Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2019/06/wyrozniona_12.jpg

Automatyczny Podcast #12: Pasja automatyki, czyli automatyk na swoim


Artykuł z serii: Automatyczny Podcast


Listen to „012 Pasja automatyki czyli automatyk na swoim” on Spreaker.
Marzeniem wielu ludzi jest praca na własny rachunek. Niektórzy uważają to za świetny pomysł, ale zupełnie nie wiedzą, jak się za to zabrać. Inni rezygnują z etatu, zakładają firmę i szukają klientów, co okazuje się najczęściej droga donikąd.

W tym odcinku gościem jest Krzysztof Noworyta – automatyk, szkoleniowiec oraz autor bloga pasja-automatyki.pl. Jakie zalety i wady ma praca na swoim? Jak się za to zabrać, aby odnieść sukces?

Działalność gospodarcza to nie jest łatwy kawałek chleba. W Twojej gestii jest znaleźć klienta, wykonać dla niego usługę, wystawić fakturę, rozliczyć podatki i odprowadzić odpowiednie składki. Wszystko na pierwszy rzut oka wygląda nieskomplikowanie. Już samo poszukiwanie klientów może doprowadzić do szewskiej pasji. Bo jak i gdzie to robić? Od czego zacząć? Ogłaszać się na bilbordzie? W gazecie, czy w Internecie? Ilu klientów musiałbym mieć, aby się utrzymać?

A co z narzędziami tudzież odpowiednim sprzętem komputerowym, czy oprogramowaniem, które dla niektórych urządzeń jest drogie – przynajmniej na starcie. Skoro już znajdę klienta i wycenie zlecenie, to pojawiają się zagrożenia, że źle wyceniłem zadanie i spędzę na pracy bardzo dużo czasu i zarobie przysłowiowe grosze lub co gorsza, delikwent nie zapłaci faktury. Nie raz słyszało się takie historie, w których złote strzały okazywały się gwoździem do trumny.

Na etacie takich kłopotów nie ma, bo to pracodawca ma mi zapewnić odpowiednie narzędzia i sprzęt, ale z drugiej strony pensja też jest stała i nie ma co oczekiwać, że w jednym miesiącu zarobię kilka razy więcej niż w poprzednim.

Źródło zdjęcia wyróżnionego


Więcej z serii: Automatyczny Podcast


Utworzono: / Kategoria: , , ,

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY