Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/09/Covid_youtube.png

Anty COVID19 – automatyczne rozwiązanie do kontroli dystansu i dostępu

autor: Sabur.

W domu zostali Ci, którzy mogą, na miejscu pracują Ci, którzy muszą. Te same obowiązki, ale zupełnie inne warunki. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stosować zasady obowiązującej polityki sanitarnej? Jak zapewnić ciągłość działania przedsiębiorstwa bez narażania zdrowia pracowników? W teorii jest to znacznie łatwiejsze niż w praktyce.

Automatyka skuteczniejsza niż intuicja

Zmiana nawyków pracy i sumienne przestrzeganie z pozoru abstrakcyjnych zasad mogą być trudne. Właściwy dystans społeczny, maksymalna gęstość dla pomieszczenia, czy procedura strefowa to często abstrakcyjne pojęcia, które trudno jednoznacznie zinterpretować i postępować zgodnie z nimi. Dużo skuteczniejszym rozwiązaniem, jest powierzenie tych zadań systemowi automatyki, który realizuje je zgodnie z zadanym algorytmem, eliminując ryzyko wynikające z błędnej interpretacji lub zbyt małej precyzji. Rolą pracownika jest jedynie reagowanie na sygnały otrzymywane z systemu. To zdecydowanie mniej odpowiedzialne i dużo łatwiejsze do realizacji zadanie.

Anty-COVID19

Anty-COVID19 to rozwiązanie oparte o technologię LoRaWAN. Pozwala skutecznie realizować działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa . Możliwość automatycznej kontroli dystansu z jednoczesnym monitoringiem relacji i wstecznym śledzeniem kontaktów pomiędzy pracownikami pozwala na zatrzymanie wirusa na jak najwcześniejszym etapie chroniąc jednocześnie zdrowie pracownika i interesy pracodawcy.

Jak to działa?

Upewnij się, że pracownicy zachowują między sobą zalecaną bezpieczną odległość i ogranicz interakcje wirusów
Niezależnie czy jest to biuro, fabryka czy plac budowy, każdy pracownik może być wyposażony w kompaktowy czujnik zbliżeniowy do noszenia na ciele. Umożliwia on łatwe monitorowanie interakcji w obszarach wspólnych, a także współpracuje z identyfikatorami bezpieczeństwa do kontroli dostępu.

Unikaj tymczasowych przestojów dzięki wzmocnionym środkom bezpieczeństwa
Zamknięcia to oznaka trudności obiektów przemysłowych. Wprowadź profilaktyczne środki bezpieczeństwa i zmniejsz ryzyko związane z wystąpieniem i rozprzestrzenianiem się wirusa. Wyznacz poszczególne strefy, ustal zasady dotyczące przebywania w każdej z nich (wyrażone ilością osób jednocześnie przebywających w pomieszczeniu lub na przestrzeni) i z pomocą czujników monitoruj ich przestrzeganie.

Monitoruj interakcje między pracownikami, aby zidentyfikować klaster zakażenia
Monitorowanie międzyludzkich interakcji i potencjalnego rozprzestrzeniania się wirusa od pracownika do pracownika, jest bardzo ważne. Funkcja wykrywania bliskości pozwala na wsteczne śledzenie osoby zakażonej. Umożliwia to natychmiastowe zidentyfikowanie wszystkich pracowników, z którymi zakażony wchodził w relację i ograniczenie negatywnego wpływu wirusa (na zdrowie załogi i funkcjonowanie przedsiębiorstwa) do minimum.

Podsumowanie

Automatyzacja w obszarze przestrzegania nowych zasad bezpieczeństwa w znaczącym stopniu upraszcza procedury przeciwpandemiczne. Umożliwia zatrzymanie wirusa na jak najwcześniejszym etapie chroniąc jednocześnie zdrowie pracownika i interesy pracodawcy.

Rozwiązanie Anty-COVID19 dedykowane jest wszystkim firmom niezależnie od branży i profilu prowadzonej działalności. Największą popularnością cieszy się wśród przedsiębiorstw, których ciągłość działania uzależniona jest od fizycznej obecności zatrudnionych w niej pracowników, zarówno w biurach, halach produkcyjnych, czy na budowach, oraz w przedsiębiorstwach o znaczeniu strategicznym, np. branża wodociągowa, czy ciepłownicza.

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 22 549 43 53, lub napisz: sabur@sabur.com.pl

Więcej informacji na naszej stronie: https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/lacznosc-bezprzewodowa/lorawan/anty-covid19/Utworzono: / Kategoria:
 • Autor: Sabur
 • Firma SABUR Sp. z o.o. powstała w lutym 1993 roku. Jesteśmy dystrybutorem firm: Saia Burgess Controls, ELUTIONS, ESA, ASEM, Atim, Racom, Ocean Data Systems i Exakom. Prowadzimy doradztwo i szkolenia techniczne, serwis gwarancyjny, współpracujemy z partnerami przy realizacji systemów automatyki. Organizujemy szkolenia także na indywidualne życzenia firm.
 • Profil Autora
 • http://www.sabur.com.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
 • Bezpieczny, prosty w obsłudze i energooszczędny Seria serwowzmacniaczy Mitsubishi Electric MELSERVO MR-J4 wraz z kompatybilnymi modułami pozycjonującymi oraz zaawansowanymi kontrolerami motion, umożliwia konstruktorom maszyn i urządzeń oraz...
 • System MasterIN firmy Finder składa się z przekaźnikowych modułów sprzęgających z terminalami Push-in. Technologia ta reprezentuje najnowsze osiągnięcia w bezśrubowych ‘sprężynowych’ zaciskach, oferujących szybką instalację. W porównaniu do...
 • Produkty i rozwiązania firmy SICK są równie różnorodne jak codzienność w przedsiębiorstwie. Szkolenia SICK dla użytkowników umożliwiają zdobycie wiedzy na temat zróżnicowanej oferty naszych innowacyjnych produktów w formie dostosowanej do k...
  Link: Terminy
 • ROUTER VPN EWON COSY 131 Zapewnia sprawny i prosty w obsłudze zdalny dostęp do dowolnego urządzenia Kompatybilność z najważniejszymi markami i protokołami sterowników PLC (m.in. Siemens, Allen-bradley, Omron…) Szybie zarządzenie roote...
 • Obsługa za pomocą urządzeń mobilnych zapewnia wygodę i ciągłość pracy Operatorzy maszyn mogą teraz płynnie przełączać kontrolę nad maszyną między głównym interfejsem HMI a urządzeniami mobilnymi. Nowa funkcja systemu mapp View firmy B&R...
 • Autor: Paweł Wiącek, Kierownik Produktu Czujniki Przemysłowe, SICK Sp. Z o.o. SLT – Smart Light Tower, czyli inteligentna optyczna kolumna sygnalizacyjna pracująca po IO-Link   SLT zapewnia elastyczność w wizualizacji przebiegu procesó...