Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/06/wyrozniona_9.jpg

Automatyczny Podcast #9: Mistrzostwa Polski Programistów PLC


Artykuł z serii: Automatyczny Podcast


Listen to „009 Mistrzostwa Polski Programistow PLC” on Spreaker.

Historia programowalnych sterowników logicznych liczy sobie ponad 50 lat, a dopiero niedawno, bo w 2018 roku zorganizowano pierwsze Mistrzostwa Polski Programistów PLC. Druga edycja i finały, które odbyły się 16 marca 2019 we Wrocławiu cechowały się rekordową pulą nagród, sięgającą aż 30 tysięcy złotych!

Nazwa jest nieco przewrotna i nie wynika z niej, że są to zawody, w których mogą brać udział jedynie uczniowie oraz studenci. Organizatorami Mistrzostwa są:

  • Studenci zrzeszeni w Stowarzyszeniu Naukowym Studentów „Automatyk”,
  • Wydział elektryczny Politechniki Wrocławskiej,
  • Akademickie Koło SEP przy Politechnice Wrocławskiej.

Nasza opinia i ocena:

Czemu tak późno?! Dlaczego ja studiując nie miałem takiej szansy?! Spotykałem się z zastrzeżeniami, że impreza tylko dla studentów i uczniów i powinna nazywać się akademickie mistrzostwa. Z jednej strony racja, ale z drugiej od czegoś trzeba zacząć i być może za jakiś czas jedna z kategorii będzie kategorią OPEN dla wszystkich.

Każda edycja przynosi coś nowego i organizatorzy robią wszystko, aby z każdym rokiem był lepiej. Do tej pory mieliśmy dwie edycje i w tegorocznej widać było, że wyciągają wnioski z drobnych niedociągnięć, jaki zawsze na tego typu imprezach się pojawiają. Tym bardziej pracują przy tym osoby, które dopiero uczą się, jak organizować tak dużą imprezę.


Więcej z serii: Automatyczny Podcast


Utworzono: / Kategoria: , ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY