Partnerzy

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KursyAutomatyki.pl - portal z kursami online z automatyki przemysłowej. Znajdziesz tam zarówno darmowe kursy, jak i płatne, pełne z wiedzy i doświadczenia od ekspertów. Po zapisie na kurs otrzymujesz dostęp do logicznego ciągu nagrań i ćwiczeń, do których możesz wracać wielokrotnie. Na zakończenie kursu czeka Cię test sprawdzający, po którym otrzymasz dwa certyfikaty w języku polskim i angielskim. Dołącz już teraz!

Automatyzacja to nasz świat. Perfekcyjne rozwiązania - nasz cel. Obecnie firma Pepperl+Fuchs jest znana klientom na całym świecie jako przedsiębiorstwo pionierskie i innowacyjne w dziedzinach takich, jak ochrona przeciwwybuchowa instalacji elektrycznych czy technologie czujników. Zawsze koncentrujemy się na wymaganiach klientów. Pasja, z jaką poświęcamy się automatyce, oraz przełomowe technologie, jakimi dysponujemy, pozwalają nam owocnie współpracować z klientami — tak dziś, jak i w przyszłości.

Rozwiązania dostarczane przez WAGO. już od wielu lat wspierają naszych klientów w dążeniu do sukcesu. Poczynając od prostych instalacji elektrycznych, a kończąc na skomplikowanej infrastrukturze zarządzającej procesami przemysłowymi czy automatyką budynkową. Sprawdźcie jak rozwiązania WAGO, mogą wesprzeć Was w drodze do Waszego sukcesu.

Dostarczamy produkty i rozwiązania z zakresu Przemysłowej Techniki Łączeniowej. Już od ponad 160 lat Weidmüller jest synonimem kompetencji i niezawodność. Oferujemy rozwiązania dla takich branż jak przemysł maszynowy, technika procesowa, produkcja urządzeń, energetyka i transport. Wspieramy naszych Klientów i Partnerów w ponad 80 krajach, produktami, rozwiązaniami i usługami w zakresie połączeń elektrycznych oraz układów zasilania, przetwarzania sygnałów oraz transmisji danych w środowisku przemysłowym.

Oni już dołączyli do Projektu iAutomatyka

Automatyczny Podcast #12: Pasja automatyki, czyli automatyk na swoim

Listen to „012 Pasja automatyki czyli automatyk na swoim” on Spreaker.
Marzeniem wielu ludzi jest praca na własny rachunek. Niektórzy uważają to za świetny pomysł, ale zupełnie nie wiedzą, jak się za to zabrać. Inni rezygnują z etatu, zakładają firmę i szukają klientów, co okazuje się najczęściej droga donikąd.

W tym odcinku gościem jest Krzysztof Noworyta – automatyk, szkoleniowiec oraz autor bloga pasja-automatyki.pl. Jakie zalety i wady ma praca na swoim? Jak się za to zabrać, aby odnieść sukces?

Działalność gospodarcza to nie jest łatwy kawałek chleba. W Twojej gestii jest znaleźć klienta, wykonać dla niego usługę, wystawić fakturę, rozliczyć podatki i odprowadzić odpowiednie składki. Wszystko na pierwszy rzut oka wygląda nieskomplikowanie. Już samo poszukiwanie klientów może doprowadzić do szewskiej pasji. Bo jak i gdzie to robić? Od czego zacząć? Ogłaszać się na bilbordzie? W gazecie, czy w Internecie? Ilu klientów musiałbym mieć, aby się utrzymać?

A co z narzędziami tudzież odpowiednim sprzętem komputerowym, czy oprogramowaniem, które dla niektórych urządzeń jest drogie – przynajmniej na starcie. Skoro już znajdę klienta i wycenie zlecenie, to pojawiają się zagrożenia, że źle wyceniłem zadanie i spędzę na pracy bardzo dużo czasu i zarobie przysłowiowe grosze lub co gorsza, delikwent nie zapłaci faktury. Nie raz słyszało się takie historie, w których złote strzały okazywały się gwoździem do trumny.

Na etacie takich kłopotów nie ma, bo to pracodawca ma mi zapewnić odpowiednie narzędzia i sprzęt, ale z drugiej strony pensja też jest stała i nie ma co oczekiwać, że w jednym miesiącu zarobię kilka razy więcej niż w poprzednim.

Źródło zdjęcia wyróżnionego