Porozmawiaj z nami
Czat udostępnia Firmao.pl CRM

PARTNERZY

NEWSY / BLOG POZNAJ MITSUBISHI ELECTRIC ODDZIAŁ POLSKA

Korporacja Mitsubishi Electric, posiadająca 90 lat doświadczenia w zakresie dostarczania niezawodnych, wysokiej jakości innowacyjnych produktów w dziedzinie automatyki przemysłowej, produkcji, marketingu i sprzedaży urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Programowalne sterowniki PLC, rozwiązania napędowe, roboty przemysłowe, panele dotykowe, wycinarki laserowe i sterownie CNC firmy Mitsubishi Electric zaliczają się do produktów najwydajniejszych na rynku i gwarantują sukcesy firmy już od ponad 30 lat.

KATALOG PRODUKTÓW POZNAJ FINDER

Od 1954 Finder pracował wyłącznie w zakresie przekaźników i timerów. Nasz wysoki stopień specjalizacji zaowocował ponad 10.000 różnych produktów w jednej z najszerszych dostępnych ofert. Firma szeroko się rozwija i inwestuje w przyszłość uzupełniając gamę swojego asortymentu. Prócz przekaźników oferuje rozwiązania przemysłu elektrycznego do zastosowań domowych jak i komercyjnych poprzez przekaźniki, urządzenia przeciwprzepięciowe, termostaty panelowe, zasilacze i liczniki energii. Gama asortymentu obejmuje ponad 12 tysięcy produktów.

KATALOG ONLINE POZNAJ JOHNSON CONTROLS

Firma Johnson Controls to światowy lider w zakresie zróżnicowanych technologii i przemysłu świadczący usługi dla klientów w ponad 150 krajach. 120 000 pracowników tworzy wysokiej jakości produkty, usługi i rozwiązania umożliwiające optymalizację wydajności energetycznej oraz obsługowej budynków. Johnson Control prężnie działa również w branży motoryzacyjnej, a w ofercie firmy można odnaleźć różne rodzaje akumulatorów oraz opracowane systemy wnętrz samochodowych.

SKLEP I ZAMÓWIENIA POZNAJ EATON

Eaton Electric jest producentem najwyższej jakości automatyki przemysłowej, aparatury sygnalizacyjnej, łączeniowej, zabezpieczającej i instalacyjnej oraz systemów rozdziału energii niskiego napięcia. Międzynarodowe nagrody oraz certyfikaty są dowodem, iż produkty Eaton Electric odpowiadają najnowszym standardom bezpieczeństwa i wymaganiom jakości. Wszystkie nasze wyroby gwarantują długoletnie działanie.

BLOG WAGO POZNAJ WAGO

WAGO jest producentem urządzeń automatyki przemysłowej i budynkowej oraz systemów połączeń dla elektrotechniki i elektroniki. Powstanie w 1951 roku firmy WAGO było wyrazem przekonania o słuszności obranego kierunku i stworzyło podwaliny pod dalszy rozwój technologii. Z czasem stała się ona standardem na całym świecie i teraz nie sposób wyobrazić sobie nowoczesnej instalacji elektrycznej czy systemu automatycznego sterowania bez wyrobów WAGO.

PRODUKTY PANASONIC POZNAJ PANASONIC

Panasonic Electric Work Europe AG zajmuje się produkcją oraz dystrybucją komponentów automatyki, takich jak: czujniki przemysłowe, sterowniki programowalne, napędy przemysłowe i systemy znakowania laserowego. W ścisłej kooperacji z europejskimi klientami, oferują rozwiązania dla różnych obszarów biznesu, takich jak przemysł motoryzacyjny, pojazdy elektryczne, automatyzacja procesów technologicznych oraz budynków, odnawialnych źródeł energii czy zarządzania środowiskowego.

MENU PROFIL

WYRÓŻNIONE FIRMY

Aktualizacja WebHMI 3.0 + BACnet IP + j.polski + więcej

727 wyświetleń, autor: iAutomatyka.pl.

Artykuł z serii: WebHMI - SCADA bez limitów i licencji w jednym urządzeniu


Została wydana nowa wersja oprogramowania sprzętowego WebHMI v3.0

Główne zmiany:

 • Zastosowano technologię „Comet” do aktualizacji danych przez interfejs internetowy.
 • Dodano narzędzie do diagnostyki jakości połączeń pracujące w czasie rzeczywistym.
 • Wprowadzono możliwość wyświetlania tabeli z komunikatami na dowolnym ekranie w osobnym oknie podręcznym.
 • Dodano protokół komunikacyjny BACnet IP.
 • Dodano sprawdzanie warunku wartości minimalnej/maksymalnej dla rejestrów wykorzystywanych w receptach.
 • Dodano właściwość migania dla elementu typu „Image” (obraz).
 • Znacząco zwiększono maksymalną długość magistrali 1-Wire na dedykowanych konwerterach USB 1-Wire. Można tworzyć magistrale o długości do 200m.
 • Wprowadzono możliwość wyboru wartości liczbowej z listy rozwijanej zamiast wpisywania odręcznego w sytuacji zmiany wartości rejestru powiązanego z obiektem „Dictionary”.
 • Zaktualizowano system operacyjny OpenWRT, jądro Linux i powiązane narzędzia.
 • Naprawiono inne, drobne błędy.
 • Dodano język polski! (możliwość aktualizacji od 8 maja)

Aktualizacja danych za pomocą technologii Comet

W poprzednich wersjach oprogramowania WebHMI wartości wszystkich rejestrów były sprawdzane okresowo w celu aktualizacji danych na pulpitach, trendach i listach rejestrów. Wraz z rozrostem projektów stało się oczywiste, że duża ilość danych może powodować kolizje w kanałach transmisyjnych i spowalniać transfer między WebHMI a przeglądarką internetową. Dlatego wprowadzono dwie optymalizacje: sprawdzanie wyłącznie wartości rejestrów wykorzystywanych na aktualnie widocznym ekranie oraz adaptacyjną zmianę interwału zapytań WebHMI w celu dostosowania do wolnych połączeń. Przeglądarka mogłaby samodzielnie zwiększyć interwał zapytań WebHMI, gdyby zauważyła, że nie docierają z zadaną częstotliwością. Dla małych projektów takie rozwiązanie zdało egzamin.

Jednak nasi klienci nie stoją w miejscu i tworzą co raz to większe projekty. W takiej sytuacji stary system aktualizacji danych staje się nieefektywny i dlatego zastąpiono go nowym, doskonalszym.

Technologia Comet umożliwia przesyłanie do przeglądarki tylko tych danych, które uległy zmianie przy jednoczesnej minimalizacji opóźnień. Tak więc, gdy wykorzystywanych jest 1000 rejestrów na 20 kontrolerach, nie ma potrzeby przesyłania ich wszystkich do przeglądarki kilka razy na sekundę. Mało prawdopodobnym jest, aby wszystkie z nich się zmieniły. Zamiast tego WebHMI generuje pakiety tylko z tych danych, które faktycznie zostały zmienione i natychmiast przesyła je do przeglądarki, a nie w momencie, gdy przeglądarka ich zażąda.

Pozwala to drastycznie zmniejszyć wymagania dotyczące kanału transmisji danych, zmniejszyć koszty transmisji i obciążenie przeglądarki, która nie musi ponowie odświeżać niezmienionych elementów interfejsu na ekranie.

Innym pozytywnym aspektem technologii Comet jest zmniejszenie opóźnień między rzeczywistą zmianą wartości rejestru a zaktualizowaniem jej w oknie przeglądarki. Przy wystarczająco krótkim czasie skanu opóźnienie między zmianą stanu wejścia PLC/Modułu IO a zmianą wartości rejestru w interfejsie WebHMI jest niezauważalne.

Również w celu optymalizacji pracy z wolnymi połączeniami 3G, stworzyono grupowanie pakietów. WebHMI zbiera wiadomości o zmianach wartości rejestrów w pakiety danych i wysyła nie częściej niż podano w ustawieniach systemu. Pozwoliło to uniknąć zbyt częstego przesyłania danych zmniejszając obciążenie związane z transmisją danych w sieci. Przedział gromadzenia danych w pakiety jest elastycznie dostosowywany w zakresie od 100ms do 5s.

  

Diagnostyka jakości połączenia

WebHMI umożliwia integrację szerokiej gamy systemów inżynierskich w jeden system zarządzania – od oświetlenia i klimatyzacji po zaawansowane systemy sterowania. Ze względu na różnorodność urządzeń, przegląd wszystkich rejestrów może zająć dużo czasu dlatego WebHMI wyposażono w mechanizmy optymalizujące czas skanowania. Jeśli jednak jeden z kontrolerów zostanie wyłączony w celu konserwacji lub naprawy, czas skanowania może znacząco wzrosnąć, co spowoduje wzrost czasu reakcji systemu na działania operatora.

Tego rodzaju opóźnienia bardzo irytują użytkowników i sprawiają, że praca z systemem jest niewygodna. Uciążliwym jest oczekiwanie na włączenie oświetlenia kiedy opóźnienie wynosi 5-10 sekund. Zatem co się stało? Dlaczego tak gwałtownie zmienił się czas skanowania?

Wcześniej konieczne było śledzenie wewnętrznych rejestrów zawierających kody błędów, przeglądaniem logów itd. Co nie było ani wygodne, ani intuicyjne.

Nową wersję oprogramowania wzbogacono o narzędzie „Diagnostics” (diagnostyka połączeń). Jest ono dostępne w oknie wywoływanym z paska statusu. Teraz użytkownik może łatwo prześledzić, ile czasu zajmuje wymiana danych z podłączonymi urządzeniami oraz status błędów komunikacji. Umożliwi to natychmiastowe wykrycie nieprawidłowości oraz naprowadzi na przyczynę wydłużenia czasu reakcji systemu.

 

Tabela komunikatów na wszystkich pulpitach

Teraz na wszystkich pulpitach można szybko odczytać najnowsze wiadomości z systemu. Dzięki temu z jednej strony poprawiono wygodę pracy użytkownika i poziom świadomości personelu, a z drugiej uproszczono ekrany, usuwając nie zawsze potrzebne tabele z wiadomościami.

Dodano protokół BACnet IP

Zaimplementowano zapytania Read Property i Write Property protokołu BACnet co umożliwiło integrację z urządzeniami go obsługującymi. Pozwalają na odczyt i zapis rejestrów typu:

 • Analog Input
 • Analog Output
 • Analog Value
 • Binary Input
 • Binary Output
 • Binary Value
 • Multi State Input
 • Multi State Output
 • Multi State Value

Zaktualizowany system operacyjny OpenWRT, jądro Linux i powiązane narzędzia

Zaktualizowano prawie całe oprogramowanie systemowe do najnowszych wersji. Pozwoliło to na zmniejszenie zużycia pamięci operacyjnej, zasobów procesora oraz na ogólne zwiększenie bezpieczeństwa i sprawności systemu.

Aktualizacja dla wersji  2.10 i starszych

Technologia Comet wymaga specjalnych modułów w systemie operacyjnym WebHMI. Dzięki wbudowanym narzędziom zaktualizować można jedynie kod systemu SCADA nie mając przy tym dostępu do systemu operacyjnego. Zatem nie można ich wykorzystać do aktualizacji z wersji 2.X do wersji 3.0. Dlatego proces aktualizacji przeprowadzany będzie przez nas za pomocą zdalnego dostępu do urządzenia i wyłącznie na życzenie klienta. Ponadto aktualizacji wymagać będą wszystkie ustawienia sieciowe urządzenia.

Od kwietnia 2018 wszystkie WebHMI będą sprzedawane z wersją oprogramowania 3.0.

Gdzie kupić?

Spis dystrybutorów znajdziesz na webhmi.pl


Więcej z serii: WebHMI - SCADA bez limitów i licencji w jednym urządzeniu

reklama


30 kwietnia 2018 / Kategoria: ,
 • Autor: iAutomatyka.pl
 • iAutomatyka.pl to innowacyjny portal branżowy skupiający praktyczną wiedzę, nowości i komunikaty oraz działalności firm w katalogu branżowym i na Mapie Automatyki. Udostępniamy firmom możliwość prostej i szybkiej promocji informacji w wielu obszarach Internetu.Kompleksowo zajmujemy się wizerunkiem Państwa Firmy, zdejmujemy cały ciężar, dzięki Naszym kompetencjom budujemy markę – nasze mechanizmy i działania pozwalają zaoszczędzić czas ponieważ to zespół iAutomatyka zajmuje się rozgłosem Waszej wiadomości.
 • Profil Autora

KOMENTARZE

NAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

Rozwiązania B&R – realizacja wizualizacji w technologii mapp

B&R prezentuje kolejny odcinek z serii Rozwiązania B&R, w którym przybliża nowoczesną wizualizację realizowaną w technologii mapp opartą o komponenty webowe i stworzoną na potrzeby automatyzacji. Nowoczesny wygląd i szybkość w realizacji – poznaj mapp View. Więcej szczegółów na stronie: https://www.br-automation.com/pl/produkty/innovations-2017/mapp-technology/mapp-view/

Rozwiązania B&R – realizacja wizualizacji w technologii mapp

Czy warto kupić multimetr Brymen?

Jakiś czas temu na portalu  Facebook w grupie o tematyce elektrycznej i automatyki wpadłem na pytanie jednego z kolegów : “Jaki multimetr kupić: Brymen serii BM23xx czy coś Sanwa”? Ponieważ jestem użytkownikiem dwóch modeli Brymen, jednego modelu już dość długo w domu (BM857a) i drugiego (BM239R) od niedawna w pracy. Ponieważ  z obu jestem zadowolony

Czy warto kupić multimetr Brymen?

Temat tabu

Swoją przygodę z automatyką zacząłem zaraz po studiach. Będąc osobą nieposiadającą doświadczenia, rozpocząłem pracę w dużej korporacji. Nie znając rynku pracy, jak i średniej wynagrodzeń w tej branży, zażądałem co najmniej dwóch tysięcy na rękę. Uznałem, że to odpowiednie wynagrodzenie dla takiego nowicjusza jak ja. W czasie trwania okresu próbnego otrzymywałem wypłatę w wysokości minimalnej

Temat tabu

Automatyzacja społeczeństwa – Czy zastąpią nas roboty?

Każdy z nas zapewne nie raz zastanawiał się jaki wpływ ma postęp technologii na życie człowieka. To, że postęp technologiczny ułatwia nasze życie jest na pewno bezsprzeczne. Autor filmu pokazuje osiągnięcia współczesnej automatyzacji oraz jaki wpływ na człowieka i społeczeństwo ma automatyzacja i robotyzacja. Zastanawia się też nad przyszłością człowieka w dobie robotyki. Czy będzie

Automatyzacja społeczeństwa – Czy zastąpią nas roboty?

Co to jest i jak działa protokół HART.

Protokół HART (ang. Highway Addressable Remote Transducer) – protokół komunikacyjny sieci przemysłowych. W 1986 roku firma Rosemount wprowadziła na rynek tzw. inteligentne przetworniki pomiarowe, które poza generowaniem prądowego sygnału pomiarowego 4-20 mA, komunikowały się przy pomocy tzw. protokołu HART. Protokół ten umożliwiał zmianę zakresu i diagnostykę urządzeń. Działa w oparciu o standard Bell 202, przetworniki

Co to jest i jak działa protokół HART.

ROBOT KROKI – Warstwa sprzętowa projektu cz.2

Artykuł z serii: "KROKI" - Robot przemysłowy, zbudowany na biurku Zgodnie z zapowiedzią zapraszam na drugą część serii, w której będziecie świadkami powstawania tego nietypowego projektu. Przejdziemy przez wszystkie etapy jego budowy. Zobaczycie, jak rozwiązuję napotykane problemy oraz jakich technologii używam przy budowie tej konstrukcji. Mam nadzieję, że seria ta będzie skarbnicą wiedzy dla początkujących

ROBOT KROKI – Warstwa sprzętowa projektu cz.2MOŻESZ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ

 • Urządzenia firmy FATEK istnieją na rynku polskim od 2004 roku i stały się alternatywą dla już istniejących rozwiązań i urządzeń. Niezawodność, korzystna cena i możliwości sterowników PLC sprawiły, że zyskały one ogromne zainteresowanie prog...
 • Przy użyciu flexROOM® można szybko i łatwo realizować automatykę budynkową na potrzeby biur i budynków administracyjnych, zgodną z obowiązującymi normami i efektywną energetycznie. flexROOM® to szeroki wachlarz rozwiązań dla automatyki budy...
 • W dobie ciągłego dążenia do poprawy jakości oraz zwiększenia efektywności, automatyzacja procesów produkcji staje się często jedyną możliwością uzyskania przewagi nad konkurencją. TARRA ROBOTICS to lata naszych doświadczeń w projektowaniu i...
 • Grupa docelowa Kadra techniczna i menadżerska oraz pracownicy służb utrzymania ruchu pracujący w zakładach produkcyjnych. Cele Na szkoleniu poznasz wymagania prawne dotyczące bezpieczeństwa funkcjonalnego. Na warsztatach nauczysz się jak dz...
  Czas trwania: 8:30-16:00
  Link: Terminy
 • Zestaw pomarańczowego peszla ochronnego ze skróceniami Zakres zastosowania E-mobility Korzyści Ochrona wiązek kabli, przewodów i drutów Konserwacja i doposażenie Dodatkowa ochrona przed ścieraniem w obszarach o krytycznym znaczeniu Cechy pr...
 • SCADA z wbudowanym serwerem sieci Web i routerem, bez licencji, bez limitów rejestrów! Brzmi dobrze? A to dopiero początek! Jest to urządzenie umożliwiające zarządzanie zarówno w sieci lokalnej jak i przez Internet z komputera, bądź urządze...Wszystko stanie się prostsze po zalogowaniu :)

Przypomnij hasło

Nie masz konta? Zarejestruj się

Forgot your password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Close
z

Przetwarzamy pliki... jeszcze chwilka…