dla operatora. Są wykorzystywane w coraz większej liczbie zakładów w każdym przemyśle, czy to samochodowym, czy life science, czy spożywczym.

Dowiedz się więcej

Aparatura kontrolno-pomiarowa niskiego i średniego napięcia

Pozycja lidera w branży producentów sprzętu i systemów do wytwarzania i dystrybucji energii sprawia, że firma Mitsubishi Electric i jej technologie są znane z niezawodności, bezpieczeństwa i niezwykle wysokiej wydajności. Nasze rozdzielnie i systemy niskiego i średniego napięcia są instalowane w podstacjach elektrowni, fabrykach i kompleksach budynków na całym świecie, pomagając w zapewnieniu stabilnych dostaw energii elektrycznej wszędzie tam, gdzie jest takie zapotrzebowanie.

 • Rozdzielnice z izolacją gazową typu C-GIS
 • Wyłączniki gazowe
 • Rozdzielnie niskiego napięcia
 • Rozdzielnie średniego napięcia
 • Systemy zarządzania dla podstacji (MELSAS-S)
 • Wyłączniki próżniowe i kontaktory

Dowiedz się więcej

Panele operatorskie (HMI) serii GOT zostały opracowane z myślą o maksymalnej funkcjonalności. Spełniają one potrzeby naszych klientów, dając im wydajność, jakiej poszukiwali, oraz zwiększając ich możliwości produkcyjne. Szeroki wachlarz paneli sprawia, iż można znaleźć model odpowiedni w każdych warunkach takich jak przemysł górniczy czy bardzo wymagający przemysł spożywczy.

Dowiedz się więcej

Styczniki elektromagnetyczne są wykorzystywane do sterowania (włączania/wyłączania) narzędziami mechanicznymi, systemami klimatyzacji, oświetlenia itp. Firma Mitsubishi Electric oferuje szeroki asortyment styczników do wielu zastosowań.

Dowiedz się więcej

MAPS (Mitsubishi Adroit Process Suite) został skonstruowany tak, aby oferować w pełni zintegrowane rozwiązanie do zarządzania, które może znacząco obniżyć koszt i nakłady na projektowanie oraz pozwoli uzyskać oszczędności nawet na poziomie 50%.

W odróżnieniu od tradycyjnych programów SCADA, MAPS oferuje ściśle zintegrowane rozwiązanie SCADA i PLC, środowisko zbudowane wokół wstępnie skonfigurowanych i sprawdzonych bibliotek inżynierskich, dostarczanych razem z wbudowanym kompletnym zestawem narzędzi do diagnostyki i konserwacji oraz zintegrowanymi funkcjami do zarządzania dokumentami.

Dowiedz się więcej

Asortyment urządzeń pomiarowych firmy Mitsubishi Electric obejmuje produkty do niemal wszystkich zastosowań, w tym pomiarów ilościowych; mierzenia, wyświetlania, rejestrowania i nadzorowania zasilania, napięcia oraz natężenia w zakładach przemysłowych i budynkach.

Dowiedz się więcej

Seria MELSEC jest nieustannie ulepszana, aby spełniać przyszłe wymagania i oczekiwania klientów. Rozszerzona oferta sterowników oraz systemy sieciowe zapewniają przyszłościowe rozwiązania o wysokich parametrach. Oferta sterowników PLC MELSEC dzieli się na dwie grupy:
Modułowe sterowniki PLC z serii iQ-R i Q oraz

kompaktowe sterowniki PLC z serii iQ F i FX

Dowiedz się więcej

Łatwy w obsłudze podstawowy model sterownika do prostych zastosowań. Sterowniki ALPHA2 oferują proste i niezawodne sterowanie w różnorodnych zastosowaniach z zakresu automatyki, które obejmują instalacje oświetleniowe, klimatyzacyjne i alarmowe oraz układy regulacji temperatury i wody.

Dowiedz się więcej

Wyłączniki instalacyjne i wyłączniki zmiennozwarciowe (ELCB) firmy Mitsubishi Electric są zgodne z normami międzynarodowymi, w tym standardami europejskimi i chińskimi. Szeroka gama produktów, w tym przyjazna dla środowiska seria WS-V, spełnia zróżnicowane potrzeby naszych klientów, tam gdzie liczy się oszczędność energii i miejsca.

Dowiedz się więcej

Sterowniki CNC to podstawowe systemy i technologia bazowa w branży maszynowej i przemyśle wytwórczym. Sterowniki CNC firmy Mitsubishi Electric są wyposażone w najnowocześniejsze procesory i szybką sieć optyczną serwo, dzięki czemu umożliwiają szybką i precyzyjną pracę maszyn. Zapewnia to możliwości rozwoju w takich branżach, jak motoryzacja czy przemysł IT, oraz wielu innych.

Artykuły związane z Mitsubishi Electric

MyMitsubishi

MyMitsubishi to baza wiedzy o produktach, rozwiązaniach, filmach, instrukcjach, programach i technologiach Mitsubishi Electric. Aby w pełni korzystać z informacji niezbędne jest posiadanie loginu i hasła.

Aby uzyskać login i hasło, należy wypełnić krótki formularz, po potwierdzeniu emailem Profil staje się aktywny.

Zarejestruj się na MyMitsubishi

Produkty Mitsubishi Electric  w katalogu iAutomatyka.pl

Kontakt do Mitsubishi Electric – Oddział w Polsce

KRAKÓW
Biuro w Balicach k. Krakowa ul. Krakowska 48 PL-32-083 Balice Tel.: +48 (0) 12 347 65 00
WARSZAWA
Biuro w Warszawie Łopuszańska 38C PL - 02-232 Warszawa Tel.: +48 (0) 22 468-27-00
POZNAŃ
Biuro w Poznaniu Krzemowa 1, Złotniki k. Poznania PL - 62-002 Suchy Las Tel.: +48 (0) 61 66 72 100
WROCŁAW
Biuro we Wrocławiu Klecińska 123 PL - 54-413 Wrocław Tel.: +48 (0) 71 339-40-26