Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2022/08/zdj_Harmony.jpg

Antybakteryjne przyciski Schneider Electric odpowiedzią na oczekiwania przemysłu


Pandemia COVID 19 zmieniła postrzeganie dbania o higienę w wielu obszarach życia. W 2020 roku tylko w Stanach Zjednoczonych sprzedaż środków do dezynfekcji rąk wzrosła o 600% w stosunku do poprzedniego roku . Podobny wzrost zapotrzebowania na tego typu środki odnotowano także w Polsce. Schneider Electric, lider cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży produkcyjnej i wprowadza na rynek antybakteryjne przyciski Harmony. Rozwiązanie ułatwia pracę w dużych zakładach, ograniczając ryzyko zachorowalności.

Domieszka srebra i środek antybakteryjny zawarte w powłoce przycisku Harmony ograniczają rozwój bakterii i drobnoustrojów aż o 95 proc. w ciągu 15 minut, a w ciągu dwóch godzin ich skuteczność wzrasta do 99 proc.

Powłoka przycisku skutecznie zapobiega także powstawaniu nieprzyjemnego zapachu, plam, odbarwień, a także jest odporna na uszkodzenia i korozje. Dzięki temu rozwiązanie od Schneider Electric może służyć przez bardzo długi czas.

 – Do tej pory jedyną pewną metodą dezynfekcji przedmiotów było opryskiwanie środkami dezynfekującymi elementów, które często są dotykane. Warto zaznaczyć, że te przedmioty nie zyskują dzięki temu właściwości antybakteryjnych na długo. Wraz z wyparowaniem płynu, kończy się jego działanie. Stąd pomysł stworzenia antybakteryjnych przycisków, z nieścieralną, bezpieczną powłoką – mówi Karol Witkowski, Szef Produktu w Schneider Electric.

Przyciski zaprojektowane przez Schneider Electric to dodatkowa ochrona i bezpieczeństwo sanitarne sprzętu. Nie zwalnia to jednak użytkowników z obowiązku przestrzegania wprowadzonych już na początku pandemii zasad higieny, takich jak regularne mycie rąk, odkażanie sprzętu oraz podłogi, czy – w miarę możliwości – zachowanie dystansu społecznego.

– Wprowadzenie w życie wszystkich tych praktyk zapewnia większą ochronę operatorom sprzętów, co wpływa na zmniejszenie ewentualnych absencji chorobowych oraz ograniczenie potencjalnego stresu wywołanego obawą przed zakażeniem. Chcemy jak najlepiej przygotować przedsiębiorców na nadejście możliwych kolejnych fal pandemii i dać pracownikom realne poczucie maksimum bezpieczeństwa w miejscu pracy. Antybakteryjne przyciski Harmony można przetestować całkowicie bezpłatnie – wystarczy wypełnić krótki formularz zaznacza Marek Grzegorczyk, Dyrektor kanału Dystrybucji Automatyki Przemysłowej w Schneider Electric.

Antybakteryjne przyciski Harmony od Schneider Electric mogą być łatwo dostosowane do odpowiednich elementów maszyn przemysłowych. Występują w wielu kolorach i oznaczeniach. Wyróżnia je prostota i wydajność – każdy z nich zaprojektowany został do wykonania nawet 10 milionów operacji. Zakres temperatury pracy przycisków waha się od -40 do +70°C.

Więcej informacji na temat najnowszej oferty przycisków Harmony od Schneider Electric można znaleźć tutaj.Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: Schneider Electric
 • Firma Schneider Electric to lider w zakresie cyfrowej transformacji zarządzania energią i automatyzacji w gospodarstwach domowych, obiektach publicznych i centrach danych, a także w zastosowaniach przemysłowych i infrastrukturalnych.
 • Profil Autora
 • https://www.se.com/pl/pl/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!
.
NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaMOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • Seria EX-Z Czujniki z serii EX-Z to jedne z najmniejszych urządzeń tego typu na świecie. Najcieńszy model posiada grubość jedynie 3 mm co zostało osiągnięte przez zastosowanie nowych półprzewodników i dzięki temu wyeliminowanie przewodów. B...
 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • EPSITRON®ECO & COMPACT Power OSZCZĘDNOŚĆ KOSZTÓW Zasilacze EPSITRON® ECO i COMPACT Power to nie tylko oszczędność przy zakupie, ale również niższe koszty dzięki łatwej obsłudze oraz braku konieczności serwisowania. Są one doskonałym roz...
 • W trybie refleksyjnym sygnał ultradźwiękowy jest nieustannie odbijany przez zamontowany na stałe element odbijający wiązkę, tzw. element odniesienia. Jako elementu odbijającego wiązkę można używać odpowiednio ustawionego panelu z plastiku l...
 • RPC-2A-UNI  przekaźnik czasowy – Działający po zaniku napięcia zasiania, przy załączonym przekaźniku wykonawczym.   Przekaźnik przeznaczony do stosowania w instalacjach niskiego napięcia w automatyce przemysłowej, w automatyce budynko...