Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/09/Covid_youtube.png

Anty COVID19 – automatyczne rozwiązanie do kontroli dystansu i dostępu

autor: Sabur.

W domu zostali Ci, którzy mogą, na miejscu pracują Ci, którzy muszą. Te same obowiązki, ale zupełnie inne warunki. Jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości i stosować zasady obowiązującej polityki sanitarnej? Jak zapewnić ciągłość działania przedsiębiorstwa bez narażania zdrowia pracowników? W teorii jest to znacznie łatwiejsze niż w praktyce.

Automatyka skuteczniejsza niż intuicja

Zmiana nawyków pracy i sumienne przestrzeganie z pozoru abstrakcyjnych zasad mogą być trudne. Właściwy dystans społeczny, maksymalna gęstość dla pomieszczenia, czy procedura strefowa to często abstrakcyjne pojęcia, które trudno jednoznacznie zinterpretować i postępować zgodnie z nimi. Dużo skuteczniejszym rozwiązaniem, jest powierzenie tych zadań systemowi automatyki, który realizuje je zgodnie z zadanym algorytmem, eliminując ryzyko wynikające z błędnej interpretacji lub zbyt małej precyzji. Rolą pracownika jest jedynie reagowanie na sygnały otrzymywane z systemu. To zdecydowanie mniej odpowiedzialne i dużo łatwiejsze do realizacji zadanie.

Anty-COVID19

Anty-COVID19 to rozwiązanie oparte o technologię LoRaWAN. Pozwala skutecznie realizować działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa . Możliwość automatycznej kontroli dystansu z jednoczesnym monitoringiem relacji i wstecznym śledzeniem kontaktów pomiędzy pracownikami pozwala na zatrzymanie wirusa na jak najwcześniejszym etapie chroniąc jednocześnie zdrowie pracownika i interesy pracodawcy.

Jak to działa?

Upewnij się, że pracownicy zachowują między sobą zalecaną bezpieczną odległość i ogranicz interakcje wirusów
Niezależnie czy jest to biuro, fabryka czy plac budowy, każdy pracownik może być wyposażony w kompaktowy czujnik zbliżeniowy do noszenia na ciele. Umożliwia on łatwe monitorowanie interakcji w obszarach wspólnych, a także współpracuje z identyfikatorami bezpieczeństwa do kontroli dostępu.

Unikaj tymczasowych przestojów dzięki wzmocnionym środkom bezpieczeństwa
Zamknięcia to oznaka trudności obiektów przemysłowych. Wprowadź profilaktyczne środki bezpieczeństwa i zmniejsz ryzyko związane z wystąpieniem i rozprzestrzenianiem się wirusa. Wyznacz poszczególne strefy, ustal zasady dotyczące przebywania w każdej z nich (wyrażone ilością osób jednocześnie przebywających w pomieszczeniu lub na przestrzeni) i z pomocą czujników monitoruj ich przestrzeganie.

Monitoruj interakcje między pracownikami, aby zidentyfikować klaster zakażenia
Monitorowanie międzyludzkich interakcji i potencjalnego rozprzestrzeniania się wirusa od pracownika do pracownika, jest bardzo ważne. Funkcja wykrywania bliskości pozwala na wsteczne śledzenie osoby zakażonej. Umożliwia to natychmiastowe zidentyfikowanie wszystkich pracowników, z którymi zakażony wchodził w relację i ograniczenie negatywnego wpływu wirusa (na zdrowie załogi i funkcjonowanie przedsiębiorstwa) do minimum.

Podsumowanie

Automatyzacja w obszarze przestrzegania nowych zasad bezpieczeństwa w znaczącym stopniu upraszcza procedury przeciwpandemiczne. Umożliwia zatrzymanie wirusa na jak najwcześniejszym etapie chroniąc jednocześnie zdrowie pracownika i interesy pracodawcy.

Rozwiązanie Anty-COVID19 dedykowane jest wszystkim firmom niezależnie od branży i profilu prowadzonej działalności. Największą popularnością cieszy się wśród przedsiębiorstw, których ciągłość działania uzależniona jest od fizycznej obecności zatrudnionych w niej pracowników, zarówno w biurach, halach produkcyjnych, czy na budowach, oraz w przedsiębiorstwach o znaczeniu strategicznym, np. branża wodociągowa, czy ciepłownicza.

Masz pytania?
Zadzwoń: +48 22 549 43 53, lub napisz: sabur@sabur.com.pl

Więcej informacji na naszej stronie: https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta/lacznosc-bezprzewodowa/lorawan/anty-covid19/Utworzono: / Kategoria:
  • Autor: Sabur
  • Firma SABUR Sp. z o.o. powstała w lutym 1993 roku. Jesteśmy dystrybutorem firm: Saia Burgess Controls, ELUTIONS, ESA, ASEM, Atim, Racom, Ocean Data Systems i Exakom. Prowadzimy doradztwo i szkolenia techniczne, serwis gwarancyjny, współpracujemy z partnerami przy realizacji systemów automatyki. Organizujemy szkolenia także na indywidualne życzenia firm.
  • Profil Autora
  • http://www.sabur.com.pl

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY
  • Ekonomiczne monitorowanie i sterowanie, teraz także dzięki panelom 2 generacji. Dzięki odpowiedniemu doborowi funkcji HMI, panele Basic 2 generacji stanowią doskonałe rozwiązanie przy produkcji maszyn lub w małych aplikacjach przemysłowych....
  • ITP14 to uniwersalny wyświetlacz procesowy do monitorowania i kontroli procesów przemysłowych. To urządzenie ma zwartą, znormalizowaną konstrukcję i pasuje do standardowego otworu montażowego ⌀22,5 mm na lampy sygnalizacyjne. Zapewnia to sz...
  • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
  • Nowe modułowe sterowniki programowalne PLC firmy Eaton umożliwiają producentom maszyn i systemów opracowywanie nowoczesnych koncepcji automatyki, zwłaszcza w połączeniu z systemem XN300 I/O i panelem dotykowym XV300. Modułowy sterownik zape...
  • Zapraszamy Cię na pełny kurs zdalnego dostępu SECOMEA. Kurs powstał z myślą o każdym, kto chce zgłębić tajniki zdalnego dostępu do maszyn i sieci przemysłowej. Zdalny dostęp rozwija się dynamiczne i zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w sytuacji...
  • Rozwiązania wizyjne nadają się idealnie do zautomatyzowanych zadań kontrolnych i pomiarowych. Kamery wizyjne 2D i 3D firmy SICK sprawdzają się w ogromnej ilości aplikacji, polegających na pomiarze, lokalizacji, kontroli i identyfikacji. Nas...