Do Projektu iAutomatyka dołączyli:

https://iautomatyka.pl/wp-content/uploads/2020/01/rittal-therm.jpg

Aktualizacja Therm od Rittal – obliczanie parametrów doboru klimatyzacji

autor: Rittal Polska.

Odpowiedni klimat wewnątrz szafy sterowniczej to jeden z podstawowych czynników, który decyduje o jej prawidłowym funkcjonowaniu i wydłuża żywotność zainstalowanych w niej urządzeń. W celu doboru najbardziej odpowiednich urządzeń chłodzących dla każdej szafy, firma Rittal opracowała program Therm dedykowany do klimatyzacji szaf sterowniczych, który już dawno zyskał swoich wiernych użytkowników. Jego najnowsza wersja – Therm 6.6 – jest już dostępna online.

Oprogramowanie Therm w całości wykonuje skomplikowane obliczenia parametrów doboru klimatyzacji. Dane wymagane do analizy to: temperatura zewnętrzna i wewnętrzna oraz napięcie i częstotliwość dostępnego systemu zasilania. Analiza każdorazowo oparta jest na wytycznych wg norm IEC/TR3 60890 AMD 1 i DIN 3168 dotyczących klimatyzatorów szaf sterowniczych. Na podstawie obliczeń użytkownik uzyskuje szczegółową dokumentację, która obejmuje: obliczoną powierzchnię szafy, moc promieniowania wydzielanego do środowiska lub wchłanianego z zewnątrz, wynikającą z tego wydajność chłodniczą, temperaturę panującą wewnątrz szafy sterowniczej bez użycia systemów chłodzenia, a także proponowane rozwiązania alternatywne. Ten profesjonalny program gwarantuje maksimum bezpieczeństwa.

Therm 6.6, w porównaniu do wcześniejszych wersji programu, uzupełniony został o takie nowości, jak: możliwość obliczenia klimatyzacji dla kompaktowych obudów sterowniczych AX i obudów małogabarytowych KX, zaktualizowana została baza danych komponentów, możliwość wyboru drzwi klimatyzacyjnych VX25, a także nowy filtr do klimatyzatorów NEMA 3R/4.

Wyniki analiz wraz z wszelkimi innymi informacjami można natychmiast wydrukować lub zapisać w postaci pliku i edytować za pomocą preferowanego edytora tekstu. Co istotne, program Therm umożliwia równoległe wykonywanie obliczeń dotyczących większej liczby szaf sterowniczych.

Therm 6.6 dostępny jest w szesnastu wersjach językowych, w tym również po polsku. Jego dodatkową ważną zaletą jest przejrzysty i łatwy w obsłudze interfejs, który intuicyjnie prowadzi użytkownika do właściwego komponentu klimatyzacji.

Pełną wersję programu Therm 6.6 można pobrać na stronie:
https://www.rittal.com/pl-pl/content/pl/support/software/projektieren/therm/Therm.jsp

Polecamy też opracowania na temat projektowania szaf sterowniczych.
Linki znajdziesz w Klubie Automatyka:
https://klubautomatyka.pl/t/3-pdfy-o-projektowaniu-szaf-elektrycznych-od-rittal/2364Utworzono: / Kategoria: ,
  • Autor: Rittal Polska
  • Rittal to wiodący w skali światowej dostawca systemów techniki szaf sterowniczych i obudów, systemów rozdziału mocy, klimatyzacji systemowej oraz infrastruktury IT. Rozwiązania systemowe Rittal stosowane są we wszystkich obszarach przemysłu, w budownictwie maszyn i urządzeń oraz w branży informatyczno-komunikacyjnej
  • Profil Autora
  • https://www.rittal.com/pl-pl/content/pl/start/

Reklama

Newsletter

Zapisz się i jako pierwszy otrzymuj nowości!PRZECZYTAJ RÓWNIEŻNAJNOWSZE PUBLIKACJE OD UŻYTKOWNIKÓW I FIRM

ReklamaPOLECANE FIRMY I PRODUKTY